Przedstawienie w Centrum Kultury

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Przedstawienie w Centrum Kultury Sztuki sceniczne sochaczew

Dnia 8 stycznia 2019 r. w Centrum Kultury w Boryszewie odbyło się interaktywne widowisko multimedialne pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta, czyli filmowe Safari”. Na spektakl pojechały klasy 0-III wraz z nauczycielami. Widowisko oparte było na powieści „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, która jest lekturą dla uczniów szkół podstawowych w klasach I-III. Wzorem tytułowego doktora dzieci zdobywały kilka użytecznych informacji o zwierzętach. Na scenie mogliśmy zobaczyć psa o imieniu Jip, który wraz z doktorem Dolittle opowiadał o ich wspólnych przygodach. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak udzielać pomocy zwierzętom oraz ludziom.

Za pomocą latającej kamery realizowany był projekt naukowy mający na celu odkrycie i uratowanie nieznanego gatunku zwierzęcia. Podczas spektaklu część widowni posiadająca specjalne bilety, wzięła udział w zadaniach aktorskich. Ich celem było zbudowanie fabuły na kanwie literackiego pierwowzoru i zrealizowanie badawczej misji S.O.S. Dzieci nawiązały kontakt z nieznanym zwierzęciem, nadały mu nazwę, wymyśliły dla niego imię i pomogły znaleźć dla niego odpowiednie schronienie. Dzieciom udało się także pokonać epidemię, nauczyły się korzystać z numeru alarmowego 112 oraz sprawdziły jak dotrzeć do Afryki.

Występując w filmowym studio telewizyjnym uczestnicy widowiska dowiedzieli się, jak pracować z kamerą i mikrofonem. Sceny nakręcone z udziałem dzieci zostaną wmontowane w przygody bohatera lektury i w niedługim czasie będziemy mogli obejrzeć gotową produkcję. Czekamy z niecierpliwością.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy