Prokurator o sprawie zamordowanej kobiety w Brzozowcu

/ 3 komentarzy
Zdjęcia i foto: Prokurator o sprawie zamordowanej kobiety w Brzozowcu Rozboje, napady, przemoc sochaczew

Mieszkańcy powiatu sochaczewskiego w dalszym ciągu żyją sprawą zamordowanej pod koniec sierpnia 2019 roku, 26 - letniej obywatelki Ukrainy. Częściowo obnażone ciało kobiety zostało znalezione w przydrożnym rowie w miejscowości Brzozowiec w gminie Iłów. 

Przypominamy, że kobieta w nocy z 29 na 30 sierpnia uczestniczyła w Wielkim Pożegnaniu Lata w Iłowie. Jej ciało znaleziono w godzinach rannych 30.08 w przydrożnym rowie w Brzozowcu. Według ustaleń śledczych zabójcą kobiety jest młody obywatel Ukrainy. Z potwierdzonych przez nas w Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie informacji wynika, że sprawca i ofiara znali się już wcześniej. Mężczyzna tuż po dokonaniu przestępstwa wyjechał z Polski na Ukrainę, gdzie prawdopodobnie się ukrył. W dalszym ciągu trwają jego poszukiwania. Motyw tej okrutnej zbrodni na dzień dzisiejszy nadal nie jest znany. 

O szczegółowe informacje poprosiliśmy prokurator rejonową Joannę Szymaniak:

W jaki sposób został ustalony sprawca zabójstwa młodej obywatelki Ukrainy?

Proces ustalania materiału dowodowego, ustalania sprawcy to jest proces skomplikowany, który opiera się na szeregu czynności procesowych. My tutaj przede wszystkim korzystaliśmy z monitoringów które zostały nagrane na terenie gminy Iłów, z zeznań świadków, z bilingów rozmów telefonicznych. Ostatecznie nasze pierwotne ustalenia zostały potwierdzone wynikami badań biologicznych,wynikami badań DNA. 

Czy polscy śledczy współpracują na bieżąco ze stroną ukraińską?

Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie od momentu kiedy zorientowała się, że ma do czynienia z obywatelami Ukrainy po stronie ofiary i po stronie sprawcy, ma stały kontakt z oficerem łącznikowym który zajmuje się koordynacją pracy prokuratorów na terenie Ukrainy i prokuratorów w Polsce. Jesteśmy w stałym kontakcie od samego początku do chwili obecnej. 

Jaka kara grozi sprawcy za popełnienie tego przestępstwa?

Za zabójstwo najsurowszą karą w systemie prawa polskiego jest kara dożywotniego pozbawienia wolności, pod warunkiem, że sprawca będzie odpowiadał przed sądem polskim. W tej chwili trwają rozmowy czy ewentualnie strona ukraińska nie przejmie ścigania tego przestępstwa i wtedy już kary będą wymierzane według prawa ukraińskiego.     


M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

kacperskyykacperskyy
0
ze wogole zdecydowaliscie sie na przedruk tego belkotu nie mowiacego nic kompletnie :) zabili, zlapali, nie wiadomo co dalej...po takie szczegoly to zapraszam do mnie, podam wam je za polowe ceny i to do kazdej sprawy jaka sobie nie wymyslicie :) (2019-09-09 13:52)
maqrtamaqrta
0
@kacperskyy Złapali? Masz problem z czytaniem?... "Mężczyzna tuż po dokonaniu przestępstwa wyjechał z Polski na Ukrainę, gdzie prawdopodobnie się ukrył. W dalszym ciągu trwają jego poszukiwania."... (2019-09-09 14:54)
kacperskyykacperskyy
0
to jeszcze lepiej... zabili .. uciekl.. nie wiadomo co dalej... cały komunikat prokuratury mozna zamknąć w 6 wyrazach.. po choloere wogole czas tracic i o tym wogole pisac jak w tym przekazie nic nie ma... ale szacun dla pani lub pana redaktora ze z 6 wyrazow potrafil napisac wypracowani prawie na kartke A4 :) (2019-09-10 07:51)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy