PRZEJRZEĆ HARREGO

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto:   PRZEJRZEĆ HARREGO Film, fotografia sochaczew
+4

Witamy w Nowym Roku i zapraszamy na seans W Sochaczewskim Klubie Filmowym,w sobotę 7 stycznia o godz. 17.00.Tego dnia zaprezentujemy Państwu jeden z najlepszych filmów Woody Allena z lat 90. pt.: PRZEJRZEĆ HARREGO. Nakręcony w aurze skandalu,stawiający pytania o relacje między sztuką a życiem. ale też nieodparcie zabawny tym rodzajem humoru,który pozwala nazwać Allena mistrzem.


A skandal był nie byle jaki.Bo w tym czasie Woody Allen rozwodził się z Mią Farrow,oskarżony o seksualne wykorzystanie swojej pasierbicy oraz związek z drugą przybraną córką.,z którą niedługo się ożenił.

Tymczasem w PRZEJRZEĆ HARREGO główny bohater - pisarz Harry ( w tej roli Allen) bez ogródek mówi o sobie,choć ma za sobą "trzy żony i 6 psychoanalityków" wciąż jest infantylny ale rekompensuje niedojrzałość wdziękiem i nie ma skrupułów,by w swoich książkach wykorzystywać autentyczne postaci i zdarzenia z własnego życia. 

Zresztą w filmie Allen nie oszczędza kobiet:otaczające Harrego to nieznośne histeryczki.Wyjątkiem jest młodziutka Fay,dobra i szczera,dla której warto rzucić wszystko.


PRZEJRZEĆ HARREGO to film kunsztownie zrealizowany,pełen oryginalnych pomysłów i stawiający niezwykle ważne pytania: jak daleko w swojej twórczości można się odsłonić? Czy zawód artysty może usprawiedliwiać wszystko? Nieodparcie zabawny,który aż skrzy się od gagów i żartów z żydowskiej religii ( patrz wątek z Demi Moore), z psychoanalizy ale też z społecznych konwenansów.

Bardzo dobre kino docenione nawet przez tych,którzy za obrazami Woody Allena nie przepadają.


Serdecznie zapraszamy .Film trwa 91 min.Wstęp wolny

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy