Przyszłość futbolu

Zdjęcia i foto: Przyszłość futbolu Piłka nożna sochaczew

W ostatnich latach piłka nożna w naszym powiecie przeżywa regres. Grająca w IV Lidze Bzura Chodaków została przez nieodpowiedzialnych działaczy rozwiązana i po roku przerwy rozpoczęła tworzyć swoją historię od płockiej „Serie A”. W okręgówkach piłkę kopią futboliści Unii Iłów oraz KS Teresin. W Warszawskiej Klasie A rywalizują drużyny Piasta Feliksów, Promyka Nowa Sucha oraz Tajfuna Brochów. Klasa B to jak na razie poziom Sokoła Budki Piaseckie oraz co jest bardzo smutne – Orkana Sochaczew.

Niestety ekip seniorskich ubywa. Nie ma ich w Unii Boryszew (na szczęście klub ten może poszczycić się bardzo dobrym szkoleniem oraz ogromną jak na warunki naszego miasta ilością młodych piłkarzy. Przestały istnieć drużyny z Rybna, Młodzieszyna, Pawłowic oraz Bielic. W niebyt odeszła żeńska drużyna KS Teresin, która grała w II Lidze.

Dość jednak tych narzekań. Jeżeli chodzi o funkcjonowanie drużyn młodzieżowych jest ich sporo. W ostatnich dniach została „ponownie” zarejestrowana Akademia Piłkarska Sochaczew. W debiucie zajęła trzecie miejsce w międzynarodowym turnieju, który odbył się w Płocku. Na uwagę zasługuje także Piast Feliksów.

Na boisku zadebiutowała najmłodsza drużyna Piasta Feliksów w roczników 2009/2010. Debiut okazał się bardzo udany. Nasza ekipa wygrała 11:2 z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki. Kryspin Szafrański – Konrad Heleniak , Michał Stępniak, Michał Jakubowski, Szymon Szymański, Kuba Kwaśny, Antoni Racki, Antoni Owczarzak, Paweł Bodal, Filip Pokorski, Filip Buczek, Jakub Pietrzyk, Franciszek Kunicki oraz Miłosz Dobrzyński.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy