Prima aprilis - czyli komedie pomyłek

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Prima aprilis - czyli komedie pomyłek Film, fotografia sochaczew
+1

Kwiecień jak zawsze rozpoczyna się od dnia żartu dlatego w naszym kinie nie możemy rozpocząć weekendowych spotkań inaczej jak od komedii. Drugiego i trzeciego kwietnia zaprezentujemy filmy pod wspólnym hasłem „prima aprilis - czyli komedie pomyłek”. Na ekranie zobaczycie całą plejadę świetnych polskich aktorów i to nie tylko tych współczesnych ponieważ sięgnęliśmy również do przedwojennej komedii, w której oczywiście króluje Adolf Dymsza.

2 KWIETNIA (sobota)
16.30 – Ale Cyrk film animowany, reż. Peter Dodd, Dania 2011, 78 min. – od 5 r.ż.
Zaczynamy jednak od filmu dla dzieci, który u nas ma swoją premierę. Cyrk od zawsze pasjonował psa Ozorka. Sympatyczny czworonóg oddałby ostatnią kość za szansę występu na arenie. Korzystając z pomocy przyjaciela - małego chłopca Wiktora i jego wesołej koleżanki Kaji - zgłasza się do wielkiego konkursu dla cyrkowców. Jednak, zanim Ozorek udowodni światu, że szczekacze to najlepsi fikacze, musi zmierzyć się z łobuzem, zwanym Żabą, który chce porwać utalentowanego psa i zostać jego treserem. W dodatku dzielna psina zakochuje się po same uszy w uroczej pudliczce. Czy zakochany kundel zdobędzie serce psiej piękności i zostanie gwiazdą cyrku? Twórcy kinowej i muzycznej sensacji 2010 roku – „Disco robaczków” przedstawiają szaloną komedię „ALE CYRK !”, opartą na bestsellerze literatury dziecięcej Ole Lunda Kirkegaarda, często porównywanym z przebojową serią książek Sempe i Goscinnego.

18.30 – Listy do M. cz.2, komedia, reż. Maciej Dejczer, Polska 2015, 89 min. – od 12 r.ż.
Pierwszy film z cyklu "prima aprilis czyli komedie pomyłek" to druga część cieszących się dużą popularnością "Listów do M." Od poprzednich wydarzeń minęły równo cztery lata i wszyscy bohaterowie przygotowują się do kolejnej Wigilii. Mikołaj, który znalazł szczęście u boku Doris, wciąż nie może zdecydować się na oświadczyny. Małgosia i Wojtek adoptowali Tosię, ale ich rodzina musi zmierzyć się wspólnie z nową, trudną sytuacją, związaną ze zdrowiem Małgosi. Karina, obecnie wzięta pisarka, i Szczepan, teraz taksówkarz, rozstali się, i poszukują nowych partnerów. Związek Betty i "niegrzecznego" Mikołaja Mela nie przetrwał próby czasu… Gwiazdorska obsada, dużo zaskakujących zwrotów akcji i sporo wzruszeń. Frekwencyjny hit: niemal 3 miliony widzów w kinach!


3 KWIETNIA (niedziela)
ZESTAW BAJEK
16.30 – Bukolandia / Parauszek i Przyjaciele, Polska, 70’ – b/o.
W niedzielne popołudnie zapraszamy do kina naszych najmłodszych Widzów. Wyświetlimy zestaw bajek zrealizowanych w sposób bardzo "przyjazny" wyobraźni dziecka z prostym, czytelnym i edukacyjnym przekazem.
Parauszek i Przyjaciele - historia o małym uroczym zajączku, który wraz ze swoimi przyjaciółmi mieszka w krainie zwanej Naszym Lasem. Dzięki perypetiom zwierzątek dziecięcy widzowie uczą się dobrego wychowania, zasad, działania w grupie, odpowiedzialności i wiary we własne siły.
Bukolandia - opowiada o gromadce śmiesznych stworków zamieszkujących ogromny buk rosnący pośrodku puszczy, nazywany przez nich Bukolandią. Tota, Wiedziorek, Elizad, Kiwak, Zembula i Bulber stanowią skrzyżowanie fantastycznych postaci o zewnętrznych cechach zwierząt i z osobowością dzieci.

18.30 – Sportowiec mimo woli, komedia, reż. Mieczysław Krawicz, Polska 1939, 78 min. – b/o
Natomiast w niedzielny wieczór zapraszamy do "starego kina" na komedię "Sportowiec mimo woli". Urok czarno-białych zdjęć oraz przedwojennego humoru to zapowiedź niezobowiązującej i trochę sentymentalnej rozrywki. To historia znanego hokeisty Jerzego Piątka, który usiłuje znaleźć odpowiednią partnerkę dla swojego rasowego pieska - i niespodziewanie sam zakochuje się w pięknej pannie Lili. Omyłkowo wzięty za fryzjera, szuka pomocy u Dodka Czwartka, mistrza grzebienia, którego z kolei przez nieporozumienie zatrudniono jako mistrza hokeja. Wszystkie perypetie zmierzają jednak do szczęśliwego zakończenia, miłość triumfuje, a przy okazji możemy podziwiać znakomite aktorstwo Iny Benity, Dodka Dymszy i Aleksandra Żabczyńskiego. Jedna z ostatnich polskich komedii zrealizowanych przed II wojną światową.

KINO ZA ROGIEM w TERESIŃSKIM OŚRODKU KULTURY
Ilość miejsc w kinie ograniczona do 20 osób.
Rezerwacja pod numerem tel. 516 367 900 lub mailowo: kinotok@tok.art.pl
Istnieje możliwość wcześniejszego zakupu biletów w sekretariacie TOK (pon.-pt. w godz. 8.00-16.00). Cena biletów: 5 zł od osoby na jeden seans (honorowane zniżki z Kartą Rodzina 3+ i Kartą Seniora). W soboty i niedziele rezerwacja możliwa tylko telefonicznie na godzinę przed seansem .


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy