Przejazd kolejowy na Trojanowskiej - czy powinna być tam sygnalizacja?

/ 6 komentarzy
Zdjęcia i foto: Przejazd kolejowy na Trojanowskiej - czy powinna być tam sygnalizacja? Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Ulica Trojanowska jest jedną z nowo wyremontowanych ulic na terenie Sochaczewa.  Jednocześnie podjęto działania na ulicy Chopina. Wyznaczono objazdy przez drogi, które do tej pory służyły najczęściej mieszkańcom mającym posesję przy tych ulicach. Jedną z takich jest właśnie Trojanowska. 


Podczas ostatniej sesji radny Edward Stasiak złożył propozycję, aby przy przejeździe kolejowym zamontować sygnalizację świetlną, która usprawniłaby ruch - Utrapienie kierowców przy ulicy Trojanowskiej trwa nadal. Ten temat był już poruszany wielokrotnie. Myślę, że nie możemy dopuścić, aby taka sytuacja miała miejsce. Tworzą się ogromne korki, ruch narasta i będzie narastał z roku na rok. Myślę, że jakieś działania konkretne należy w tym temacie podjąć - mówił podczas sesji rady miejskiej. 


Propozycja jaką zgłosił radny obejmuje spotkanie przedstawicieli Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, samorządu miasta, powiatu, wojewódzkiego samorządu, a także przedstawicieli kolei, którzy zaproponują sygnalizację świetlną na przejeździe przy ulicy Trojanowskiej. 


- Te rozwiązania funkcjonują w Polsce na przejazdach kolejowych. Myślę, że przy porozumieniu i dogadaniu ten temat, problem można rozwiązać. Kierowcy przeklinają, korki się tworzą. Myślę, że można spróbować ustawić sygnalizację świetlną, tak jak bardzo rozpowszechniona jest ona w innych miejscach w Polsce, która rozwiązuje problemy na przejazdach. Cierpi na tym również ekologia. Wydaje mi się, że jest to wszytko do rozwiązania przy współpracy - wyjaśniał Edward Stasiak. 


- Być może we współpracy uda się coś ustalić, tak żeby znak stopu zniknął. Pojawił się on przy uzgodnieniu organizacji ruchu z PKP - dodał wiceburmistrz Dariusz Dobrowolski. 


Ulica Trojanowska stanowi główny punkt przepływu samochodów w związku z przebudową ulicy Chopina, która od kilku miesięcy pozostaje zamknięta dla ruchu pojazdów. Zwiększenie natężenia ruchu niewątpliwie jest związanie z remontem, który niebawem się zakończy. Pozostaje zatem pytanie: co sądzą mieszkańcy o sygnalizacji świetlnej, która miałaby znaleźć się przy przejeździe kolejowym?

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

wkurzonywkurzony
+1
Znak stopu i kamera w tym miejscu to chyba próba wyciągania pieniędzy od kierowców. Te same tory kolejowe przecinają jeszcze kilka ulic w Sochaczewie. Powiedzcie sami! Przy którym z przejazdów jest jeszcze znak stopu? Ja nie zauważyłem, ale swoje lata już mam i może wzrok nie taki jak kiedyś. Zamiast znaku stopu chyba lepiej powiesić rozkład jazdy kolejki. Będzie dla kierowców szybciej a dla powietrza zdrowiej. Przecież w zimie kolejka przestanie jeździć wogóle. Teraz jeździ raptem kilka razy na tydzień. A stawać trzeba za każdym razem. (2019-10-08 13:45)
zbigniew15zbigniew15
+1
Propozycja radnego Stasiaka jest bardzo ciekawa, choć nie pamiętam przypadku , aby jakiś samochód wpadł pod ciuchcię przed ustawieniem znaku stop (2019-10-08 13:54)
pierwsza_krewpierwsza_krew
+2
Niech Pan Radny nie wpada w paranoję proszę. Zwiększony ruch spowodowany jest remontem ul. Chopina i nie będzie taki zawsze. Tak jak zauważył zbigniew15 nigdy w historii funkcjonowania kolej wąskotorowej nie było na tym skrzyżowaniu problemów, skąd zatem takie zapędy? Najpierw znak stop, kamery. Teraz sygnalizacja. Co następne? Rogatki z drużnikiem?Po co na siłę uszczęśliwiać kierowców. Proszę porozmawiać z PKP, oni na prawdę dbają o to, żeby w newralgicznych miejscach ciuchcia nie powodowała zagrożenia. Zapewniam, że nie jest to dla nich uciążliwe choćby z tego względu, że pociąg ten kursuje sporadycznie. Widać, że nie zna Pan tematu, nie zagłębił się a próbuje na siłę naprostować to co już jest proste. (2019-10-08 14:34)
marcin-tomalamarcin-tomala
+2
Tak jak "wkurzony" pisze, kolejka jeździ tylko w "sezon" i po co jest tam ten stop??? Ludzie na wsc o 2 w nocy się zatrzymują i rozglądają czy coś nie jedzie, masakra... Wywalić ten stóp i już lub jak już chcą to niech obowiązuje tylko w wakacje. (2019-10-08 16:36)
boniekboniek
+1
Wywalić ten stop !!!!!!

  (2019-10-09 05:53)
genowef5genowef5
+1
Nagrywanie to jak powiedzial jeden z posłów to zwykłe k......o. (2019-10-10 16:43)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy