Przyroda - Twój Przyjaciel

Zdjęcia i foto: Przyroda - Twój Przyjaciel Imprezy cykliczne sochaczew

W dniu 8 czerwca w siedzibie Oddziału Ligi Ochrony Przyrody w Kapturach odbyło się podsumowanie ogłoszonego na początku 2016 roku konkursu „Przyroda - Twój Przyjaciel”. Z tej okazji do placówki w Kapturach na zaproszenie LOP Zarząd Okręgu w Płocku przyjechali autorzy najlepszych prac i ich opiekunowie ze szkół w gminach: Iłów, Młodzieszyn, Rybno i Kiernozia. Czekały tam na nich: gratulacje, dyplomy oraz nagrody. W ufundowaniu nagród, jak wyjaśniła wiceprezes LOP - w tym roku uczestniczyli wójtowie wszystkich 4 gmin.

Podkreślić trzeba, że hasło „Przyroda - Twój przyjaciel” jest popularne od wielu lat i z każdym rokiem przyciąga coraz więcej zainteresowanych. Jest to konkurs o zasięgu międzypowiatowym, adresowany do uczniów z placówek oświatowych zlokalizowanych na terenie całego płockiego okręgu Ligi. W tym roku konkurs odbył się już po raz trzydziesty dziewiąty. Stanowi on, jak wyjaśniła wiceprezes zarządu LOP w Płocku – jedno z sześciu wydarzeń edukacyjnych organizowanych, przez Ligę każdego roku. Tegorocznym tematem, z którym zmagali się uczniowie był: „Mój ulubiony owad”.

Inwencja uczestników w zakresie różnorodności podejmowanej tematyki i techniki wykonania była ogromna. Jury miało dużo pracy podczas przeglądu i oceny nadesłanych prac oraz niemały kłopot z wyłonieniem najlepszych, gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki. Z gminy Iłów  na rozdanie nagród została zaproszona duża grupa dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych: w Iłowie, Giżycach, Kapturach, Brzozowie oraz gimnazjum w Iłowie. Wręczenie nagród odbyło się z udziałem wójta gminy Iłów. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

W szkole podstawowej w Kapturach  można obejrzeć wystawę najlepszych prac.

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy