Przygotowani do zimy

W mieście trwają przygotowania do sezonu zimowego, a dokładniej mówiąc do opadów śniegu. Urząd Miejski już dwa tygodnie temu podał wykaz ulic podlegających zimowemu utrzymaniu przez Zakład Komunikacji Miejskiej, informując przy tym, że odśnieżanie ma się odbywać według 3. standardu. Co to oznacza, zapytaliśmy dyrektora ZKM, Krzysztofa Sieczkowskiego.
- Oznacza to, że ZKM na uprzątnięcie ulic ze śniegu ma formalnie 6 godzin - mówi dyrektor Sieczkowski. - W dodatku czas ten liczy się od chwili ustania opadów, bo inaczej odśnieżanie nie przynosi efektów.
Nie oznacza to jednak , że jeśli będzie padać przez kilka dni z rzędu, to pługi i piaskarki, nie będą wyjeżdżać.
Czego jeszcze mogą oczekiwać mieszkańcy, a zwłaszcza kierowcy? Tego na przykład, że jezdnia powinna być odśnieżona na całej szerokości i posypana, ale tylko w wybranych fragmentach. Trzeci standard mówi o posypywaniu skrzyżowań dróg, skrzyżowań z koleją oraz stromych odcinków jezdni. Odśnieżone i posypane powinny być także przystanki autobusowe i place miejskie.
Nie możemy więc oczekiwać, że w czasie opadów miejskie ulice będą czarne i suche. Taki obowiązek mają właściciele dróg krajowych, których obowiązuje pierwszy standard. W dodatku na oczyszczenie ulic ze śniegu mają 2 godziny, z błota pośniegowego - 4 godziny . Drogi wojewódzkie powinny być natomiast odśnieżone w ciągu 4 godzin od ustania opadów, a jezdnia posypana piachem na całej długości. Jest to 2. standard zimowego utrzymania. - więcej na ten temat znajdziesz w 'ZS'

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy