Przeciwdziałanie narkomanii - wspólna walka policji i sanepidu

/ 1 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Przeciwdziałanie narkomanii - wspólna walka policji i sanepidu  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Kilka miesięcy temu w życie weszła ustawa o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dokumenty te mają na celu walkę z dopalaczami, które stanowią źródło wielu zatruć oraz stanowią zagrożenie dla życia. 


12 marca br. w Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie oraz Beata Fergińska Powiatowy Inspektor Sanitarny podpisali porozumienie. Jest to wynik w/w ustaw. Przepisy mają na celu przede wszystkim wdrożenie działań, które będzie zapobiegać oraz ograniczać produkcję a także wprowadzanie do obrotu środków zastępczych i substancji psychoaktywnych. 


Policja oraz Państwowy Inspektorat Sanitarny mają przed sobą trudne zadanie walki z coraz to nowymi środkami zastępczymi oraz substancjami psychoaktywnymi jakie pojawią się obrocie. Podjęcie współpracy ma na celu określanie nowych substancji i objęcie przepisami karnymi wszelkich czynów, które zmierzają do zapobiegania rozpowszechniania  w/w środków. Przepisy mają także wprowadzać dokumenty prawne, które będą służyć do ponoszenia odpowiedzialności przez osoby zajmujące się dystrybucją środków psychoaktywnych. 


W komunikacie sochaczewskiej policji czytamy: - Porozumienie podpisane przez szefa sochaczewskich policjantów określa szczegółowo warunki i sposób współpracy Policji z Sanepidem w zakresie przeciwdziałania wprowadzania do obrotu środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych na terenie powiatu sochaczewskiego. 


Należy wiedzieć, iż środki psychoaktywne oraz zastępcze stanowią źródło zagrożenia życia oraz zdrowia osób. Zarówno policja jak i sanepid zauważają potrzebę walki z nasilającym się problemem. Obie instytucje mogą inicjować działania, które będą zmierzały do edukacji i uświadamiania społeczeństwa w zakresie zwalczania podaży środków zastępczych i substancji psychoaktywnych w całym powiecie sochaczewskim. 


Źródło KPP Sochaczew. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

zabczynski227zabczynski227
0
Mam pytanie , czy Pani Beata Feergińska , to żona , a może siostra obecnego wiceburmistrza Fergińskiego , czy zwykły zbieg przyczyn. (2019-03-13 22:13)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy