Przebudowa Licealnej - dramatyczne błędy

/ 22 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Przebudowa Licealnej  - dramatyczne błędy  Inwestycje sochaczew

Obecnie trwa przetarg na przebudowę ulicy Licealnej wraz ze skrzyżowaniem z ulicą 15 Sierpnia. Niestety w tej inwestycji powielono dramatyczną organizacje ruchu występującą dotychczas,  a wywodzącą się z czasów  gdy  ulica Licealna była Drogą Krajową 50 i miała uzasadnione pierwszeństwo.

Wydaje się iż całkowicie nie przemyślano w projekcie: 

a) pierwszeństwa ulicy Licealnej względem ulicy  15 sierpnia  (dzisiaj nie ma to uzasadnienia ruch z Licealnej w 15 Sierpnia jest kilkukrotnie mniejszy,  niż ruch 15 Sierpnia-Traugutta,  a jednak pozostawiono pierwszeństwo z prawej strony  dla  wyjazdu z Licealnej).  

b)  pozostawienie absurdalnego  podwójnego ustępowania pierwszeństwa dla jadących ulicą  15 Sierpnia do Centrum  (przed łącznikiem z Licealną i z Traugutta)

c) brak ronda które wydaje się ciekawym rozwiązaniem  (jeżeli istnieje uzasadnienie równego traktowania  wszystkich wlotów skrzyżowania to wtedy jest to najlepsze rozwiązanie)

d) kolejna  droga  rowerowa z kostki  brukowej (niefazowanej, ale jednak tak się dzisiaj NIE BUDUJE - patrz wytyczne dotyczące  budowy dróg rowerowych np  dla m.st Warszawa)

e)  brak fizycznego rozdzielenia drogi  rowerowej od chodnika (poza kolorem kostki tym razem jest  żółta dla drogi rowerowej vs szara dla chodnika).  To jest karygodny błąd i udowadnia iż urzędnicy nie uczą się  na błędach popełnionych przy Staszica. Jeśli już to należało zrobić jak na Traugutta by zachować KONSEKWENCJE dróg rowerowych a nie mieszać rozwiązania w ramach tego samego ciągu rowerowego.  Co istotne miejsce na oddzielenie drogi rowerowej od jezdni i chodzika JEST wystarczyło wykonać opaskę po 50cm z obu stron drogi rowerowej.  A tak znowu będą awantury jak na Staszica między pieszymi a rowerzystami.

 

Na powyższe odstępstwa (brak ronda, ścieżka z kostki),  zgodę wyraził z-ca burmistrza miasta. Gratulujemy 


 3.9
Oceń
(7 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (22)

robbo2krobbo2k
0

Nikomu nie przeszkadza kolejne zwalona modernizacja?  

(2018-01-23 13:30)
jerzyk2205jerzyk2205
+1

Podzielam Pańskie słuszne uwagi. Dodałbym jeszcze ogołocenie z drzew jednej strony ulicy. Mam wrażenie, że priorytetem dla burmistrza jest nowy asfalt na Licealnej położony koniecznie przed wyborami oraz ścieżka rowerowa, która nie musi się podobać rowerzystom.

(2018-01-23 22:23)
adam11111adam11111
-3

A może jeżyk odniesiesz sie do ścieżki przy ul. Traugutta - kluczowa inwestycja za pana rządów, która jest chyba jedyna taka w Polsce, tak spi.... i śmiesz pan zabierac  głos w tej sprawie. POpaprańcom nic w tym mieście się nie podoba. Szkoda. Brawo władze miasta  - kolejna tak potrzebna i udana inwestycja w socho....

(2018-01-24 08:10)
robbo2krobbo2k
+3

Ścieżka na Traugutta o ile wiem powstała z LIKWIDACJI miejsc postojowych i nie była niczyja inwestycją.   Po drugie   dlaczego na moście  sciezka jest asfaltowa,   ale juz na Licealnej znowu odpierdolono prowizorę   i sciezka powstała tam tylko dlatego  bo "Unia nakazuje",   bez przemyslenia funkcjonalności czy potrzeb.   100% lepszym rozwiązaniem było juz poprawadzenie pasów rowerowych przynajmniej byłoby funkcjonalnie a tak znowu   bezwartościowe wydanie pięniędzy

 

 

(2018-01-24 08:40)
Reage77Reage77
0

Tradycją staje się to, że w Sochaczewie każda inwestycja jest "wyjątkowa". Chodakowski park z jego chodnikami - Pasaż Duplickiego, ścieżki rowerowe - Traugutta, Staszica, Trojanowska i teraz Licealna.

Taki architektoniczny gender, a może dżender. Co za różnica. :)

(2018-01-24 12:20)
GrabiecGrabiec
+1

Ja również uważam, że w tym miescu jest distatecznie dużo powierzchni na stworzenie "ronda" w sposób bezkrwawy.

(2018-01-24 22:19)
stolar612stolar612
0

powinno być rondo, ale UM idzie na ilość, lepiej zrobić więcej modernizacji niższym kosztem i po łepkach niż niewiele większym kosztem ułatwić kierowcom życie i zmienic przestrzennie dane otoczenie, a szkoda

(2018-01-25 10:13)
weronika-reszczweronika-reszcz
+1
Szanowni Państwo, piszą Państwo na temat ul. Staszica krytykując ścieżkę rowerowa, może by tak zająć się samochodami, które na niej stają! (2018-01-25 11:19)
robbo2krobbo2k
0

Gdyby ściezka rowerowa była odseparowana  od chodnika inaczej niz kolorem to by tak nie było.  Kolejny dowód na niekompetencje budowy sciezek rowerowych.  Budowanie sciezek rowerowych poprzez wsadzanie ich na chodnik jest typowym mysleniem  XXwieku który nie przystoi 

(2018-01-25 11:32)
MitutoyoMitutoyo
0

Ja nie jestem taką marudą jak reszta i zgodzę się tylko z podpunktem d). i żeby nazwać to dramatycznymi błędami to trzeba być chyba super marudą. :)

 

(2018-01-25 12:04)
EdkaEdka
0
Jeszcze jedno jaki inżynier ruchu wyznaczył parking na skrzyżowaniu ulic bo zgodnie z prawem jest to skrzyżowanie samochód stojący na nim zasłania widoczność dla uczestników ruchu wyjeżdżających z ul. 15- Sierpnia kompletna bzdura i mi w jest to zgodne z prawem (2018-01-25 14:51)
EdkaEdka
0
Czy pod tym planem organizacji ruchu podpisał się inżynier czy laik urzednik z urzędu miasta (2018-01-25 15:07)
robbo2krobbo2k
0

Proszę bardzo:

(2018-01-25 15:48)
GrabiecGrabiec
0

Biuro projektowez jakiego sławetnego miasta zaprojektowało tę koncepcję (plan)?

(2018-01-25 19:36)
jan-kowalskijan-kowalski
0

Jeśli dobrze widzę to nowe usytuowanie przejścia dla pieszych na 15 Sierpnia sprawi, że młodzież z Ogólniaka do sklepu z alkoholem będzie ze 40 metrów. To chyba Żabkę zamkną ;)

(2018-01-25 19:43)
stefanjakmarekstefanjakmarek
0

Projektant i zatwierdzający robili to chyba w "pijanym widzie"!! Zaprojektowanie ścieżek rowerowych w przedstawiony sposób spowoduje same konflikty z pieszymi - od strony "Zabki" dwukrotne skrzyzowanie z ruchem pieszym.  W licelanej dwukrotne skrzyżowanie z ruchem pieszym. Jednocześnie projektuje się szerokie strefy wyłączone z ruchu zamiast najprościej wyznaczyć wzdłuz jezdni pasy ruchu dla rowerów tak jak na ul Trojanowskiej do torów (dalej niestety brak konsekwencji i masakra). Dotyczy Licealnej jak również 15 sierpnia. Miejsca jest dosyć.

(2018-01-25 23:22)
kacperskyykacperskyy
0

tak to jest jak przy wyborze personelu z którym się pracuje w urzedzie liczy sie kumoterstwo a nie wiedza i doswiadczenie. niestety widac to praktycznie w kazdej inwestycji lub inicjatywie za która zabierają sie obecni włodarze. druga sprawa to to, ze burmistrz nie liczy sie wogole z opinia mieszkanców. mielismy dobry przyklad chocby przy konsultacjach spolecznych dotyczacych zmiany nazwy rodna. wogole konsultacje spoleczne w naszym miescie to fikcja.. przez internet gdzie rok wczesniej burmistrz mowi ze co drugi mieszkaniec powiatu nie ma dostepu do internetu....

szansa na powstrzymanie destrukcyjnych rządów burmistrza byłaby rada miejska ale wybraliscie przedstawicieli ktorych celem jest lizanie dupy obecnej wladzy i najiwne liczenie co z tego mogą miec niz dbanie o interesy miasta. popatrzcie na nazwiska.. co ci ludzie moga zmienic? kto tam sie udziela? chodza tylko na glosowania i przytakuja na pomysly burmistrza aby tylko kasa za udział była aaa no i zeby w miejscu gdzie mieszkaja droge sobie zrobic, itp. nic zlego ja tez pewnie bym tak robil ale kur... tez cos chcialbym zrobic dla ludzi a nie przysłowiowo tylko napychac wlasne kieszenie

jesli nic nie zmienimy w nadchodzacych wyborach to bedziemy w ciemnej dupie na kolejne 4 lata.

tylko przy zmianie prosze pamietac ze burminio zostawi na barkakach potencjalnego nastepcy splate dlugów zaciagnietych na ..... bierzące potrzeby. posprzedawał działki, z cegielni miala byc dolina krzemowa a skonczyło sie kilkudziesięcio milionową porzyczka zeby co kolwiek w tym miescie zacząć remontowac.

kazdy ekonomista nawet sredniej klasy powie ze nie zaciaga sie kredytów na potrzeby konsumpcyjne, jak musisz to robic znaczy ze zle zarządzasz budzetem.

zmieńmy zarządzających tym miastem - nie pozwólmy na dalsze zadłużanie miasta! to my bedziemy to spłacać!

(2018-01-26 07:59)
adam11111adam11111
0

POpaprancy w potrzasku... nie wiedzą nawet o czym piszą....WSTYD

(2018-01-26 08:11)
robbo2krobbo2k
0

Widzę u adasia panikę ....  co to bedzie jak adasia od koryta oderwą?  Moze do pracy pójdzie zamiast trolowac?  Adas chyba przeciesz PO  skoro wszystkich przeciwników tak nazywasz,  PO to jest raczej skompromitowane.  

A przeciez ciemny luid zadowolony...  jest plaża,  a że na kredyt  ciemny lud nie zrozumie.  

Od władzy oczekuje patrzenia dalej niz 4 lata do przodu.  Zamiast wywalac miliony na Olimpijską i pseudo kurtyne  mozna poprawic zycie mieszkańcom  lepiej, mocniej i sprawniej w długofalowej perspektywnie.  A tak zrobimy fajerwerki na wybory a miłosnicy starych autobusów bede walic do Sochaczewa jak do skansenu bo 30 letnie jelcze

 

 

(2018-01-26 09:37)
GrabiecGrabiec
0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odejdzcie od polityki.Są pieniądze na remont i przebudowę Licealnej a szczególnie skrzyżowania Licealnej, Traugutta i 15 sierpnia. Podwójne skrzyżowanie stwarza problemy kierowcom, o tym dyskutowaliśmy na tym forum. A można to rozwiązać poprzez wyznaczenie  "ronda" w sposó niskokosztowy poprzez skróceniw skwerku od strony Akwarium i przeniesienie słupa energetycznego na środek skrzyżowania. I nie sypać góry jak Rysy , tlko stosowc konstrucje lekkie z ozdobami.

 

 

 

 

dejdzcie od polityki

(2018-01-26 11:19)
robroyrobroy
0

rondo i tylko rondo,myślę ,(chociaż to moja nienajmocniejsza strona) że koszt ronda  jest tego wart,upłynni ruch i zwiekszy bezpieczeństwo,zjazd z Licealnej w 15-sierpnia to wyzwanie,szczególnie gdy od Boryszewa jakiś nietutejszy jedzie ,znak -koniec z pierszeństwem -  ustawiony za daleko od skrzyżowania,a ścieżki rowerowe? te kawałki oznaczone jako rowerowe długości kilkuset metrów, powklejane w ulice ? prawdziwa scieżka rowerowa winna przebiegać wzdłóż torów wąskotorówki,od dworca ,przez Chodaków i Plecewice,no ale tory to domena PKP pewnie

(2018-01-28 10:09)
fraterrfraterr
0

na logikę  i zdrowy rozsądek Rondo byłoby lepszym rozwiązaniem...

(2018-01-30 11:55)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy