PSS Społem patrzy w przyszłość

 

Walne zebranie sochaczewskich spółdzielców PSS Społem, które odbyło się w środę 24 kwietnia, miało bardzo interesujący przebieg.

Wykazało ono nienajgorszą pozycję spółdzielni na naszym rynku, mimo pojawiających się kolejnych konkurencyjnych marketów. A także obiecujące kierunki rozwoju w sytuacji, gdy wiele spółdzielni PSS w ościennych miastach jest na granicy bankructwa. Wielka to oczywiście, co podkreślano, zasługa zarządu z prezesem Józefem Chocianem na czele, rady nadzorczej, ale przede wszystkim oddanej swojej firmie załogi.

Ze sprawozdania prezesa Chociana dowiedzieliśmy się, że na koniec roku 2012 PSS dysponował w Sochaczewie 15 sklepami (12 spożywczymi i 3 przemysłowymi), zakładem gastronomicznym Cafe - Bar przy pl. Kościuszki, piekarnią i spożywczą częścią targowiska. Jak stwierdził prezes: - Mimo rozrastającej się konkurencji plan za rok 2012 wykonany został, nie powiem że zadowalająco, ale pomyślnie. Nasz atut to nie ceny, bo pod tym względem nie wygramy z marketami. Naszą siłą jest jakość towaru, dobre rozlokowanie sklepów, a także miła obsługa.

Głos zabrał również burmistrz Piotr Osiecki, który był gościem zebrania. Powiedział m.in.: - Z wielkim uznaniem wysłuchałem sprawozdania pana prezesa, bo jeżeli spółdzielnia przy budżecie rocznym nie przekraczającym 9 mln zł jest w stanie wygospodarować ponad milion zł na inwestycje, czyli na swoją przyszłość, nie posiłkując się żadnymi kredytami, to muszę powiedzieć, że to w dzisiejszych kryzysowych czasach działanie odważne, ale jednocześnie bardzo mądre.

Pytania do prezesa oraz do burmistrza mieli zebrani na sali członkowie spółdzielni. Pytano między innymi o przyczynę zamknięcia sklepu przy ul. 15 Sierpnia (róg Okrzei), przystąpienie do spółdzielni mającej ratować spółdzielczy ośrodek wypoczynkowy w Kołobrzegu Zorza, jak również o medialne doniesienia dotyczące rzekomego zwolnienia spółdzielni przez burmistrza z podatku.

Więcej w najnowszej "Ziemi".

Sławomir Burzyński

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy