Przedszkola miejskie - zajęcia zawieszone do odwołania

Zdjęcia i foto: Przedszkola miejskie - zajęcia zawieszone do odwołania  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Miejskie przedszkola do odwołania pozostaną zamknięte. Od dnia 6 maja placówki nadal pozostają zamknięte. Jest to spowodowane sytuacją epidemiologiczną oraz działaniami dyrektorów, którzy na przystosowanie jednostek potrzebują więcej czasu. 


Po ogłoszeniu przez rząd informacji, iż od 6 maja żłobki oraz przedszkola mogą wznowić działalność wiele placówek rozpoczęło przygotowania do przyjęcia dzieci. Jednak miejskie placówki potrzebują więcej czasu na podjęcie ponownej działalności. Dodatkowo rodzice w większości nie zdecydowali się na skorzystanie z opieki w placówkach. Na początku maja po ogłoszeniu przez rząd informacji o możliwości powrotu dzieci miejskie jednostki rozpoczęły zbieranie wniosków od rodziców, którzy chcieliby skorzystać o opieki nad dzieckiem. Jednak takie zainteresowanie to około 10 procent. 


Dodatkowo dyrektorzy po analizie wytycznych dla jednostek zdecydowali o wystąpieniu do burmistrza miasta z wnioskiem o możliwość dalszego zawieszenia zajęć. Jest to spowodowane czasem jaki potrzebny jest na przygotowanie placówek do przyjęcia dzieci. 


Wiceburmistrz Marek Fergiński zaznacza, iż prace nad procedurami, zabezpieczeniem spraw kadrowych, zakupem wyposażaniem, środków ochrony dla pracowników trwają i z pewnością zajmie to jeszcze trochę czasu. 


Jednostki niepubliczne takie jak przedszkole "Wesołe Tuptusie" z ulicy Żeromskiego oraz Traugutta dla chętnych wznowiło działalność. Udało się dostosować placówki do wymogów sanitarnych i placówka już działa. 


Placówki miejskie pozostają zamknięte do odwołania. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy