Puchar starosty pozostał w Sochaczewie

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Puchar starosty pozostał w Sochaczewie Badminton sochaczew
+2

Puchar starosty pozostał w Sochaczewie. Anglicy pokonani Dariusz Cierebiej i Rafał Tomaszkiewicz to zwycięzcy II Międzynarodowego Turnieju Badmintona w deblu. Tym samym puchar starosty Jolanty Gonty pozostał w Sochaczewie. Przeciwnikami naszych zawodników byli Anglicy, którzy rok temu wygrali turniej.

 

Podobnie jak przed rokiem naprzeciw siebie stanęli członkowie Stowarzyszenia Działamy Sprawnie - Tworzymy Lepiej „Przez Sport w Przyszłość” oraz Amatorska Drużyna z Londynu. Trzynastoosobowa grupa z Wielkiej Brytanii, która przyjechała do Sochaczewa była zadowolona z kilkudniowego pobytu w Polsce. Goście wysoko też ocenili przygotowanie turnieju, który rozegrano w sobotnie popołudnie, 24 września na sali ZS RCKU. Wcześniej, bo w czwartek i piątek zorganizowano im wyjazd do Krakowa a w sobotnie przedpołudnie spływ kajakowy po rzece Bzurze. W niedzielę, przed wylotem zwiedzili jeszcze warszawską Starówkę.

Turniejowym zmaganiom przyglądał się Tadeusz Głuchowski, wicestarosta, który nie krył zadowolenia, że takie zawody zostały rozegrane właśnie u nas na sali gimnastycznej ZS RCKU w Sochaczewie, a do tego na bardzo dobrym i wysokim poziome. Wicestarosta był też pod wrażeniem, że nie brakuje chętnych do gry w badmintona na terenie naszego powiatu. Starostwo Powiatowe w Sochaczewie wsparło ten turniej, fundując puchary. Jednak warto podkreślić, że Starostwo wspiera w ciągu roku podobne zawody badmintonowe organizowane przez Stowarzyszenie, w tym ligę badmintona powiatu sochaczewskiego.

. – Zapewniliśmy naszym przyjaciołom z Londynu wiele atrakcji, nie tylko tych sportowych, ale również turystycznych. Zwiedzili Kraków, który bardzo im się podobał, a przed wylotem w niedzielę Starówkę. Nie mogliśmy zapomnieć o lokalnych walorach turystycznych, stąd też w sobotnie słoneczne przedpołudnie zorganizowaliśmy im 2,5-godzinny spływ kajakami po Bzurze. Bardzo im się podobała ta atrakcja – opowiada Sebastian Wiśniewski, prezes Stowarzyszenia. – Już po raz drugi zorganizowaliśmy taki turniej z ich udziałem i mam nadzieję, że będziemy go kontynuować. Rok temu przyjechało do nas 8 osób z Anglii, w tym roku już 13 osób, to o czymś świadczy. A warto dodać, że prócz członków naszego Stowarzyszenia i gości z Londynu w sobotniej grze deblowej wziął też udział team z Łodzi – opowiada S. Wiśniewski. - Jak zapowiadają nasi angielscy koledzy, to z pewnością nie ostatni przyjazd do Sochaczewa, ponieważ są pod ogromnym wrażeniem organizacji całego pobytu przez Stowarzyszenie – dodaje Piotr Kotlarski ze Stowarzyszenia. – Zależało nam, by podczas tego kilkudniowego pobytu wrócili do Londynu z dobrymi wspomnienia. I chyba się udało, z jednym wyjątkiem – do Londynu nie zabrali tym razem zwycięskiego pucharu – mówi P. Kotlarski.

 

Wyniki przedstawiają się następująco:

1.      Dariusz Cierebiej i Rafał Tomaszkiewicz (Sochaczew)

2.      Ravendra Chand i Ganesh Kanagesan

3.      Marcin Poterała i Zbigniew Duma (Łódź)

4.      Stephen Chun Wai Fung i Paresh Paw

5.      Marek Tomaszewski i Michał Adamkiewicz (Sochaczew)

6.      Sunil Sudhakaran i Vijayan Madhavan

7.      Sajeev Sadasiva i Manoj Raghavan

8.      Paul Bhatia i Krzysztof Wypych

9.      Janusz Stanowski i Artur Kasprzycki (Sochaczew)

10.  Ralph Pereira i Michał Zieliński

11.  Piotr Kotlarski i Tomasz Krekora (Sochaczew)

12.  Damian Kowalski i Przemysław Zieliński (Sochaczew)

Organizatorem turnieju i inicjatorem pobytu gości z Anglii było Stowarzyszenie działamy Sprawnie Tworzymy Lepiej „Przez sport w przyszłość”.

Więcej zdjęć z tej imprezy: >>ZOBACZ<<

 https://www.facebook.com/lotka/photos/tab=album&album_id=1859656794255766


Tekst: Anna Syperek

Foto: Anna Legutko

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy