PRZEBUDZENIE DUSZ

/ 1 komentarzy / 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: PRZEBUDZENIE DUSZ Film, fotografia sochaczew
+3

W sobotę 1 grudnia o godz.17.00 w Sochaczewskim Klubie Filmowym zaprezentujemy dla Państwa film produkcji brytyjskiej pt.: PRZEBUDZENIE DUSZ z 2017 r. w reżyserii Jeremy Dysona i Andy Nymana.


Straszne duchy istnieją ,o czym można się przekonać tuż przed świtem. 

Jednak gdybyśmy chcieli potraktować je klasycznie, rozwijają skrzydła w kinie, jak w bardzo wytrawnym brytyjskim obrazie ,,Przebudzeniu dusz".

Zanim film trafił na ekrany kin i ujrzały go tysiące par wystraszonych  oczu , ,,Przebudzenie dusz" przeszło z impetem po deskach teatru pod nieco innym tytułem ,,Ghost Stories"

Sztuka dojrzała na tyle ,że szalona para Dysona i Nymana postanowiła okrasić te wydarzenie zrealizowaniem go w formule mocno popularnej, kinowej.

I bardzo dobrze bo realizatorzy unikają pułapek nadmiernego gadulstwa, wyraziście z idealnie dobranych elementów konstruują poszczególne opowieści, a co najważniejsze zmyślnie , konsekwentnie budują napięcie także z tego co sprawdzalne w trikach kina :klimatu obrazów ( znakomite zdjęcia norweskiego operatora  Ole Bratta Birkelanda), drobnych dźwięków spoza kadru, barw , nastroju, kompozycji scen. 

Warto zaakcentować fakt ,że ,,Przebudzenie Dusz" jest filmem antyamerykańskim.

Mamy tu doskonałe role Andy Nymana . Świetnie wypada młodziutki Alex Lawther oraz charakterystyczny i przekonujący Paul Whitehouse.

Mocnym akcentem obrazu jest towarzysząca filmowi muzyka Haima Franka.

Wiele mamy w filmie emocjonujących chwil pt,, scare jump" wgniatających widza w domowy fotel.

Jednak najważniejszą frazą ,,Przebudzenia dusz" jest refleksja nad tragizmem , a przede wszystkim traumami , niespełnieniami ,wyrzutami sumienia, które dżwigamy przez całe życie .Dopóki nie spróbujemy dogadać się sami z sobą dopóty ścigać nas będą demony.


Film trwa 98 min.Wstęp wolny.

Projekcja odbędzie się w  Miejskich Kramnicach ( drugie piętro). Ulica 1 Maja 21

Zapraszamy

 

Informacje dodatkowe
  4
  Oceń
  (1 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (1)

  stanislawa-podgstanislawa-podg
  0
  Byłam na filmie pt. Przebdzenie Dusz . Jestem pod ogromnym pozytywnym wrażeniem. Dzięki. (2019-01-05 17:27)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy