Przez niego ewakuowano 800 osób

Policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca miasta, który w nocy z 7 na 8 czerwca zadzwonił na numer 112 informując o podłożeniu ładunku wybuchowego w dyskotece pod Sochaczewem. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę na numer 112 zadzwonił mężczyzna, który powiadomił o podłożeniu ładunku wybuchowego w dyskotece pod Sochaczewem. Na miejsce przybyli policjanci, kilka zastępów straży pożarnej oraz pogotowie ratunkowe. Ewakuowano osoby uczestniczące w zabawie oraz obsługę lokalu łącznie kilkaset osób. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczenia okazało się, że alarm był fałszywy.

Policjanci poszukiwali osoby, która poinformowała o podłożeniu bomby. W wyniku intensywnej pracy policjantów Referatu Operacyjno Rozpoznawczego, 10 czerwca zatrzymano 28-letniego mieszkańca miasta, którego dzień później doprowadzono do prokuratury i przedstawiono mu zarzut zgłoszenia fałszywej informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwo grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Urząd Miasta w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy