Program Dni Sochaczewa 2013

/ 14 komentarzy
Zdjęcia i foto: Program Dni Sochaczewa 2013 Imprezy cykliczne sochaczew

W piątek 7 czerwca rozpocznie się największe święto mieszkańców naszego miasta Dni Sochaczewa 2013 program, które potrwają do niedzieli. Wśród gwiazd wystąpią KAMIL BEDNAREK z zespołem oraz zespół BRACIA. Poniżej publikujemy – za Urzędem Miasta – pełen program imprezy.

 

Ramowy program obchodów DNI SOCHACZEWA 2013 (7-9 czerwca)


PIĄTEK, 7 czerwca

Klub Nauczyciela, ul. Hanki Sawickiej 5

godz.  10.00 - Warsztaty origami poprowadzone przez nauczyciela metodyka  Panią Zofię Szydełko

godz.  12.00 – otwarcie wystawy fotograficznej sekcji fotograficznej KN z okazji 35-lecia Klubu i występ dzieci z Ogniska Muzycznego

           

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, Plac Kościuszki:

Spotkanie z pradziejami, historią Sochaczewa i ziemi sochaczewskiej:

godz. 10.00 – „Sochaczew w ogniu walk 1939 r.” – Andrzej Janiszewski

godz. 12.00 -  „Wierzenia naszych przodków” – Anna Wachowska

 

Miejski Ośrodek Kultury w Chodakowie, ul. Chopina 101

godz. 14.00 – Podsumowanie XX Jubileuszowego Konkursu Plastycznego dla dzieci „Plastek” na temat „Ilustracja do wybranego wiersza Juliana Tuwima. Wręczenie nagród i wyróżnień 

 

Plac Kościuszki

godz. 15.30 – Uroczyste wciągnięcie na masz flagi miasta w asyście harcerzy z hufca ZHP i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie.

 

Kramnice Miejskie, ulica 1 Maja 21

godz. 16.00 - uroczyste otwarcie zrewitalizowanego budynku Kramnic Miejskich

- uroczyste otwarcie budynku,

- poświęcenie,

- zwiedzanie obiektu.

godz. 16.30 - uroczysta Sesja Rady Miejskiej (patio Kramnic Miejskich)

Program obrad sesji, która będzie inaugurowała trzydniowy cykl imprez kulturalno-oświatowych oraz sportowych organizowanych z okazji obchodów Dni Sochaczewa:

- otwarcie sesji

- wystąpienie burmistrza Sochaczewa Piotra Osieckiego

- wystąpienia zaproszonych gości

- wręczenie tytułów Honorowego Obywatela Miasta Sochaczew

- uhonorowanie miejskich instytucji obchodzących jubileusz swojej działalności

- koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina

- zamknięcie sesji

 

SOBOTA, 8 czerwca

 

Scena główna teren MOSiR

godz. 14.00 – 16.30 - Występy dzieci z sochaczewskich szkół i przedszkoli.

14.00 ▪ program „Przedszkolne Igraszki” w wykonaniu dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 3: "Taniec Hiszpański", "Owocowa samba", "Wesołe żabki", "Dziecięce Coutry". (12 minut)

14.15 ▪ program „Zabawy z rock and rollem" w wykonaniu dzieci z grupy BIEDRONKI z Miejskiego Przedszkola Nr 4 (3 minuty)

14.20 ▪ program „Tęczowy mix” Niepubliczne Tęczowe Przedszkole (25 dzieci)

14.26 ▪ program „Circus” występ dzieci z Anglojęzycznego Niepublicznego Przedszkola „Leśne Skrzaty” (5 dzieci)

14.32 ▪ występ dzieci z Prywatnego Przedszkola „Świat Malucha” (18 osób)

14.40 ▪  „Tuptusiom tańczyć się zachciało…” występ dzieci z Niepublicznego Przedszkola Wesołe Tuptusie (3 minuty, 16 dzieci)

14.50 ▪ Klub Tańca Nowoczesnego CARBO DANCE – DANCE FITNESS SOCHACZEW Anna Baśkiewicz – występ grup dziecięcych hip-hop (20 minut, 70 dzieci).

15.10 ▪ "Tańcząca Dwójka" - występy taneczno – wokalne w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 (8 minut, 24 dzieci)

15.20 ▪ piosenka inscenizowana pt. "Wiosna", zabawa kowbojska "Tam gdzieś" oraz piosenka "Na raz, na dwa" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3. (34 dzieci)

15.32 ▪ "Czwórka na wesoło" - mix coverów znanych piosenek, inscenizujących życie szkoły w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 (44 dzieci)

15.45 ▪ „Przeboje z tamtych lat” występ uczniów z Zespołu Szkół w Chodakowie (piosenki „Nie chcę więcej” M. Bajor; „To nie ja” E. Górniak; „Zamiast” E. Gepert) (9 minut)

15.57 ▪  „Rozśpiewana jedynka” występ uczniów z Gimnazjum Nr 1 (5 dzieci)

16.08 ▪ Program "Do lata" w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum Nr 2

godz. 16.30 - 17.00 – występ Sochaczewskiej Orkiestry Dętej pod dyr. Edwarda Glanca, kier. muz. Krzysztof Podczaski

(repertuar: Nasz Marsz, Tango Melodie, Tanz mit Johann Straus – walce, Billy Vaughn Goldies III – utwór saksofoniczny, Oh, pretty woman, Mizi – polka, Blue Night – Beguine, Tiger Rag – Foxtrot, Happy Marching Band – marsz)

godz. 17.00 – 18.30 – koncert "Kulturka Prezentuje - Outsider Rock", a w jego ramach występ trzech zespołów, których nagrania znalazły się na płycie wydanej przez "Kulturkę" pod patronatem stowarzyszenia e-Sochaczew.pl: Sun Frenzy (Warszawa-Sochaczew), Same Road (Koszalin) oraz Gonzo & The Prezidents (Warszawa).

Sun Frenzy - grupa powstała na początku 2011 roku. Pierwsze próby mieli w Niezależnym Domu Kultury "Metalowiec" w Sochaczewie. Po zmianie perkusisty przeprowadzili się do Warszawy.  W ich muzyce można usłyszeć zarówno przestrzenność 'desert rockowych' kapel (Kyuss, Yawning Man), klasycznego hard rocka, a także energię i brud Black Flag. Grupa ma na swoim koncie koncerty u boku takich kapel jak: Fatso Jetson, czy Grand Astoria. Na CD „Kulturki” można usłyszeć ich jeden z nowszych numerów, który został zarejestrowany podczas sesji do pierwszego dema kapeli. Ich muzyka to kawał solidnego stoner rocka, pełnego soczystych riffów i melodyjnych solówek gitar, nieco funkowego basu i transowej, aczkolwiek napędzającej wszystko perkusji.

Same Road to koszalińskie trio, które swoją muzykę, swego czasu określało jako 'minimal noise', z pewnością coraz dalej brnie w kraut rockowo- stonerowo- doomoowym kierunku. To jedyna, właściwa droga. Słychać w zgraniu kapeli te prawie dziesięć lat istnienia, które zespół będzie niedługo świętował. A losy tych trzech muzyków trzeba powiedzieć: były niezwykle burzliwe. Po nagraniu czterech albumów, zespół postanowił zrobić sobie przerwę. Teraz wraca i płyta „Kulturki” jest pierwszą studyjną zapowiedzią powrotu. Płyta jest pierwszym studyjnym nagraniem kapeli od „Muzyki do mycia okien” (2009)

Gonzo & The Prezidents - grupa powstała w 2010 roku. Ten warszawski sextet to prawdziwa koncertowa petarda. Mają na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce. Jednym z ich największych sukcesów było zakwalifikowanie się do finału polskiej edycji konkursu młodych talentów "Emergenza", w którym ostatecznie zajęli trzecie miejsce. Ich fonograficznym debiutem jest demo "LSD (Little Sound Demo)". Koncertem podczas Dni Sochaczewa będą promowali swoją nową, jeszcze nie wydaną płytę, a więc będzie to znakomita okazja do posłuchania zarówno nowych, premierowych nagrań, jak i tych, które znalazły się na "kulturkowej" składance. Ich muzyka to wypadkowa różnorodnych inspiracji i muzycznych stylów: od rocka, przez reggae, funk, jazz po psychodelię. Można usłyszeć zarówno wpływy The Doors, Rolling Stones, czy Led Zeppelin. Na składankę "Kulturki" trafiły ich trzy kompozycje.

godz. 18.30 – 19.00 - przerwa techniczna

godz. 19.00 – 20.30 - koncert zespołu GOORAL

Pod tym pseudonimem kryje się Mateusz Górny - polski producent muzyczny, łączący muzykę klubową electro, dnb i dubstep z tradycyjną muzyką góralską. W połowie lat ‘90 założył grupę PSIO CREW i wydał album “Szumi Jawor Soundsystem”. Po rozstaniu z zespołem, od 2008 roku, występuje solo jako GOORAL. Dał kilkaset koncertów w całym kraju i poza jego granicami. Debiutancka płyta Goorala nosi tytuł “ETHNO ELEKTRO”. Artysta ma w dorobku m.in. nagrodę Machinera za najlepszy debiut oraz nominacje do Fryderyków. W wolnych chwilach tworzy muzykę do stron internetowych i filmów.

godz. 20.30 – 21.00 – przerwa techniczna

godz. 21.00 – 22.30 - Koncert gwiazdy: KAMIL BEDNAREK z zespołem

Kamil Bednarek to muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i instrumentalista. Urodził się 22 lata temu w Brzegu. Szerokiej publiczności znany z dwóch programów muzycznych „Mam talent” (drugie miejsce) i „Bitwa na głosy” (wygrana). W „Mam talent” wystąpił w 2010 roku, a publiczność oczarował doskonałym wyczuciem rytmów reggae, świetnym wokalem i …skromnością. Dwa lata później skorzystał z zaproszenia do show Bitwa na głosy, gdzie wraz z 16 osobową drużyną z rodzinnego Brzegu zajął 1 miejsce. Latem wraz z uczestnikami programu wystąpił na Krajowym Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W latach 2008-2012 był wokalistą formacji Star Guard Muffin, która w minionym roku zawiesiła działalność. Zanim to się stało, wraz z grupą wydał album „Szanuj” oraz minialbum „Jamaican Trip”. Od 2012 roku występuje z zespołem sygnowanym jego nazwiskiem: Kamil Bednarek (wokal), Piotr Bielawski (gitara), Radosław Szyszkowski (instrumenty klawiszowe), Piotr Stanclik (gitara basowa) oraz Maciej Pilarz (perkusja). W listopadzie ub. roku K. Bednarek wydał debiutancki album pt. „Jestem...”. Na krążku znalazło się 13 utworów.

Jednostka Wojskowa w Bielicach k. Sochaczewa

godz. 9.00 – 14.00 - XXI Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków SOCHACZEW – BIELICE ’2013

godz. 9.15–10.20 – uroczyste otwarcie, a następnie ustawienie ekip wg przydzielonych numerów porządkowych, pokaz musztry paradnej orkiestry wojskowej, przemarsz poszczególnych szkół, hymn olimpijski, flaga olimpijska na maszt, okolicznościowe wystąpienia, wręczenie pucharów najlepiej prezentującym się szkół w ceremonii otwarcia. W trakcie imprezy: start kilkunastu biegów na dystansie od 500 do 1500 m, Memoriał Bożenny Gałaj, konferencja prasowa (11.00), bieg na 200 m - Memoriał Romana Kaczmarka (osoby niepełnosprawne), ok. 13 45 - Minimaraton  na dystansie 4.219,5 m - Memoriał Jana Cebrzyńskiego. O 14.15 zakończenie imprezy.

Teren MOSiR, parking przy basenie ORKA

godz. 10.00 – 18.00 – Bezpłatne badania mammograficzne wykonywane w ambulansie Centrum Usług Medycznych MEDICA.

Tego dnia badane będą:

● Panie w wieku 50-69 lat korzystające z darmowej profilaktyki w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia (10.00-14.00 i 16.00-18.00). Nie trzeba się zapisywać, ale warto swoją wizytę zapowiedzieć pod numerem telefonu 0-46 862-22-35 wew. 306 lub 333.

● Panie w wieku do 50 lat lub powyżej 69 roku życia, nie młodsze niż 35 – za które zapłaci burmistrz Miasta Sochaczew (14.00-16.00). W sobotę, na koszt ratusza profilaktycznym badaniom podda się 30 kobiet, ale by skorzystać z konsultacji należy się zapisać na wizytę. Zgłoszenia przyjmowane będą od 3 do 7 czerwca br, w godz. 8.00-16.00, przez Wydział Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia pod numerem telefonu 0-46 862-22-35 wew. 306 lub 333.

Pływalnia ORKA, ul. Olimpijska

godz. 11.00 – 13.00 – Festyn Wodny

MOSIR, stadion, ul. Warszawska 80

godz. 11.00 – mecz piłki nożnej Unia-Ożarowianka

godz. 14.00 - mecz piłki nożnej Unia-Pogoń

godz. 17.00 – mecz rugby RC Orkan – Pogoń

Korty tenisowe, ul. Warszawska 80

„DNI TENISA 2013” – tenisowy weekend z STT.

Do rywalizacji i zabawy zapraszamy osoby, które nie miały okazji wcześniej grać w tenisa ziemnego oraz osoby początkujące stawiające pierwsze kroki w tym sporcie. Dla nich wszystkich przygotowaliśmy dwie konkurencje:

▪ „Ściana tenisowa” – turniej tenisowego squasha rozgrywany na ścianie treningowej

10:00 - 13:00 zapisy, zapoznanie z zasadami oraz treningi pod okiem członków STT.

13:00 - 13:30 losowanie turnieju  oraz ustalenie harmonogramu gier.

13:00 - 17:00 gry turniejowe

17:00 - 17:30 zakończenie turnieju, wręczenie nagród dla finalistów.

▪ Turniej drużynowy – rywalizacja 4 osobowych drużyn rodzinnych, znajomych w specjalnych konkurencjach tenisowo-sprawnościowych  min: slalom z piłkami na rakiecie, tenisowe kręgle, uderzanie do celu itp. Drużyna powinna składać się z dwóch osób dorosłych + dwójka dzieci w wieku poniżej 13 roku życia.

Turniej zaplanowany został w godzinach od 10:00 do 17:00. W tym czasie będzie można zapisać się oraz przystąpić do rywalizacji. O godzinie 17:30 nastąpi ogłoszenie wyników .

Dla finalistów w turnieju „Ściana tenisowa”, trzech najlepszych drużyn oraz drużyny z najbardziej oryginalną nazwą przewidziano są nagrody. Udział w „Dniach tenisa” jest bezpłatny, uczestnicy muszą posiadać jedynie obuwie sportowe na płaskiej podeszwie oraz strój sportowy.

KS Bzura Chodaków, ul. Chopina 101

godz. 9.00 – Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej

godz. 11.00 – mecz piłkarski KS Bzura rocznik ‘99

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, Plac Kościuszki 12

godz. 11.00 – 14.00 - Giełda Klubu Kolekcjonerów (numizmatyka, filatelistyka, starocie)

godz. 11.00 -  16.00 – „Sochaczew w starej fotografii” – prezentacje multimedialne:

                             - „Sochaczew, jakiego nie znamy”

                                   -„Czar minionych lat...”

godz. 11.00 – 16.00 - Kiermasz książki historycznej oraz wydawnictw własnych Muzeum

godz. 11.00 – 16.00 – Ekspozycja sprzętu bojowego Fundacji  Wojskowości Polskiej

godz. 16.30               -  „Osadnictwo olenderskie na Mazowszu”- otwarcie wystawy


Muzeum Kolei Wąskotorowej, ul. Towarowa 7

godz. 10.00 – Przejazd pociągiem retro do Tułowic.

 

MOSIR, ul. Warszawska 80, teren obok hali sportowej

godz. 10.00 - Turniej szachowy dzieci o Puchar Samorządu Miejskiego (z okazji 35 lat Klubu)

godz. 15.00 – Symultana szachowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych

MOSIR, ul. Warszawska 80

godz. 11.00 – 18.00 - „Przedszkole pod chmurką” – na gry i zabawy zaprasza Niepubliczne Przedszkole Akademia Smyka

Zaprasza pomysłodawca i organizator akcji: Przedszkole Niepubliczne „Akademia Smyka”. W programie: animacje, konkursy, kąciki plastyczne, malowanie buziek, modelowanie balonów, zabawy tematyczne: Wyspa Piratów i Wioska Indiańska, zumba dla wszystkich, warsztaty ze Szkołą Tańca „Pasjonat”, tor rowerowy oraz pokaz Freestyle football. Goście specjalni: ESTANCIA Biała Góra nad Pilicą, Soccer ART. Wszystkie zabawy poprowadzą animatorki w towarzystwie DJ-a przy profesjonalnym scenicznym nagłośnieniu. Jak co roku super zabawa, wiele nagród oraz niespodzianek.

 

Plac Kościuszki, ul. Olimpijska i teren MOSiR

godz. 9.00 – 19.00 IV Zlot Zabytkowej Motoryzacji

 

Ramowy program zlotu:

8.00-09.00 - rejestracja pojazdów (Plac Kościuszki)

08.30-08.45- oficjalne otwarcie Zlotu 

09.15-12.00-Rajd po Sochaczewie i okolicach, próby sprawnościowe na parkingu przy Starostwie Powiatowym(przy ul. Botanicznej)

12.00 - wystawa pojazdów zabytkowych, Konkurs elegancji (Plac Kościuszki)

15.30- rozdanie nagród z konkurencji sportowych (Plac Kościuszki)

16.00-16.30- parada pojazdów zabytkowych ulicami Miasta Sochaczew

17.00 - 17.30- runda honorowa (boisko sportowe MOSiR)

18.30 - rozdanie nagród z konkursów elegancji oraz nagród sponsorów (boisko sportowe MOSiR)

19.00 - zakończenie Zlotu 

 

NIEDZIELA, 9 czerwca

 

Scena główna – stadion MOSiR

godz. 15.00 – 16.00 – koncert Big-Bandu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina pod dyrekcją Bernarda Pacholskiego

godz. 16.00 – 17.30 - „Rozśpiewany i roztańczony Sochaczew” – program artystyczny w wykonaniu zespołów Miejskiego Ośrodka Kultury w Sochaczewie

godz. 17.30 – 18.15 - Koncert orkiestry Camerata Mazovia pod dyr. Artura Komorowskiego, soliści: Anna Jurczyńska, Romuald Spychalski

(repertuar: F. Suppe - Uwertura „Chłop i poeta” – orkiestra, J. Strauss – Kaiser Walzer (Walc Cesarski) – orkiestra, B. Kapera, W. Jurmana - Nino - soliści + ork, K. Wiedenfeld – Unvergängliche Film – Melodien – orkiestra, S. Wonder – Sir Duke – orkiestra, D. Parton - I Will Always Love You - soliści + ork, R. Stolz - Brunetki, Blondynki - soliści +ork, K. Wiedenfeld – Leichte Mischung – orkiestra, B. Kaempferd - Strangers in the Night - soliści + ork, E. di Capua – O Sole Mio - soliści +ork, G. Gursch - "Weltreise " Mit Bongos und Marakas – orkiestra, J. Bettis, A.L. Hammond - When You Tell Me that You Love Me - sol + ork, M. Mengali, V. Zelli - Vivo per Lei - soliści + orkiestra, T. Renis - Quando - Quando - soliści + ork, A. Manijak - Samby – orkiestra, V. Di Chiara – La Spagnola - soliści + ork, A. L. Weber – Amigos Para Siempre - soliści + ork)

godz. 18.15 – 19.00 - Występ zespołu aCTAGGA laureat PRZEGLĄDU Vena 2012’

godz. 19.00 – 20.30 - występ zespołu ZIKOO

Grupa "ZIKOO" powstała w grudniu 2008 roku w Piotrkowie Trybunalskim z inicjatywy wokalisty, kompozytora, autora tekstów Mariusza Lady. Współzałożycielem grupy jest również Rajmund Ciupka, kompozytor, producent oraz realizator dźwięku poszukujący ciągle nowego wymiaru i przestrzeni brzmienia. Muzyka towarzyszy im przez całe życie co owocuje wspólnym projektem muzycznym. W realizacji kolejnych utworów wiele pomysłów wnosi również Tomek Michalak- utalentowany basista zespołu, dla którego każdy instrument przypominający gitarę jest całym życiem. Podczas poszukiwań studia muzycznego grupa Zikoo znalazła się w Częstochowskim studio, jak sie okazało sympatyczny właściciel Bogdan Zasępa mający wspólne zainteresowania został obecnym gitarzystą zespołu, który wiele pomaga i ubarwia muzykę swoimi pomysłami.

godz. 20.30 – 21.00 - przerwa techniczna

godz. 21.00 – 22.30 - Koncert gwiazdy: zespół BRACIA

Grupa dotychczas nagrała cztery płyty: „Zapamiętaj”, „Tribute to Queen”, „Fobrock” oraz najnowszy „Zmienić zdarzeń bieg”, która ukazała się na rynku muzycznym 14 maja. Sochaczewski koncert będzie jednym z wielu promujących ten, jeszcze ciepły album…

BRACIA – polska grupa rockowa, powstała w 2001 roku z inicjatywy braci Piotra Cugowskiego i Wojciecha Cugowskiego. Historia zespołu rozpoczęła się w Lublinie, w 1997 roku. Wtedy to, bracia Piotr Cugowski i Wojtek Cugowski zdecydowali się na pierwszy wspólny występ akustyczny.

Przełomem w karierze zespołu było zdobycie nagrody w kategorii Debiut, Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej - KFPP OPOLE 2002. Zwycięski utwór pt. „Nie jestem inny”, autorstwa Romualda Lipko i Andrzeja Mogielnickiego stał się przebojem, granym przez wiele lat na koncertach Braci. W 2003 roku Bracia zajęli 5 miejsce w krajowych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Piotr i Wojtek Cugowscy wzięli też udział w reality show pt. Bar V.I.P.

Premiera debiutanckiej płyty „Fobrock” odbyła się 11 lipca 2005 roku i w tym samym roku zespół otrzymał nagrodę w kategorii „odkrycie roku” plebiscytu muzycznego Złote Dzioby, a płyta została nominowana do Nagrody Muzycznej Fryderyk (2006) w kategorii - „płyta rock/ metal”. Zespół otrzymał również nominację do nagrody SuperJedynka 2006 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej - KFPP OPOLE w kategorii „rock”. Podczas festiwalu TOPtrendy 2007 za utwór „Jeszcze raz” zespół otrzymał nagrody we wszystkich czterech kategoriach: „Nagrodę Główną”, „Nagrodę Internautów”, „Nagrodę Dziennikarzy” oraz „Nagrodę Miasta Sopotu”. Pod koniec 2008 roku miał premierę drugi album zespołu „Tribute To Queen”. Krążek, wydany przez Agorę, zawierał 12 coverów największych przebojów grupy Queen. Kolejny album „Zapamiętaj” został wydany 14 grudnia 2009 roku. Płyta zdobyła status bestsellera sklepu internetowego empik.com. W plebiscycie Antyradia krążek zdobył drugie miejsce w kategorii „Płyta Rocku 2009”.  W 2009 roku zespół Bracia otrzymał nominację do nagrody muzycznej Fryderyk w kategorii „grupa roku”, a Piotr Cugowski nominację w kategorii „wokalista roku”. W 2012 roku ukazał się singiel „Nad przepaścią” a z początkiem 2013 roku kolejny „Wierzę w lepszy świat” zapowiadający czwarty album zespołu, który ukazał się w połowie maja br.. Aktualny skład zespołu: Piotr Cugowski – wokal, Wojtek Cugowski – gitara, wokal, Tomek Gołąb – bas, Jarek Chilkiewicz – gitara, Bartek Pawlus – perkusja.

KS Bzura Chodaków, ul. Chopina 101

godz. 9:00 - IV Bieg Chopina

Uroczyste otwarcie o godz. 9.00, a start pierwszego biegu o 9.15. W zawodach wystartują przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów w kategoriach dziewcząt i chłopców, zaplanowano kilometrowy Marsz Nordic Walking i bieg otwarty dla wszystkich chętnych  (rocznik ‘96 i starsi). Łącznie zaplanowano kilkanaście biegów na dystansie od 100 metrów (przedszkolaki) aż po 5000 metrów (bieg open). Zawody zakończą się ok. 12.30.  Zapisy przyjmowane są do 6 czerwca do godziny 15.00. Drogą mailową ezimny1981@gmail.com lub SMS 697296626. Zgłoszenie musi zawierać: Nazwisko, Imię, rok urodzenia i przynależność klubowa (szkolną) lub miasto pochodzenia zawodnika. Bieg organizują: Burmistrz Miasta Sochaczew, KM „Aktywni” Sochaczew, Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Rodzina Szkół Chopinowskich”, Szkoła Podstawowa nr 7 w Sochaczewie, Gimnazjum nr 3 w Sochaczewie, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Patronat honorowy: Wojewoda Mazowiecki, Mazowiecki Kurator Oświaty, Wójt Gminy Sochaczew.

Hala sportowa, ul. Kusocińskiego 2

godz. 9.30 – Finał Grand Prix Sochaczewa w tenisie stołowym

Korty tenisowe, ul. Warszawska 80

„DNI TENISA 2013”

W niedzielę 9 czerwca zapraszamy tenisistki i tenisistów do udziału w turnieju mixtów. Zapisy na kortach od 14:00. Początek turnieju o 15:00, zakończenie zaś koło godziny 19:00. Będzie to impreza o charakterze sportowo – towarzyskim.

„Dni tenisa” to jedna z wielu imprez zaplanowanych na czerwiec w ramach obchodów 10-lecia Sochaczewskiego Towarzystwa Tenisowego.  Głównymi organizatorami są STT oraz Urząd Miasta w Sochaczewie. Zapraszamy wszystkich aktywnego odpoczynku i do rywalizacji na kortach tenisowych!

MOSIR, ul. Warszawska 80

godz. 11.00 – 18.00 - „Przedszkole pod chmurką”

Zaprasza pomysłodawca i organizator akcji: Przedszkole Niepubliczne „Akademia Smyka”. W programie: animacje, konkursy, kąciki plastyczne, malowanie buziek, modelowanie balonów, zabawy tematyczne: Wyspa Piratów i Wioska Indiańska, zumba dla wszystkich, warsztaty ze Szkołą Tańca „Pasjonat”, tor rowerowy oraz pokaz Freestyle football. Goście specjalni: ESTANCIA Biała Góra nad Pilicą, Soccer ART. Wszystkie zabawy poprowadzą animatorki w towarzystwie DJ-a przy profesjonalnym scenicznym nagłośnieniu. Jak co roku super zabawa, wiele nagród oraz niespodzianek.

Teren MOSiR, parking przy basenie ORKA

godz. 10.00 – 18.00 – Bezpłatne badania mammograficzne wykonywane w ambulansie Centrum Usług Medycznych MEDICA.

Tego dnia badane będą:

● Panie w wieku 50-69 lat korzystające z darmowej profilaktyki w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia (10.00-14.00 i 16.00-18.00). Nie trzeba się zapisywać, ale warto swoją wizytę zapowiedzieć pod numerem telefonu 0-46 862-22-35 wew. 306 lub 333.

● Panie w wieku do 50 lat lub powyżej 69 roku życia, nie młodsze niż 35 – za które zapłaci burmistrz Miasta Sochaczew (14.00-16.00). W niedzielę, na koszt ratusza profilaktycznym badaniom podda się 30 kobiet, ale by skorzystać z konsultacji należy się zapisać na wizytę. Zgłoszenia przyjmowane będą od 3 do 7 czerwca br, w godz. 8.00-16.00, przez Wydział Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia pod numerem telefonu 0-46 862-22-35 wew. 306 lub 333.

KS Bzura Chodaków, ul. Chopina 101

godz. 11.00 – Mecz piłkarski KP Orkan rocznik ‘01

godz. 14.00 - Mecz piłkarski KP Orkan rocznik ‘99

godz. 17.00 - Mecz piłkarski KS Bzura B klasa

Plac Kościuszki

godz. 13.30 – „Mazurek na deser” dla całego miasta

Kościół Św. Wawrzyńca

godz. 12.30 - Msza Św. w intencji Mieszkańców Sochaczewa z udziałem Chóru Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej oraz Chóru Nauczycielskiego VIVACE.

Muzeum Kolei Wąskotorowej, ul. Towarowa 7

godz. 10.00 i 12.00 - dwa kursy pociągu Retro na trasie muzeum-centrum-Chodaków. Od godz.  9:00 wydawanie biletów na przejazd zabytkowym składem.

I kurs

godz. 10:00 odjazd  pociągu z Muzeum

godz. 10:06 odjazd z przystanku Sochaczew Miasto

godz. 10:26 przyjazd pociągu do Chodakowa

godz. 11:00 odjazd pociągu z Chodakowa

godz. 11:20 przyjazd do przystanku Sochaczew Miasto

godz. 11:26 przyjazd pociągu do Muzeum

II kurs

godz. 12:00 odjazd pociągu z Muzeum

godz. 12:06 odjazd z przystanku Sochaczew Miasto

godz. 12:26 przyjazd pociągu do Chodakowa

godz. 13:00 odjazd pociągu z Chodakowa

godz. 13:20 przyjazd do przystanku Sochaczew Miasto

godz. 13:26 przyjazd pociągu do Muzeum

Dom Urodzenia F. Chopina w Żelazowej Woli godz. 18.00 - Koncert Laureatów Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu

(organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Sochaczewie)

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, Plac Kościuszki:

godz. 10.00 – 14.00 – Warsztat garncarski rodziny Konopczyńskich z Bolimowa

godz. 10.00 – 14.00 - Giełda Klubu Kolekcjonerów (numizmatyka, filatelistyka, starocie)

godz. 10.00 – 17.00 - Kiermasz książki historycznej oraz wydawnictw własnych Muzeum

godz. 11.00 - 17.00 – „Sochaczew w starej fotografii” – prezentacje multimedialne:

                               - „Sochaczew, jakiego nie znamy”

                                    -„Czar minionych lat...”

godz. 10.00 – 17.00 - Ekspozycja plenerowa „Prezentacja dorobku Muzealnej Grupy Rekonstrukcji Historycznej II bat. 18 pp”  - Jakub Wojewoda

godz. 13.00 – 15.00 – Strzelnica sportowa broni pneumatycznej.

godz. 11.00 – 17.00 – Ekspozycja sprzętu bojowego Fundacji  Wojskowości Polskiej

godz. 11.00 – 13.00 -  Swoje książki podpisywać będą:

Bogusław Kwiatkowski - „Dzieje Sochaczewa”, „tom 2”, „tom 6”

Maciej Wojewoda - „Bitwa i pamięć”

WYSTAWY STAŁE I CZASOWE (czynne w czasie Dni Sochaczewa)

          „Gdy bój nad Bzurą wrzał...: Pole Bitwy 1939 -1945”

          „Wystawa plenerowa sprzętu bojowego Wojska Polskiego”

          „Przeszłość w ziemi ukryta - Archeologia ziemi sochaczewskiej”

          „Nad Bzurą bez zmian...: opowieść o wojnie w okopach 1914 - 15 r.”

          „Rewaloryzacja Zabudowy Sochaczewa”

          „Osadnictwo olenderskie na Mazowszu”

          „Galeria malarzy sochaczewskich”


Zdjęcie z: Kamil Bednarek i Star Guard Muffin

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:
  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (14)

  ramzes35ramzes35
  0
  Szkoda, że z roku na rok program jest uboższy. Dni Sochaczewa straciły swój klimat, obfitość i różnorodność artystów w porównaniu do koncertów na muszli.
  (2013-05-27 14:02)
  robroyrobroy
  0
  różnorodność jest,każdy może znaleźć coś dla siebie,trzeba tylko opracować marszrutę bo teleportować się nie umiemy a samochodem będzie trudno,mam nadzieję że na czas (a może i na dłużej) otwarcia Kramnic , ścianę sąsiadującego-po drugiej stronie 1-go Maja-budynku zasłonią banery reklamowe. I zegar niech nakręcą na wieży Kramnic bo już dwa razy stanął,jedna lampa chodnikowa (tuż przy wejściu)- się nie pali(sorry-nie świeci)
  (2013-05-27 17:39)
  kamykkamyk
  0
  Beznadzieja, jest gorzej z roku na rok. Jarmark Sochaczewski, to bardziej pasuje. Szkoda gadać....
  (2013-05-28 14:52)
  EricoErico
  0
  No Hej;) No mi się wydaje, że Bednarek i Bracia to świetna opcja. Dla każdego coś miłego, no i szacuneczek. Co do MOSiRu to nie to samo co Muszla Koncertowa, ale w tej kwestii już się wypowiadałem...
  (2013-05-28 23:19)
  reginaspektorreginaspektor
  0
  Jak dla mnie jest nawet ok, a nawet powyżej oczekiwań co do dni Sochaczewa. Różne rodzaje muzyki będzie można usłyszeć. Ja nie znam Goorala i chętnie posłucham na żywo. Ciekawy też będzie koncert organizowany przez Kulturkę - aż szkoda, że taki krótki ;) (2013-05-30 19:27)
  reginaspektorreginaspektor
  0
  A co do miejsca - zdecydowanie wolałam Muszlę ;) ot, choćby dlatego, że było gdzie usiąść np. czekając na interesujący koncert. (2013-05-30 19:30)
  madziafmadziaf
  0
  Wiele osób mówi to samo (i ja ich popieram) : gdy dni Sochaczewa były na muszli chciało się iść gdyż tam był super klimat ,stoiska na zamkniętej ulicy oraz park wszystko to miało ręce i nogi .... tu na Orkanie no niestety -sztucznie jak u "sąsiada w ogródku" :) (2013-05-31 16:52)
  Mat33Mat33
  0
  Ale Mosir jest cały zalany po tych ulewach, więc albo wszyscy będą w kaloszach albo nie wiem jak te Dni Sochaczewa się dobędą.... I mają być ogromne burze i opady deszczów więc już w ogóle...Lepiej by było gdyby Dni Socho odbyły się 14 15 16...
  (2013-06-06 17:02)
  jerzyk2205jerzyk2205
  0
  Ten upór z lokalizacją Dni Sochaczewa na stadionie nie ma sensu. Nie ma takich korzyści nowego miejsca, które dorównałyby klimatowi podzamcza. Znam z bezpośrednich rozmów opinie wielu wykonawców, którzy doceniali kameralność amfiteatru i świetny klimat imprez. Podobne były opinie przyjaciół z Melton Mowbray.Co do wykonawców, to zawieraliśmy umowy z tymi z górnej półki zaraz po uchwaleniu budżetu miasta. Później to można mieć znanych wykonawców raczej w pakiecie z biesiadą piwną, z czego korzysta wiele miast.Przypuszczam, że w następnym, wyborczym roku Dni Sochaczewa wrócą na stare miejsce. (2013-06-06 21:03)
  nowySochonowySocho
  0
  Rzeczywiście super "klimat"
  Sklep z wódką w samym centrum imprezyŚcisk taki, że przejść się nie dało, ale może jerzyk lubi ocierać się o innych Zero ochrony Pełno nawalonych, ogolonych małolatów z okolicznych wiosekNamiot piwny w samym centrum miasta na Placu Kościuszki Po zmroku zadyma za zadymą, pełno nawalonych agresywnych wyrostków
  Artyści nie narzekali? Panie co Pan gada, czy Pan ma choć odrobinę pojęcia o akustyce - to był koszmar dla akustyków, a muszla to szczyt wiochy - grali bo z tego żyją 
  Teraz 
  Super scena
  BezpieczeństwoMega wesołe miasteczkoZero wódy na tereniePiwo tylko w wyznaczonej strefie
  Zero zadymZero ścisku Impreza nie dla dresów i małolatów z wiosek, a dla rodzin z dziećmi i normalnych ludzi. Sochaczewianie już nie boją się Dni Sochaczewa, jak to bywało w poprzednich latach
  Ja tam wolę taki klimat, ale rozumiem, że jerzyk lubił poprzedni klimat, który w co wierzę, miał wielu innych zwolenników - zwłaszcza tych, co do sklepu na winko lubieli se skocyć, a potem na parku sprawdzić się z innymi chopokami z sonsiedniej wioski
  (2013-06-06 21:58)
  jerzyk2205jerzyk2205
  0
  Panie nowySocho, Dni Sochaczewa są dla wszystkich mieszkańców bez sugerowanych przez Pana kategorii. Incydenty zdarzają się wszędzie i wynikają raczej z natury tych, którzy je prowokują, niezależnie czy to impreza masowa, czy portal internetowy.Pan stara się kulturalnie sugerować, że ma rację? Każda sroczka swój ogonek chwali.  (2013-06-06 22:28)
  kingkongkingkong
  0
  a może ktoś wie kiedy są dni błonia? lub teresińska noc czerwcowa??? bo to co u nas to troche dupa blada jest...
  (2013-06-08 15:32)
  PSGGPSGG
  0
  Jestem regularnym bywalcem Dni Sochaczewa od jakiegoś 1995 roku. Takiej "bidy" jak w tym roku, nie było odkąd pamiętam. Jeśli taka "paździocha" ma się odbywać z budżetu miasta czyli de facto moich podatków, to lepiej przeznaczyć tą kasę na ważniejsze sprawy (remonty ulic dla przykładu).
  (2013-06-09 19:27)
  Tomasz34Tomasz34
  0

  Witam . Od lat uczestniczę w święcie naszego miasta i tak naprawdę dopiero teraz podczas Dni Sochaczewa zarówno ja jak i moja rodzina  czujemy  się bezpiecznie. Odbiór artystów w kontekście brzmienia i szeroko pojętej muzyki zdecydowanie lepszy niż na podzamczu. Dni Sochaczewa na muszli  to był klasyczny slalom między grupkami pijanej młodzieży i walka o miejsce do odbioru proponowanej kultury. Wczorajszy koncert Bednarka naprawdę super- artysta na topie , nigdy nie widziałem takich tłumów i takiej atmosfery podczas miejskiej imprezy. Nie jestem zwolennikiem ani wielbicielem byłych i obecnych włodarzy naszego miasta  ale uważam , że dobór miejsca był jak najbardziej trafny. Pozdrawiam

  (2013-06-10 11:23)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy