Program wyborczy Bogumiła Czubackiego

/ 10 komentarzy

Szanowni Mieszkańcy!
Drodzy Wyborcy!

Kompetencja i doświadczenie gwarantują dobrą realizację zadań i przedsięwzięć, z którymi należy się zmierzyć, kiedy zostanie się wybranym na stanowisko burmistrza.
Rozwiązywanie konkretnych problemów społecznych i gospodarczych, które sa istotne dla mieszkańców miasta, musi być poprzedzone jednak staranną analizą możliwości jakimi dysponujemy. Obiecywac można wiele, lecz tak naprawdę zrealizować tylko to, na co pozwalają środki z budżetu miasta i zdobyte dotacje w ramach dopłat zewnętrznych i funduszy unijnych.
Uważam, że właśnie ostatnie 8 lat mojej pracy na stanowisku burmistrza Sochaczewa dało mi ogromną wiedzę i umiejętności planowania oraz rozsądnego gospodarowania publicznymi pieniędzmi. Dobry gospodarz musi mieć także strategię rozwoju miasta. Właśnie z takim planem obejmowałem powierzone mi przez Państwa stanowisko. Efekty są już widoczne.
Na przestrzeni tych lat zmienił się przecież wizerunek miasta, oblicze szkół i miejskich przedszkoli, standard sal gimnastycznych i obiektów sportowych. Modernizacja i remonty trzech ośrodków kultury, budowa nowych i remonty istniejących budynków komunalnych, a wreszcie najważniejsze zadanie – budowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej w całym Sochaczewie. W 2012 roku, to ogromne przedsięwzięcie zostanie zakończone. Tym samym przejdziemy do kolejnego etapu prac – modernizacji i budowy kolejnych dróg, chodników na terenie miasta. Wszystkie te działania sprawią, że poziom życia mieszkańców w każdej dzielnicy Sochaczewa będzie wyrównany, by nie było dzielnic lepszych i gorszych.
Jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia, wiele pomysłów do zrealizowania, aby nasze miasto było piękniejsze i lepiej się w nim żyło.
Jeśli obdarzycie mnie Państwo po raz kolejny swoim zaufaniemi 21. listopada poprzecie moją kandydaturę na stanowisko burmistrza Sochaczewa, to będziecie mieli Państwo pewność, że zrealizuję swój program wyborczy.


PROGRAM WYBORCZY

Doświadczenie, Aktywność, Sukces
Gwarancją Dalszego Rozwoju Miasta


Przedstawiam Państwu program dalszego rozwoju Sochaczewa, będący nie tylko kontynuacją już rozpoczętych przeze mnie zadań, ale zawierający dużo nowych, dobrych i ciekawych propozycji dla dalszego rozwoju Sochaczewa oraz podniesienia poziomu życia mieszkańców.
Jest to przede wszystkim program realny do wykonania, wynikający z analizy i możliwości miejskiego samorządu, oparty na wiedzy i praktycznym doświadczeniu, jakie zdobyłem podczas dwóch kadencji.


KANALIZACJA i DOBRE DROGI

- W ciągu najbliższych dwóch lat zakończę program całkowitego skanalizowania Sochaczewa z pozyskanych funduszy unijnych, które są już zagwarantowane przez Unię Europejską i potwierdzone umową zawartą z NFOŚ.

- Po wykonaniu kanalizacji sanitarnej przystąpię do utwardzania i modernizacji dróg oraz naprawy i budowy chodników.

- Nadal będę tworzył nowe miejsca parkingowe, przede wszystkim w centrum miasta, koło dworca kolejowego tzw „Park & Ride” oraz wybuduję parking wielopoziomowy w pobliżu placu targowego.

- Będę dalej czynił starania o przejęcie wszystkich dróg na terenie miasta podległych dotychczas innym zarządom wraz z przekazaniem dotacji na ich utrzymanie i modernizację. Ponadto będę kontynuował starania wraz ze Związkiem Miast Polskich o odszkodowanie za zniszczone byłe drogi krajowe przekazane miastu.
- Doprowadzę do wybudowania mostu na rzece Bzurze na wys. szpitala i dzielnicy Karwowo, a także modernizacji skrzyżowania łącznie z sygnalizacją świetlną ul. Gawłowskiej z Płocką.

- Rozpocznę przy wsparciu samorządu wojewódzkiego budowę trasy Północ-Południe, odciążającą ruch samochodowy w centrum (od Chodakowa do stacji PKP).

KULTURA, SPORT,
REKREACJA


- Będę dalej przeznaczał fundusze na budowę nowych placów zabaw, ogródków jordanowskich w kolejnych dzielnicach, m. in. w Boryszewie i Karwowie.
- Będę kontynuował budowę ścieżek rowerowych oraz zagospodaruję tereny nad rzeką Bzurą.

- Na terenie Pól Czerwonkowskich powstanie centrum kulturalno-sportowe z halą wielofunkcyjną, hotelem dla sportowców i nowoczesnym domem kultury z dużą salą kinową.

- Zakończę wcześniej realizowaną termomodernizację placówek oświatowych i przejdę do termomodernizacji oraz remontów placówek kulturalnych i sportowych na terenie miasta. MIASTO

MIASTO PRZYJAZNE DLA
POTRZEBUJĄCYCH
POMOCY


- Będę kontynuował politykę opieki nad najbardziej potrzebującymi mieszkańcami naszego miasta.

- Zamierzam wybudować kolejny blok socjalny i utworzyć dom dla maltretowanych matek samotnie wychowujących dzieci.

- Konsekwentnie będę zwiększał wydatki na wspieranie fundacji i stowarzyszeń zajmujących się osobami chorymi i niepełnosprawnymi.

- Będę występował z inicjatywą wspierania Szpitala Powiatowego w Sochaczewie.

WIZERUNK MIASTA
I NOWE MIEJSCA PRACY


- Będę kontynuował tworzenie pozytywnego wizerunku Sochaczewa jako miasta atrakcyjnego i przyjaznego dla przedsiębiorców i turystów.

- Będę wspierał działania spółki Mazowiecki Port Lotniczy zmierzające do szybkiego utworzenia w Bielicach cywilnego portu tanich linii lotniczych, który da mieszkańcom nowe miejsca pracy, a miastu szansę na dynamiczny rozwój gospodarczy.

BEZPIECZNE MIASTO

- Będę dalej rozbudowywał system monitoringu na terenie całego miasta.

- Będę kontynuował budowę oświetlenia na ulicach i w parkach.

- Wraz z budową nowych dróg powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych.

- Będę dbał o dalszą dobrą współpracę z policją.

- Będę zabiegał o powstanie Straży Miejskiej.

Jeśli kolejny raz obdarzycie mnie Państwo swoim zaufaniem, będę konsekwentnie kontynuował politykę prorozwojową miasta w sposób przejrzysty, otwarty i odpowiedzialny, opierając się na zdobytej w obecnej kadencji wiedzy i doświadczeniu.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (10)

pasztetowypasztetowy
0
K...a daj nam już spokuj tymi bzdurami. jedź na stadion kup sobie order, jak te certyfikaty, i idź już ... , a najlepiej skocz z mostu na utracie (2010-11-08 21:41)
NovJanNovJan
0

"Będę kontynuował tworzenie pozytywnego wizerunku Sochaczewa jako miasta atrakcyjnego i przyjaznego dla przedsiębiorców i turystów"


 


czyli co? kolejne dyplomy??


8 lata pozyskiwania tych dyplomów juz chyba wystarczy

(2010-11-08 23:04)
showmanshowman
0
Bajdurzenie i tyle!
(2010-11-08 23:07)
karol997karol997
0

Czytam,czytam,czytam... i wygląda mi to na wierszyk "samochwała w kącie stała"...i co zrealizowała...!!!!


"- Będę kontynuował tworzenie pozytywnego wizerunku Sochaczewa jako miasta atrakcyjnego i przyjaznego dla przedsiębiorców i turystów."

Ten atrakcyjny wizerunek to zamknięty most na Uracie!!!!


To zaprzepaszczenie Roku Chopinowskiego jako promocji miasta!!!!


I wreszcie podwyżki gruntów w mieście!!!!


Najwyższe ceny wody, ścieków i C.O!!!!


To ma być dobro mieszkańców!!!! Zapomniał pan o najważniejszym, że Dba pan o własne uposażnie!!!!


Dziękujemy!!!


Pozdrawiam Karol

(2010-11-09 07:16)
JabjabekJabjabek
0

"Będę zabiegał o powstanie Straży Miejskiej"


Po co to komu? źle jest bez nich? Kolejni ściągnieci z zewnątrz kolesie lub ludziki z tzw. układów -  komendant, jego pięciu zastęców i gro byłych wojskowych, policjantów lub, a może najczęściej niedoszkolonych i niekompetentynych na dodatek nietykalnych za popełnione błędy przypadkowych ludzi przygotowanych tylko do karania podpitego dziadka prowadzącego rower, lub zakładających blokady na Senatorskiej w dniu targowym??


Moim zdaniem ten pomysł to niwypał! mam zaufanie do wyskolonych, odpowiedzialnych policjantów, nie do amatorów najczęsciej zawistnych i złośliwych. SM to tylko wywalanie pieniedzy podatników.

(2010-11-09 14:28)
luccklucck
0
Pan, jak i pozostali kandydaci, jesteście rabusiami obracającymi cudzymi, zabranymi siłą pieniędzmi. Dlaczego nie wyłoży Pan ze swojej kieszeni na budowę ogródków jordanowskich.

Gdyby tych pieniędzy nie zabrano mi w podatkach, mógłbym w swoim ogródku zbudować dla córki niezły placyk zabaw.

A Wy, lokalni politycy, jesteście niewydajni. Przejadacie fundusze razem z przyklejonymi do społeczności pijawami-urzędnikami miejskimi.

Ile mamony przeszło przez Wasze ręce w ciągu kończącej się kadencji?
Jaki udział wykorzystaliście prawidłowo? Odpowiedź brzmi: ZNIKOMY
(2010-11-09 19:00)
mieszkankamieszkanka
0
Kurcze, nawołujesz do anarchii? KonteStator z Ciebie nie ma co. Jakby  się nasłuchał Lechowicza.

(2010-11-10 00:57)
NasedoNasedo
0
Niestety o jedno zdanie za dużo. Poprzez ostatni punkt stracił Pan mój głos - NIE dla straży miejskiej.
(2010-11-10 18:12)
AdanekAdanek
0
TANI POPULIZM! 8 lat rządów burmistrza nie dało Sochaczewianom prawie nic! Wielka szansa, która została już w znacznym stopniu zmarnotrawiona. W obiecywaniu burmistrz radzi sobie dobrze, gorzej z rządzeniem. Jeśli chodzi o temat sportu to aż czerwienię się ze złości! GDZIE JEST KOMPLEKS SPORTOWY?! GDZIE JEST JEGO NAMIASTKA?! GDZIE JEST POMOC MIASTA DLA LOKALNYCH KLUBÓW?! Ostatnimi czasy, z tego co słyszałem od zaufanych osób problemem jest nawet wyłożenie kilkuset zł. na nagrody za imprezy sportowe!

Czekamy na most, czekamy na autobusy, czekamy na infrastrukturę, czekamy na sport. Tylko Nam czekanie już się znudziło i chyba wolimy wybrać kogoś innego. Pytanie brzmi czy ludzi z otwartymi oczami jest dostatecznie dużo, czy może przerasta ich liczba omamionych tanim populizmem i słuchających "Frania" w radiu fama.
(2010-11-11 19:39)
belmondo1956belmondo1956
0
Gratuluję Panie Adanek. Rekord świata w ilości bzdur napisanych w jednym miejscu na pewno Pan pobił. Jeśli nie widział Pan kompleksu sportowego, to prawdopodobnie zmiany w Pańskim wzroku są tak duże, że nawet najlepszy okulista nie pomoże. Autobusy jeżdżą po ulicach, a most to sprawa nie miasta a Wojewódzkiego Zarządu Dróg. (2010-11-14 13:08)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy