Przenoszenie szóstych klas

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Przenoszenie szóstych klas Partie polityczne sochaczew

Wczoraj (3 marca 2020) na sesji Rady Miasta Sochaczew głosowano nad uchwałą wskazującą miejsce dalszej nauki dla uczniów klas VI Szkoły Podstawowej nr 3 i 4. Pomimo "reformy" edukacji wprowadzonej ponad 3 lata temu, uczniowie klas 6-tych dwóch szkół naukę w klasach VII i VIII kontynuują w Szkole Podstawowej nr 1 i 6. Większość rodziców jest niezadowolona z tego faktu i od kilku miesięcy walczyli, aby ich dzieci mogły kontynuować naukę w dotychczasowej szkole. Niestety ich głos został zignorowany. Radny Platformy Obywatelskiej Jacek Krzemiński postanowił stanąć w obronie ich interesów i przed głosowaniem zabrał głos:

"To dobrze, że trzy klasy VI ze szkół nr 3 i nr 4 zostają w dotychczasowych placówkach, a okres przejściowy został skrócony, ale to wciąż za mało i nie jest to rozwiązanie, które satysfakcjonuje rodziców. Po rozmowach z rodzicami uczniów klas 6-tych z tych szkół wiem, że nie są zadowoleni z takiego rozwiązania. Duża część z nich chciałaby, aby ich dzieci miały możliwość kontynuowania nauki w dotychczasowej placówce, na co dowodem są chociażby deklaracje zebrane przez nich w tej sprawie w SP nr 4.
Obecna polityka oświatowa Państwa traktuje priorytetowo edukację dziecka w klasach I-VIII w tej samej szkole podstawowej. Ministerstwo Edukacji argumentowało likwidację gimnazjów m.in. tym, że zbyt częsta zmiana szkół nie służy komfortowi uczniów i ma złe przełożenie na ich wyniki. A tymczasem większość uczniów SP nr 3 i SP nr 4 zostaje przeniesiona, wbrew woli ich rodziców, po szóstej klasie do całkiem innej placówki na dwa ostatnie, bardzo ważne lata nauki w szkole podstawowej.
Reprezentując głos rodziców dzieci, których ta uchwała dotyczy nie mogę głosować za nią w obecnej formie, gdyż nie uwzględnia ona ich zdania."

Tylko Jacek Krzemiński zagłosował na "NIE". Pozostałych 20-stu radnych zagłosowało "ZA" projektem zaproponowanym przez burmistrza.

Podziękowania jakie dostał nasz radny po głosowaniu od Rady Rodziców SP 4 utwierdzają nas w przekonaniu, że Jego postawa była właściwa.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

marcpromarcpro
0
A ja znam dużą część rodziców która będzie się cieszyła z tego że ich dzieci nie będą się uczyły na dwie zmiany w przepełnione SP4 tylko w luźnej SP6.
Dodatkowo spora część nauczycieli w SP6 jest z SP4. (2020-03-04 17:51)
marcpromarcpro
0
Generalnie to jednak powinien być wybór.
Chcesz żeby Twoje dziecko uczyło się w przepełnionej szkole na dwie zmiany? Zostawiasz w SP4.

Chcesz żeby chodziło zawsze na rano? Przenosisz do SP6.

Po podziale stworzyć klasy na nowo i wszyscy byliby zadowoleni. (2020-03-04 18:03)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy