Produkcja narkotyku mefedron w powiecie sochaczewskim: chemik w rękach policji

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Produkcja narkotyku mefedron w powiecie sochaczewskim: chemik w rękach policji Narkotyki, alkohol sochaczew
+2

Policjanci z KPP Sochaczew zlikwidowali produkcję narkotyków oraz zatrzymali osobę zajmującą się tym procederem.

 

23 sierpnia funkcjonariusze KPP Sochaczew na terenie miejscowości Nowy Kozłów Pierwszy ujawnili produkcję nowego narkotyku syntetycznego o nazwie mefedron. Na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymano 55-letniego mężczyznę „chemika” produkującego wyżej wymieniony narkotyk.

W trakcie przeszukania ujawniono prekursory do produkcji mefedronu oraz 150 gram gotowego narkotyku. Ponadto podczas przeszukania ujawniono nastawione mieszaniny, z których miał powstać produkt, co wskazywało, że mężczyzna chciał wyprodukować większą ilość mefedronu. Ujawniono również wagę, suszarkę oraz krystalizator.

W dniu 25 sierpnia mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut popełnienia zbrodni z art. 53 ust.2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Sochaczewie wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mefedron to narkotyk nowej generacji, który posiada duży potencjał uzależnieniowy, w Polsce nielegalny od 2010 roku, wcześniej sprzedawany i wprowadzany jako dopalacz. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy