Program Senior Plus w gminie Rybno – duża dotacja na działalność

Zdjęcia i foto: Program Senior Plus w gminie Rybno – duża dotacja na działalność  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Kolejne fundusze trafią do gminy Rybno. Tym razem będzie to rozwój kulturalny, a środki będą  przeznaczone na działalność Stowarzyszenia Seniorów.


Kwotę 25 tys. udało się pozyskać z rządowego programu Senior Plus na rozwój i wyposażenie siedziby Stowarzyszenia Seniorów w gminie Rybno. Działające prężnie, organizujące wiele zadań, działa kulturalno-edukacyjnych stowarzyszenie będzie mogło cieszyć się z nowego wyposażenia w swojej siedzibie. Spotkania organizowane są w Bibliotece Gminnej w Rybnie, bądź dzięki uprzejmości proboszcza parafii w Rybie w świetlicy parafialnej. 


Wójt Gminy Rybno Damian Jaworski zaznacza, iż jest to bardzo ważne zadanie, a pozyskanie środków, które wspomogą rozwój Stowarzyszenia Seniorów w Rybnie jest dużym sukcesem, które z pewnością przyniesie nowe wyzwania i działania. 


- Środki te są bardzo istotne, gdyż przyczyniają się do aktywnego uczestnictwa Seniorów z naszej gminy w życiu społecznym zarówno lokalnie jak i poza jego granicami, gdyż Stowarzyszenie angażuje się również w wyjazdy czy wycieczki. Mamy prężnie działające Stowarzyszenie, które daje ogromne możliwości rozwoju. Seniorzy muszą czuć, że ich potrzeby są realizowane, że mogą liczyć na doskonalenie się, poznawanie czy też powiększanie możliwości działań ze strony samej gminy – mówi wójt Damian Jaworski 


Kwota dotacji to 25 tys., a wkład własny gminy to 8 tys. zł.  


Foto: GBP Rybno

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy