PRZYJAŹŃ W SZTUCE - ważne wyróżnienie dla Sochaczewa

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: PRZYJAŹŃ W SZTUCE - ważne wyróżnienie dla Sochaczewa Sztuki plastyczne sochaczew

Po raz kolejny placówka Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Jutrzenka”, wzięła udział w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” , organizowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Tematem tegorocznej edycji konkursu była „ Przyjaźń”. 


Z roku na rok, konkurs ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku nadesłano, aż dwa tysiące prac plastycznych w czterech kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, tkanina i aplikacja oraz rzeźba kameralna i płaskorzeźba. Wręczono 35 nagród  i wyróżnień.  W pierwszym etapie wojewódzkim konkursu pierwsze miejsce w kategorii malarstwo zdobył Michał Florczak z Pracowni Plastycznej Barbary Derdy za pracę pt. : „Przyjaciele z boiska” oraz wyróżnienie w kategorii rzeźba i płaskorzeźba otrzymali Łukasz Bartos, Grzegorz Jędryka, Marcin Kubik, Sławomir Kacprzak, Paweł Sylwestrzak za rzeźbę (praca zbiorowa) pt:” Abi i ja” z Pracowni Galanterii Drzewnej prowadzonej przez Marcina Hugo-Badera. Automatycznie zakwalifikowaliśmy się do finału. 


Z 2000 tysięcy prac zgłoszonych do Eliminacji Wojewódzkiej 239 trafiło do oceny Centralnej Komisji Konkursowej. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na ostateczne wyniki konkursu.  I stało się, co było dla nas dużym i miłym zaskoczeniem. W kategorii rzeźba i płaskorzeźba przyznano nam wyróżnienie. Z uśmiechem na twarzy pojechaliśmy na Galę podsumowującą do Warszawy do Och Teatru. Razem z nami była Pani Kierownik Magdalena Osińska. 


W dniu 8 października 2015 roku w teatrze Och – Teatr w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Laureatom. Gospodarzem wydarzenia była była pani Teresa Hernik – Prezes Zarządu PFRON, przewodnicząca Centralnej Komisji Konkursowej. Otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i bardzo praktyczne nagrody, a na dodatek koszulki z wydrukowaną na nich naszą pracą. 


Spotkanie umiliła swoim śpiewem znana aktorka Hanna Śleszyńska z zespołem. Nagroda ta była dla mnie osobiście – jako instruktora terapii ogromnym wyróżnieniem. Trud jakiego się podjąłem, realizując ją wspólnie z uczestnikami pracowni przyniósł owoce.  Mam nadzieję, że złapali dobrego bakcyla do tworzenia coraz to ciekawszych rzeźb. I na tym nie poprzestanę. Terapia poprzez Sztukę jest czymś większym od pomników wytwarzanych przez artystów, jest czymś wzniosłym i szczególnym wyzwaniem dla twórców i ich odbiorców. Jest czymś naturalnym.


Marcin Hugo-Bader.

 5
Oceń
(3 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

użytkownik22316użytkownik22316
0
Czemu sztuka jest teraz tak tandetna? Czy wracamy na drzewo, czy "twórcy" "tworzą" tylko na haju? (2015-10-27 10:11)
medika_amedika_a
0
oj chyba nic nie zrozumiałeś { aś } !!!!!~! to uczestnicy terapii zajęciowej i ich dzieło ... dla mnie wymowne , głębokie - pies jako anioł , przyjaciel , obecny zawsze obok PRZYJACIEL - gratuluję i cieszę się , że istniejemy my i nasi czworonożni przyjaciele w sztuce , my z Sochaczewa - gratuluję (2015-10-30 19:26)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy