Przepis na kompot – miejsce ze smakiem

/ 7 zdjęć
+2

Wakacje to okres podróży, nie tylko tych dalekich i egzotycznych. Letni czas to pretekst do poznawania nieznanych zakątków  okolicy lub odkrywania na nowo miejsc  znanych od dzieciństwa.

Żelazowa Wola może stać się celem takiej wyprawy, tłem niedzielnych wycieczek rowerowych, rodzinnych spacerów po parku otaczającym dworek – Muzeum Chopina, sposobem na chwilę wytchnienia. Połączenie urokliwego parku, pełnego zielonych drzew, które dają schronienie przed upałem, z  akompaniamentem   klasycznych dźwięków mazurków i śpiewu ptaków pozwoli zapomnieć o zmaganiach codzienności.

Ta niepozorna wioska,  położona w pobliżu Sochaczewa, może winna stać się również pretekstem do smakowitej i kolorowej podróży kulinarnej śladami najlepszych smaków domowej kuchni naszych babć, gdzie rekomendacją może być i jest niepowtarzalny przepis. Przepis na KOMPOT…

Może to kompot, schłodzony, gaszący pragnienie, dający swą niesamowitą nutą smaku wrażenie  letniej sielskości i odprężenia, może to właśnie Przepis na KOMPOT  stanie się dla Ciebie Szanowny Gościu pretekstem do odwiedzenia Żelazowej Woli, miejsca  czasami zapomnianego wobec wielkości niedalekiej Warszawy.

Restauracja Przepis na KOMPOT, położona w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca urodzin Fryderyka Chopina, to przede wszystkim naturalna,  pachnąca, aromatyczna  polska kuchnia, której podstawą są najwyższej jakości  produkty: między innymi soczyste, orzeźwiające owoce z polskich sadów i jędrne warzywa. Grillowane, gotowane lub pieczone  w tradycyjny sposób mięsa, podane w otoczeniu  barwnych jarzyn zadowolą każdego konesera sztuki kulinarnej.

Przestronna sala restauracyjna, słoneczne patio i  letni podwórzec grillowy, pełny  kameralnych stolików, z widokiem na zielony  plac zabaw stwarzają niepowtarzalną atmosferę rodzinnych spotkań, odpoczynku przy aromatycznej kawie czy biesiadowania z przyjaciółmi. Proste, choć nie zawsze najłatwiejsze, receptury pisane piórem lub ołówkiem na wyblakłych stronach zeszytów naszych babć  inspirują do komponowania smakowitych wspomnień  dzieciństwa. Czyż nieodzownym elementem letniego czasu miłej przeszłości nie jest kompot z pierwszych papierówek? A może agrestu i czerwonych porzeczek, gruszek czy malin? Sezonowe owoce są tylko natchnieniem do tworzenia wyśmienitych, prawdziwe polskich obrazów serwowanych nie na płótnie, lecz na talerzu.

 Przepis na KOMPOT to restauracja, która jest kwintesencją jednej z najczęściej wymienianych przez cudzoziemców cech naszych domów, gościnności.

Polska gościnność, niepowtarzalna oprawa i pasja  – to wszystko  jest  zbiorem owoców w recepturze potrzebnej do organizacji niepowtarzalnych uroczystości rodzinnych oraz bankietów. Niedaleka odległość od  stolicy,  zdrowa kuchnia, profesjonalna obsługa oraz możliwość wyboru przestronnych sal czy dyskretnych salonów sprzyja spotkaniom biznesowym i eventom firmowym.

Restauracja Przepis na KOMPOT to przepis na dobrze spędzony czas. Przepis na KOMPOT – naturalny, pachnący, orzeźwiający, prawdziwie polski.

Więcej informacji już wkrótce na www.przepisnakompot.pl

Kliknij Lubię to: na www. facebook.com/restauracjaprzepisnakompot

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy