Prezentacje historyczne z cyklu

/ 3 komentarzy
Zdjęcia i foto: Prezentacje historyczne z cyklu Wystawy, projekty sochaczew

Tegoroczne prezentacje mają za zadanie przybliżyć mało znane wydarzenia z okresu I wojny światowej na terenie Sochaczewa i dzisiejszego powiatu sochaczewskiego .W trakcie 8 miesięcznych walk frontowych w 1914-15 r., nad Bzurą i Rawką, poległo ok.70.000 żołnierzy, zaś Sochaczew utracił blisko 90 % swej zabudowy,

Termin: 26.08.12, w godzinach 12.00-16.00
Miejsce: Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie

Program:

12.00- Otwarcie II edycji wystawy pt. ' Nad Bzurą bez zmian - opowieść o wojnie w okopach 1914-15 r.'- autorstwa Andrzeja Janiszewskiego i Jakuba Wojewody

13.00- prezentacja grup rekonstrukcji historycznej: Umundurowanie i wyposażenia armii niemieckiej i rosyjskiej z okresu pierwszej wojny światowej.

14.00- prezentacja multimedialna z prelekcją - Obiekty tworzącego się Ogólnopolskiego, turystycznego 'Szlaku Frontu Wschodniego Pierwszej Wojny Światowej', na terenie ziemi sochaczewskiej”, prezentacja filmów i zdjęć z epoki

- Dodatkowo dla zwiedzających ( 14.00-16.00) prezentacje filmów , zdjęć archiwalnych oraz materiałów z widowisk rekonstrukcji historycznych.


Organizatorzy: Muzeum Ziemi Sochaczewskiej oraz Urząd Miejski w Sochaczewie. Współorganizatorzy: Fundacja Polonia Militaris, Fundacja Wojskowości Polskiej, Muzealna GRH im.II/ 18 pp, GRH Twierdza Modlin, GRH Kampinos.
Patroni medialni: dobroni.pl, esochaczew.pl, tygodnik Ziemia Sochaczewska.


 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (3)

  PrussPruss
  0

  I znowu wystawa, a na tej wystawie pewnie tak jak na poprzedniej, cała masa zdjęć 'pozyczonych' z internetu, udajacych zdjecia z okolic sochaczewa i troche wykopanego szmelcu,  lepiej obejrzec 4 pancernych w telewizji albo szarika. 

  (2012-08-24 10:59)
  bieszczubieszczu
  0

  Dlaczego uważa Pan, że większość zdjęć które zostaną pokazane na wystawie, to fotografie wyciągnięte z internetu lub mocno naciagane na potrzeby prezentacji?


  Czy ma Pan tyle wiedzy i dostępną dokumentację, bo raczej tamtych czasów, to Pan nie pamięta, żeby oceniać wartość tej wystawy?


  Jeżeli wie Pan, pod jakimi adresami stron można takie zdjęcia okolic Sochaczewa zobaczyć, to ja jestem nimi zainteresowany.

  (2012-08-24 11:25)
  JazlowiakJazlowiak
  0
  Żeby rzucać takie oskarżenia trzeba posiadać na to dowody, a tak to się jest tylko kolejnym hejtersem, a IP pokazuje, że jak zwykle odzywa się nasz stary znajomy, któr ego serdecznie pozdrawiamy;-) (2012-08-24 11:46)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy