Przesłuchani w połowie - sprawa Wandy A.

Za nami kolejne przesłuchania świadków winy W. A., byłej pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Sochaczewie, którą prokuratura oskarża o defraudację ok. 300 tysięcy złotych należących do lokatorów.

Kolejna rozprawa odbyła się 28 sierpnia. Sąd przesłuchał ponad 20 świadków, z których większość to pokrzywdzeni w sprawie, inni zaś to pracownicy spółdzielni, których prokuratura wezwała dla potwierdzenia winy W. A. W sumie przed sądem zeznawało już blisko 70 osób. To niespełna połowa świadków, którzy mają być przesłuchani w tej sprawie.
Prawdopodobnie do zakończenia przesłuchań nie uzyskamy żadnych przełomowych informacji na temat toczącego się procesu. Przypomnijmy, że prokuratura zainteresowała się W. A. cztery lata temu, kiedy to jeden z pracowników spółdzielni złożył doniesienie na policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez kobietę.
Zgodnie z aktem oskarżenia, pracownica miała przywłaszczać sobie spore kwoty powierzane jej tytułem spłaty wkładu budowlanego przez członków SML-W, fałszując przy tym dokumentację. Prokuratura uważa, że W. A. defraudowała pieniądze od 1995 roku i w sumie ukradła około 300 tysięcy złotych. Zarząd spółdzielni twierdzi, że pieniędzy tych było jeszcze więcej. Jeżeli wina kobiety zostanie udowodniona, a czyn zakwalifikowany jako ciąg przestępstw, grozi jej do 15 lat pozbawienia wolności.

figa

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy