Zaloguj się do konta

Przywiązali w nocy psa przy bramie schroniska Azorek – szukamy nowego domu

dominika myszkowska (dominika36)
2019-09-29
Sprawy urzędowo-administracyjne

Nocą 26 września do bramy schroniska został przywiązany pies. Piękny, duży w typie rasy owczarek środkowoazjatycki. Wolontariusze działającego tymczasowo jeszcze schroniska Azorek apelują o pomoc w znalezieniu nowego domu. 


Widok jaki zastali rano wolontariusze Azorka kolejny raz złamał ich serca. Zresztą z pewnością nie pierwszy raz. Piękny, zadbany pies w typie rasy owczarka azjatyckiego był uwiązany do małej bramy schroniska. Czekał. 


Jak informują wolontariusze - Psiak przywiązany nocą do bramy schroniska ! W poniedziałek czeka go wywózka do schroniska bez wolontariatu lub do mordowni w Kutnie (…) Co musiał czuć psiak gdy jego pan porzucił go i odjechał samochodem ? Brak nam już słów na ludzkie okrucieństwo. Pies nie może zostać w Azorku bo schronisko jest wygaszane... Zostanie w poniedziałek zgłoszony do gminy i pojedzie albo do Łowicza albo do mordowni w Kotliskach, bo z tymi schronami gmina ma umowę. Chyba, że ktoś go uratuje i da mu dom... Może być dom tymczasowy.  A może jakaś fundacja zajmująca się psami w typie tej rasy mu pomoże ???? Wiele czasu nie mamy... Szkoda psiaka jest ufny, kontaktowy i łagodny. ... CZY KTOŚ SIĘ NAD NIM ZLITUJE ???? Kontakt na priv. PROSIMY O MASOWE UDOSTĘPNIANIE !


Poszukujemy wspólnie domu. Żeby odnowić nadzieję. 


Pozostają jeszcze zasadnicze pytania – Gdzie będą przywiązywane psy, kiedy schronisko przestanie istnieć? Czy właściciele niechcianych czworonogów będą czaić się nocami przy płockim, kutnowskim schronisku? Czy decyzja podjęta przez właściciela tego psiaka, kilka miesięcy później mogła doprowadzić do przywiązania psa nie przy schronisku, a leśnym drzewie daleko od oczu, które mogłyby znaleźć i pomóc?


 

Opinie (2)

NovJan

Przykre jest to ze miasto umyło ręce od problemu , widać u nas w miescie zwierzeta i drzewa  nie są mile widziane przez włodarzy. [2019-09-29 19:29]

linu

Ludzie to zwykłe qrwy, pracująca ciałem ma więcej u mnie szacunku, niż taka qrwa porzucająca zwierzeta. [2019-09-30 08:49]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc