Projekt PBO ,,Zielone patio"

/ 3 komentarzy / 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Projekt PBO ,,Zielone patio"  Inwestycje sochaczew
+1

Od 1 do 30 września sochaczewianie mogą głosować na projekty, które zostały zakwalifikowane do Powiatowego Budżetu Obywatelskiego w 2020 roku. Jednym z nich jest ,,Zielone patio", które miałoby powstać na placu przy Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie. 

,,Zielone patio" to propozycja projektu twardego, którego koszt to 342 521, 10 zł. Pomysłodawczynią jest Monika Cendecka-Chłystek. Projekt ma na celu adaptację dziedzińca ZSRCKU na wielofunkcyjne miejsce zgromadzeń i wypoczynku rekreacyjnego.  

Plan projektu oparty jest na w dużej mierze na formach geometrycznych w postaci kwadratów i prostokątów. Kształty te nie są przypadkowe i nawiązują do kształtu dziedzińca, który miałby zostać podzielony na:

- przestrzeń służącą zgromadzeniu większej ilości ludzi, 

- teren zewnętrznej sali wykładowej, 

- ,,placyki" z ławeczkami oraz ciągi komunikacyjne łączące wszystkie te miejsca.

Cały zostałby obsadzony zielenią niską i średniowysoką, którą uzupełni kilka wyższych drzew. W nasadzeniach wyższych drzew przewidziano następujący gatunek; brzoza „Doorenbos”. Pozostała roślinność to berberys „Green Carpet”, runianka japońska, barwinek pospolity, pieris japoński, jałowiec „Nana” oraz kilka grup różaneczników. Resztę zieleni miałby stanowić trawnik, który byłby idealnym miejscem do rozłożenia koca czy też leżaka. 

Na ścianach otaczających budynków miałyby pojawić się lampy LED, natomiast od strony północnej ażurowe ogrodzenie z furtką. W związku z założeniem, iż ,,Zielone patio" byłoby odwiedzane również przez przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, trawnik miałby składać się z mieszanki traw szybko regenerujących się.

Przypominamy,że głosy można oddawać w Kancelarii Ogólnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie oraz we wszystkich Urzędach Gmin na terenie powiatu sochaczewskiego, a także drogą elektroniczną przez skan ankiety do głosowania wysłaną na adres: budzetobywatelski@powiatsochaczew.pl .


(źródło, zdj. ZSRCKU w Sochaczewie)

M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

robroyrobroy
+2
a moze przeznaczyć duzo mniejsze pieniadze na rozwalenie paru zabetonowanych miejsc? usunąć kostki i zasadzić drzewa? (2019-09-06 17:41)
wespiwespi
+1
Beton i parkingi są święte w tym kraju / mieście. Nie podnoś ręki na świętość! (2019-09-07 13:15)
RouterRouter
0
w sumie w Sochaczewie po lewo pustynia na prawo rajski ogród,dalej beton plac,wyrysk ziemny,aby tylko rzeka nie wylała bo pójdzie wszystko w piz..... (2019-09-07 17:12)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy