Przed świętami w Ogrodniku

/ 15 zdjęć
Zdjęcia i foto: Przed świętami w Ogrodniku Historia i tradycja sochaczew
+10

Przed Świętami w „Ogrodniku”………..

               Na korytarzach roznosi się zapach świątecznych pierniczków - to uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pieką i ozdabiają świąteczne ciasteczka. Pięknie polukrowane zawieszą na choince, ale swoje wypieki zaprezentują również 13 grudnia na Kiermaszu Świątecznym organizowanym przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Hotelu Chopin. Oprócz smacznych wyrobów zaprezentują również inne ozdoby świąteczne wykonane w szkole. Niektóre z nich będzie można spróbować lub nabyć. Mogą być ozdobą świątecznego stołu czy uroczym upominkiem dla bliskich.

            Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie razem z wychowawcami i dyrekcją spotkają się na wigiliach klasowych. Sami przygotowują smaczne potrawy wigilijne, a dzieląc się opłatkiem i słuchając kolęd składają sobie świąteczne życzenia. W tym dniu odwiedzają nas również kolędnicy, którzy ze śpiewem składają życzenia wszystkim pracownikom i uczniom szkoły.

            Przez cały rok, ale szczególnie w okresie przedświątecznym pamiętamy również o innych. Wolontariusze naszej szkoły z Koła Caritas i Klubu Ośmiu razem z nauczycielami uczestniczą w akcjach charytatywnych. Uczniowie przeprowadzili zbiórkę pieniędzy – Góra Grosza, przygotowali jasełka. Z drobnymi upominkami odwiedzają inne szkoły, przedszkola i Dom Pomocy Społecznej. Pomagają też w przygotowaniu potraw wigilijnych i w organizacji spotkań w Świetlicy Caritas.

            Szkoła to miejsce w którym uczniowie zdobywają wiedzę, doskonalą swoje umiejętności, rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Ważne jest również aby poznawali i kultywowali nasze piękne świąteczne tradycje i czerpali satysfakcję i radość z działalności wolontariackiej.

            Na ten świąteczny czas życzymy wszystkim rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole i radości z przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

E. K.

                


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy