Prezydent Żyrardowa zatrzymany przez CBA

/ 3 komentarzy
Zdjęcia i foto: Prezydent Żyrardowa zatrzymany przez CBA Czarna kronika sochaczew

Prezydent Żyrardowa,  Wojciech J. został zatrzymany w dniu dzisiejszym tj. 13 lipca przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. 

Wojciech J. związany był z lokalnym samorządem od 2016. Posiadał przez dwie kadencje mandat radnego z ramienia PiS, od 2014 pełnił funkcję prezydenta Żyrardowa. Do niedawna bezpartyjny prezydent miał obecnie startować w jesiennych wyborach samorządowych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. 


Jaki był powód zatrzymania?
Zatrzymanie prezydenta Żyrardowa ma związek z ośrodkiem wczasowym nad morzem. Dokładnie w Rewalu znajduje się dom wczasowy, należący w przeszłości do gminy Żyrardów, gdzie dzieci z tego terenu uczestniczyły w koloniach. Od 2014 roku przejęty przez miasto Żyrardów w użytkowanie wieczyste.  Wojciech J. miał ustawiać przetargi na kwotę 1,5 mln złotych dotyczące tej nieruchomości. Przedstawiono mu zarzut przekroczenia uprawnień jako funkcjonariusza publicznego. Zatrzymano zarówno prezydenta Żyrardowa jak i dwóch przedsiębiorców z miejscowości Rewal oraz Gryfice w zachodniopomorskim.  


Oświadczenie Urzędu Miasta w Żyrardowie
CBA przeszukiwało gabinet prezydenta Wojciecha J. oraz biura w Urzędzie Miasta. Dodatkowo funkcjonariusze sprawdzali miejsca zamieszkania oraz prowadzenia działalności gospodarczej zatrzymanych osób. Urząd Miasta w wydanym komunikacie po godzinie 13.00 podkreślał, iż  postępowanie jest w określonej sprawie, natomiast nie przeciwko danej osobie, czyli prezydentowi miasta. Prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim do której został przewieziony Wojciech J. może przedstawić zarzuty jedynie osobiście. Po dotarciu na miejsce prezydent Żyrardowa usłyszy zarzut przekroczenia uprawnień jako funkcjonariusza publicznego oraz ustawiania przetargów na sprzedaż nieruchomości.  Sprawa ma wiele wątków. Trwają czynności wyjaśniające.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

robroyrobroy
0
powiedzmy sobie szczerze-w każym przetargu Prezydenta miasta ,Burmistrza czy Wójta mozna dpatrzyć się nieprawidłowości,jakby drążył. (2018-07-14 12:13)
robroyrobroy
0
. (2018-07-14 12:16)
kacperskyykacperskyy
0
nieźle musiał kombinować, przecież pisiory swoich za zwykłe defraudacje nie zawijają :) (2018-07-16 07:53)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy