Album Stary Sochaczew - premiera 30 września 2018 w Pałacu w Gawłowie

/ 5 komentarzy / 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Album Stary Sochaczew - premiera 30 września 2018 w Pałacu w Gawłowie Edukacja sochaczew
+1

Aktualizacja: z przyczyn niezależnych od organizatorów nastąpiła zmiana terminu promocji albumu. Odbędzie się ona dnia 30 września 2018 roku o godzinie 16.00 w Pałacu w Gawłowie.  

Mam tu takie zdjęcie...

Codzienne życie Sochaczewa i jego mieszkańców w ubiegłym wieku to prawdziwy samograj z którego dałoby się zrobić i niezły dramat i dobrą komedię. Między innymi o tym opowiada album „Stary Sochaczew”, który  ukaże się na rynku jeszcze we wrześniu. Portal E-Sochaczew objął patronat medialny nad tą publikacją.

Wydawnictwo to poświęcone jest przeszłości Sochaczewa, choć lecz nie jest książką stricte historyczną. Składają się na nie w dużej wspomnienia i fotografie pochodzące z rodzinnych albumów, a także zdjęcia będące w posiadaniu pasjonatów historii naszego miasta. Poczynając od przełomu XIX i XX wieku na stronach albumu przemieszczamy się aż do lat 60 ubiegłego stulecia. Pokazane są tam  momenty przełomowe, ale i codzienność poprzednich pokoleń. Owe wspominki nie kojarzą się  z historią przez duże „H”. 

„Stary Sochaczew” to w dużej mierze nigdzie nie publikowane dotąd fotografie życia codziennego oraz ludzkie historie. Wiedzieliście, że pewien sochaczewianin trafił w latach 20 XX w. do więzienia za „fryzjerskie”wybryki? Albo że w samym centrum miasta podczas drugiej wojny światowej najprawdopodobniej doszło do samobójstwa z miłości? Wiecie, że „nasi” kręcili film z samą Giulettą Massiną, muzą Felliniego? Możliwe że nie, bo zrobił klapę. O tym i o jeszcze wielu innych aspektach życia w naszym mieście mówi „Stary Sochaczew”. Jego autorami są Agnieszka Poryszewska i Radosław Jarosiński. Oprawą graficzną wydawnictwa zajął się Sebastian Stępień. 

- Wielu z naszych rozmówców mówiło po prostu „Mam tu takie ciekawe zdjęcie”, a my wysłuchiwaliśmy historii które nam przy tym opowiadali – powiedzieli nam. - Wyłania się z nich obraz miasta, zaludnionego mniej lub bardziej znanymi postaciami.  Mamy nadzieję, że sochaczewianie, tak jak my, zobaczą, że nasze miasto stworzyli świetni ludzie z krwi i kości. Uprawiamy lokalny patriotyzm i jesteśmy dumni i z lepszych i gorszych chwil Sochaczewa, który potrafił podnieść się z gruzów, nawet gdy wszyscy w to wątpili. 

Patronat medialny nad albumem objął nasz portal, a niebawem jego użytkownicy będą mieli szansę wygrać premierowy egzemplarz. Warto zaglądać na e-Sochaczew, bo konkurs ogłosimy jeszcze w tym miesiącu. 

Tymczasem publikujemy przedsmak w postaci kilku zdjęć wykorzystanych w albumie i jeszcze raz zachęcamy do sięgnięcia po tę publikację. Jej oficjalna premiera będzie miała miejsce 30 września w pałacu w Gawłowie (godz. 16.00). W imieniu organizatorów – Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsza oraz oczywiście samych autorów, serdecznie zapraszamy. 

 

Informacje dodatkowe
  4
  Oceń
  (4 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (5)

  robroyrobroy
  0
  chciałem dać 5 gwiazdek ale zawaliłem,sorry (2018-09-13 12:25)
  kacperskyykacperskyy
  0
  robroy zgodnie z kawałem? :)  Spotyka sie dwóch kumpli i się żalą.

  - Wiesz dzisiaj sie przejęzyczyłem...-mówi jeden

  -Tak? A co sie stało- pyta drugi

  -Żona kupiła se nową torbę i zamiast powiedziec ale masz fajna torbe 

  powiedziałem ale masz fajna morde..i juz nie dała mi żyć..

  -ooo faktycznie źle...a wiesz ja też sie dzisiaj przejęzyczyłem...

  -A co powiedziałeś?-pyta ten pierwszy

  -Dzisiaj przy śniadaniu chciałem powiedziec : Podaj mi sól kochanie ,a 

  powiedziałem : Zmarnowałaś mi życie ty stara *&^&^%  :D. (2018-09-13 14:11)
  robroyrobroy
  0
  po smierci bardzo bliskiej mi osoby znalazłem plik starych zdjęć,które za pomocą rodziny odczytywałem,wzruszajace uczucie zobaczyć osoby których już nie ma ,a które stanowiły część mojego rodu, (2018-09-14 06:59)
  linulinu
  0

  (2018-09-14 14:48)
  linulinu
  0
  https://youtu.be/ca1nQa2Feb0 (2018-09-14 14:49)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy