Przyszłość MOK na Żeromskiego - SONDA

/ 13 komentarzy
Zdjęcia i foto: Przyszłość MOK na Żeromskiego - SONDA Inwestycje sochaczew

Czy Miejski Ośrodek Kultury może nadal wyglądać jak wygląda? Sądząc po tym, jak długo trwa w swojej zaniedbanej i smutnej szacie, pewnie jeszcze długo może tak wyglądać. Ale czy powinien? Wystarczy udać się do ośrodków kultury w Błoniu, Łowiczu czy nawet pobliskiego Teresina, by zobaczyć, jak świeżość wnętrz i zewnętrza może napawać radością i pobudzać do kreatywnych działań. Samorządowcy od lat tłumaczą swój brak działań faktem, iż MOK zlokalizowany jest w budynku Cechu Rzemiosł, a przecież samorząd nie może inwestować w nie swoją własność. A żeby kupić budynek, to trzeba mieć pieniądze.


Na pytanie, czy nie warto zainwestować w zupełnie nową lokalizację, pada odpowiedź, że domów kultury w Sochaczewie jest aż nadto, bo przecież jest jeszcze Chodaków i Boryszew, więc już ich utrzymanie kosztuje zbyt wiele, więc budowa nowego to zbytek. Gdzieś tam w kuluarach ratusza dyskutuje się, czy w ogóle nie zlikwidować MOK-u na Żeromskiego, skupiając działalność kulturalną w Chodakowie, gdzie jest duże lokum, kino w pięknej, nowoczesnej sali, miejsca parkingowe.


Ciekawi jesteśmy, co na ten temat myślą nasi użytkownicy. Którą z opcji przyszłości MOK-u na Żeromskiego wybierają.


 

 

Przyszłość MOK na Żeromskiego

 • zakup budynku i remont
  39.02%

 • likwidacja w ogóle
  36.59%

 • przeniesienie do nowego lokum
  21.95%

 • zostawić jak jest
  2.44%

 • nie mam zdania
  0%0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (13)

robroyrobroy
0
zakup budynku? bzdura ! już zakupili po iluś latach użytkowania budynek Urzędu Miasta,zakup i remont -za te pieniądze postawiono by nowy funkcjonalny urząd i jeszcze kasy by sporo zostało,to samo z MOK na Żeromskiego-właściciel modli się żarliwie aby miasto odkupiło-bo co on z tym zrobi?raz na kwartał kabaret,targi pracy? (2015-01-31 09:02)
medika_amedika_a
0
a pamiętam kiedy śpiewał Felicjan Andrzejczak .. i brzmiał piękny głos , pamiętam Majewską .. i ta dała popis a potem była tylko raz wystawa kotów rasowych .. ale to było dawno , dawno temu (2015-01-31 09:32)
dominika80dominika80
0
No proszę! robroy to facet który wszystko wie. Na każdy temat. Geniusz jakiś po prostu. A tak na poważnie to był kiedyś projekt by dać Cechowi pomieszczenie w kramnicach a za to przejąć budynek na Żeromskiego. Cech wykorzystuje w tym budynku w zasadzie dwa czy trzy pomieszczenia. Wcale nieduże. (2015-01-31 11:23)
robroyrobroy
0
dominika80- a jaką ja wiedzą się popisałem że mnie od geniuszy wyzywasz? za chałupę na 1-go Maja - wtedy jeszcze były tam--miasto-powiat i gmina-płacili 200 tys. rocznie,potem to kupili za miliony,wyremontowali za miliony a na działce przeznaczonej dla Policji (po przedszkolu nr. 7) stanąłby budynek za 1/3 tych kosztów,i to samo z MOK-cech nie ma pomysłu,no to wepchnąć miastu odsprzedać,będą lobbować,kusić przekonywać.... (2015-01-31 15:13)
dominika80dominika80
0
Pierwszy facet co się obraża jak nazwać go geniuszem. Skąd ty wszystkie ceny tak znasz i wiesz natychmiast ile kosztuje nowy budynek a ile remont. Stary budynek kosztuje teraz tyle ile ktoś chce za niego dać i tyle ile za niego ktoś chce wziąć. (2015-02-01 13:54)
wbienkowbienko
0
Może to jest jakieś wyjście, aby w zamian za prawo do korzystania "po kosztach" z kilku pomieszczeń w kramnicach Cech sprzedał Miastu swój "kamień u szyi" za symboliczną złotówkę. (2015-02-01 13:55)
robroyrobroy
0
już Cię lubię dominika80-zadaj pytania władzom miasta ile zapłaciły za budynek na 1-go Maja(to było chyba za Burmistrza Szulczyka),ile potem wydano na remont,to nie są tysiące ani setki tysięcy,ciut-ciut więcej,pozdrawiam (2015-02-01 15:34)
MasłowskiMasłowski
0
Nie ma sensu inwestować w MOK przy ul Żeromskiego i lepiej pomyśleć o nowej lokalizacji i nowym budynku. O ile nas na to stać. (2015-02-01 17:54)
użytkownik1721użytkownik1721
0
Może zaproponować prywatnej firmie organizację imprez, bilety będą w tej samej cenie a nie będziemy utrzymywać bandy nierobów na stanowiskach. Bo żadnych ciekawych kółek zainteresowań to tam od dawna chyba nie ma. (2015-02-02 19:22)
dominika80dominika80
0
Uwierzcie, że ci, którzy faktycznie prowadzą zajęcia dostają mizerne grosze lub robią to w tzw. czynie społecznym. Dzięki temu dzieciaki nie szwendają się i nie siedzą z nosami w komputerach. (2015-02-04 12:20)
Leon ZawodowiecLeon Zawodowiec
0
No nie! Jesteście niemożliwi!
A nikt nie pomyslał, żeby wysadzić z siodła tego polipa z 25 letnim bodaj stażem? Jak to możliwe, żeby kadencja trwała dożywotnio w demokratycznym kraju?
Dom Kultury to nie tylko budynek przecież . To przede wszystkim ludzie- animatorzy którzy go tworzą a nie nieudolni Administratorzy tak jak ta co w ulotce wyborczej sobie napisała,że jej atutem jest... wyższe wykształcenie hehe. I tio wszystko. hmmm posprzątać i wtedy nawet w komórce kultura zakwitnie hej! Do miłego! (2015-02-04 20:08)
wbienkowbienko
0
@Leon Zawodowiec - wszyscy o tym myślą, ale nie każdy z nas ma takie środki jak Leon Zawodowiec :).
Pozwolę sobie na przeklejkę z wpisu @luciferatu z wątku:

Dyrektor ŁOK-u w audycji "Kulturka Musi Być"

z linkiem do wywiadu Radio Victoria z Panią Haliną Pędziejewską:

http://radiovictoria.pl/gosc_dnia/7604

Ocenić może każdy jak chce, ale mi ręce opadły szczególnie gdy potem posłuchałem "człowieka od kultury" z Łowicza.
@Leon, a może przyjmiesz zlecenie na sprzątanie ;) (2015-02-05 17:30)
Leon ZawodowiecLeon Zawodowiec
0
Posłuchałem i sierść się jeży!
Ta pani to jako żywo protoplasta Miśka z Kabaretu Olgi Lipińskiej. Nawet mówi trochę po polsku! hehe. Generalnie pani Olga chyba z tego modelu zaczerpnęła znacznie więcej. To jest model 1:1
Upadający relikt epoki PRLu. Do skansenu.
Jak to możliwe, że od tylu lat można mieć "nieustającą kadencję". Dla czego zaniechano konkursów na dyrektora? Kto wbetonował nam tę "STATUJĘ".

Sochaczewski dom kultury potrzebuje dynamicznego managera , otwartego na kulturę, twórców i odbiorców. Jak myślicie nie ma takich w Sochaczewie? jestem przekonany że są. ŁOK ma to szczęście. (2015-02-06 08:54)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy