Przybądź „Na ratunek”, 22. Finał WOŚP

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Przybądź „Na ratunek”, 22. Finał WOŚP Imprezy cykliczne sochaczew

W niedzielę 12 stycznia będzie miał miejsce już 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku rozegrany on zostanie pod znamiennym tytułem „Na ratunek”, a ofiarowane przez nas pieniądze Fundacja Jerzego Owsiaka przeznaczy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Powiat sochaczewski tradycyjnie włącza się do orkiestrowania. 12 stycznia na ulice naszego miasta, wszystkich gmin powiatu sochaczewskiego oraz gminy Kampinos o godzinie 8 rano wyruszy 330 wolontariuszy wyposażonych w oryginalne puszki, dobrze nam znane czerwone serduszka WOŚP oraz identyfikatory.

Całości naszego lokalnego Finału dowodzi Hufiec ZHP, w siedzibie którego- przy ul. Hanki Sawickiej 3 B w Sochaczewie -  mieścić się będzie sztab Orkiestry. To tu wolontariusze przynosić będą napełnione puszki i zliczać pieniądze, to stąd zawiozą je następnie do sztabu głównego WOŚP w Warszawie.

- Zadbamy o gorące napoje i posiłek dla wolontariuszy. Z uwagi na ich bezpieczeństwo zbiórka na ulicach potrwa tylko do zmierzchu, czyli do godz. 16.00, możemy też liczyć na szczególne wsparcie policji – podkreśla komendant Hufca ZHP Sochaczew Krzysztof Wasilewski. Co istotne, wolontariusze mogą zbierać pieniądze tylko w miejscach publicznych, nie wolno im chodzić do domów mieszkańców.

WOŚP na ternie naszego powiatu to oczywiście nie tylko uliczna zbiórka. Uczestniczenie w orkiestrowym graniu zgłosiły już wszystkie szkoły z naszego terenu, które w najbliższym czasie organizować będą dedykowane aukcje, loterie czy dyskoteki. W niedzielę 12 stycznia odbędzie się też tradycyjna aukcja orkiestrowa na antenie Radia Fama. – W tej chwili gromadzimy aukcyjne przedmioty, w sobotę przed południem mieszkańcy będą je mogli obejrzeć jak zawsze w witrynie sklepu przy ulicy Warszawskiej – mówi komendant Wasilewski.

Nowością tegorocznego Finału będzie cykl koncertów w pubie Pełna Qlturka, który rozpocznie się już w sobotę o godz. 18.00 występem zespołu SKIBOB. Tego samego dnia o godz. 20.00 w Pełnej Qlturce zainteresowani będą mogli wziąć udział w licytacji orkiestrowych gadżetów. Ciąg dalszy koncertów będzie miał tutaj miejsce w niedzielę od 14.30 do ok 22.30. Gorąco zapraszamy.

f.


 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy