Prezydent w Sochaczewie - koszty wynajmu sali na spotkanie wyborcze

/ 3 komentarzy
Zdjęcia i foto: Prezydent w Sochaczewie - koszty wynajmu sali na spotkanie wyborcze  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Podczas sesji rady miasta Sochaczew pojawił się temat dotyczący lutowej wizyty wyborczej Prezydenta Andrzeja Dudy w Sochaczewie. Spotkanie odbyło się na sali sportowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Sochaczewie. 


Tematem zainteresował się radny Jacek Krzemiński (KO). Złożył on interpelację dotyczącą kosztów jakie zostały wniesione do budżetu miasta z wynajmu sali na spotkanie polityczne, które zostało zorganizowane w szkole. 


Radny w swoim piśmie do Rady Miasta składa zapytanie:

W dniu 25.02.2020 odbyło się spotkanie wyborcze z prezydentem Andrzejem Dudą w sali gimnastycznej SP nr nr 1. Warto przy tej okazji przypomnieć, że zgodnie z art. 86 ust. 1 prawa oświatowego w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych obowiązuje bezwzględny zakaz partii i organizacji politycznych. 


W związku z tym wydarzeniem zwracam się z prośbą o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

1. Na jakich zasadach i za jaką kwotę SP nr udostępniła przestrzeń na to wydarzenie? Czy kwota ta zasiliła budżet Urzędu Miasta Sochaczew?

2. Kto pokrył koszty wynajęcia tej sali na to wydarzenie?

3. Czy miasto Sochaczew dofinansowało organizację tego wydarzenia?


Odpowiedź UM Sochaczew jest następująca:

W odpowiedzi na zapytania dotyczące wynajmu pomieszczeń na spotkanie wyborcze z prezydentem Andrzejem Dudą, informuję, iż pomieszczenia SP nr im. Jana Pawła zostały udostępnione na podstawie umowy zawartej w dniu 24.02.2020 pomiędzy Szkołą a Komitetem Wyborczym Kandydata na Prezydenta RP Andrzeja Dudy ul. Senatorska 27, 00-099 Warszawa na kwotę 861,00 zł brutto. 


Informuję również, że UM Sochaczew nie dofinansował organizacji spotkania wyborczego Prezydenta Andrzeja Dudy. 


Urząd nie odniósł się do art. 86 ust. 1 prawa oświatowego. 

  


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

RouterRouter
0
no i juz wszystko wiadomo. (2020-04-07 19:21)
boniekboniek
0
Art. 86. Prawo oświatowe

Stowarzyszenia i inne organizacje w szkole i placówce

1. W szkole i placówce mogą działać, z wyjątkiem partii i organizacji politycznych, stowarzyszenia i inne organizacje, a w szczególności organizacje harcerskie, których celem statutowym jest działalność wychowawcza albo rozszerzanie i wzbogacanie form działalności dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i innowacyjnej szkoły lub placówki.Widzę że Pan radny, jak większość radnych ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem, powyżej dokładna treść przepisu w którym jest mowa że, " mogą działać, z wyjątkiem....", to nie było działanie stałe tylko najem jednorazowy. Jak chce się komuś dokopać to się tylko część przepisu pokaże Brawo radny :) (2020-04-08 04:34)
zbigniew15zbigniew15
+2
To Komitet Wyborczy kandydata Dudy robił zrzutkę między swoimi wyznawcami, czy płacił z naszych wspólnych podatków ? (2020-04-08 09:25)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy