Przegrali panowie, przegrały i panie

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Przegrali panowie, przegrały i panie Piłka nożna sochaczew

Mecz z Mazovią zapowiadał się pasjonująco. Bzura była na fali. Cztery Zwycięstwa z rzędu i ani jednego straconego gola. Rywale zaś, to drużyna mająca trzecioligowe ambicje i … wychowanka Unii Boryszew – Łukasza Puciłowskiego w składzie.

Już pierwsze minuty pokazały, że o ligowe punkty będzie bardzo trudno. Eksperymentalnie zestawiona przez Juliusza Kruszankina obrona już w piątej minucie popełniła błąd i Mazovia wyszła na prowadzenie. Kolejne minuty pierwszej części gry płynęły, a na boisku nic ciekawego się nie działo. Goście spokojnie kontrolowali przebieg gry, a chodakowianie nie mieli pomysłu na grę.

Po zmianie stron gra nabrała tempa. Piłkarze Bzury dwukrotnie byli blisko strzelenia gola. Okazji nie wykorzystali Kamil Stencel oraz Kamil Bartosiewicz. Rywale natomiast groźnie kontrowali. Jedna z takich akcji zakończyła się drugim golem. Można się było w tej akcji dopatrzeć spalonego. Sędzia nie zauważył przewinienia i bramkę uznał.

Gospodarze uparcie dążyli do zmiany wyniku. Bramka Mazovii była jak zaczarowana. W 75 minucie Kamil Stencel stanął przed ogromną szansą na zmniejszenie rozmiaru porażki. Niestety piłkę po jego strzale z rzutu karnego bramkarz Mazovi odbił tak, że trafiła ona w poprzeczkę i poszybowała z powrotem na boisko. Fakt ten chyba dobił naszych futbolistów, którzy bez wiary dotrwali do ostatniego gwizdka. Tym razem nie było radości. Była pierwsza porażka.

Bzura Chodaków – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:2 (0:1)

skład: Sebastian Kotlarski – Patryk Szewczyk, Maciej Pater (68′ Kamil Kacprzak), Tony Chukwuemeka, Michał Kowalski (63′ Tomasz Oziemblewski), Kamil Bartosiewicz, Adrian Binienda, Jarosław Stencel (76′ Patryk Żakowski), Przemysław Więczek, Kamil Stencel, Tomasz Oliwa (46′ Adam Niemyjski)

19.Delta Słupno 9 20-55

Swoje rozgrywki w drugiej lidze rozpoczęły panie z KS Teresin. Niestety tym razem poszły w ślady swoich kolegów i podobnie jak oni przegrały 0:2. Piłkarski ze Zgierza dominowały w pierwszej połowie. W drugiej więcej gry miały podopieczne Mariusza Zaborowskiego. Niestety po raz kolejny zawiodła skuteczność.

UMKS Zgierz – KS Teresin 2:0 (1:0)

skład: Felczak – Janiszek (46′ Pesta), Żak, Banaszek, Walaszek, Jethon (60′ Szewczyk), Trojanowska, Rozparzyńska, Janas, Ziółkowska, Rojek