Przyjdź na spotkanie w sprawie wymiany pieców

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Przyjdź na spotkanie w sprawie wymiany pieców  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

W ramach programu czyste powietrze będą trwały nabory wniosków na zastąpienie pieców zatruwających powietrze. Do dyspozycji mieszkańców będą środki na wymianę sieci centralnego ogrzewania a także źródeł ciepła z pieców węglowych. Program pt. „Czyste powietrze” przeznaczony jest dla właścicieli oraz współwłaścicieli domów jednorodzinnych.


Jakie prace można zakwalifikować do programu?

Projekt obejmuje termomodernizację budynków wraz z wymianą obecnych źródeł ciepła. Podczas spotkania będzie można uzyskać informacje dotyczące kosztów kwalifikowanych do wymiany urządzeń. O dofinansowanie bezzwrotne będzie można starać się na wymianę pieców oraz kotłów. Do tych kosztów zaliczyć także można ocieplenie ścian oraz przegród budynku, wymianę okien oraz drzwi, zmodernizować instalację centralnego ogrzewania a także ciepłej wody użytkowej. Wniosek będzie obejmował również montaż instalacji wentylacyjnej wraz z odzyskiem ciepła. Koszty kwalifikowane będą mogły objąć audyt energetyczny, wykonanie projektu przebudowy dachu z jego dociepleniem, wymianę bram garażowych, zakup kotła na biomasę, węgiel, gaz, olej czy pompy ciepła. Spotkanie poprowadzi doradca energetyczny z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. To właśnie do tej instytucji będzie można składać wnioski związane z projektem. Wszelkie informacje o dokumentach, terminach czy miejscach składania wniosków będzie można uzyskać na spotkaniu. 


Jakie dofinansowanie można uzyskać?

Koszty te obejmują minimalną kwotę 7 tys. do maksymalnie 53 tys. Tym co determinuje kwotę dofinansowania jest dochód na członka rodziny. Kwota dopłat zaczyna się od 30 do 90 procent kosztów. Im mniejszy dochód, tym większe dopłaty. W przypadku, gdy dochód rodziny nie przekroczy 600 zł dofinansowanie to 90 procent, zaś gdy dochód przekracza 1600 zł WFOŚiGW pokryje tylko 30 procent. W przypadku braku gotówki na wkład własny fundusz może udzielić zainteresowanym pożyczki. Osoby chcące zakupić instalację fotowoltaiczną oraz kolektory słoneczne mogą starać się o niskoprocentową pożyczkę. 


Kiedy rusza program Czyste Powietrze? 

Nabór wniosków już ruszył od 19 września. Zainteresowani będą mogli składać dokumenty do 30 czerwca 2027 r. 


Kiedy odbędzie się spotkanie w sprawie wymiany pieców?

Spotkanie informacyjne dotyczące programu oraz uzyskaniem dofinansowania odbędzie się 11 października br. w kramnicach miejskich przy ulicy 1 Maja 21 o godzinie 18.00. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

kendzikendzi
0
Od której i do której godziny jest to spotkanie. (2018-10-10 19:53)
dominika36dominika36
0
Spotkanie rozpoczyna się o 18.00 (2018-10-10 22:39)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy