Pumptrack, chodniki, drogi - co proponujecie w ramach SBO 2020

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pumptrack, chodniki, drogi - co proponujecie w ramach SBO 2020  Rekreacja sochaczew
+1

Sochaczewski Budżet Obywatelski 2020 to już siódma edycja tego projektu na terenie miasta. W tym roku możemy zgłaszać swoje propozycje od 24 czerwca aż do 11 sierpnia. 


Mieszkańcy miasta będą mogli zgłaszać projekty na przedsięwzięcia małe tj. od mieszczących się w kwotach 20 do 100 tys. zł. oraz dużych od 100 do 870 tys. zł. Miasto przeznacza do podziału miedzy projekty pulę 1.200.000 zł. Zgłaszający powinni pamiętać o kilku wytycznych, które kwalifikują pomysły do dalszej oceny. Pomysł powinien posiadać przynajmniej dwudziestu chętnych, którzy popierają jego realizację. 


O dokładnych wytycznych pisaliśmy już https://e-sochaczew.pl/n/sochaczewski-budzet/61219  z czego najważniejszymi informacjami są: Wnioskujący muszą opracować plan, który pozwoli, aby przedsięwzięcie było możliwe do zrealizowania w danym roku kalendarzowym, wskazana lokalizacja musi być położona na terenie będącym własnością samorządu miejskiego, rozpatrzona zostanie możliwość techniczna i technologiczna realizacji projektu oraz to jakie zaproponowana inwestycja będzie generowała koszty w przyszłości. 


Nieco podglądając naszych sąsiadów przedstawiamy projekt, który powstanie w Skierniewicach. Sąsiedzi zainwestują w przedsięwzięcie około 472 tys. zł. Powierzchnia tego projektu to około 1000 m2. Takie pumptracki istnieją także w innych miastach i świetnie się spisują. Pumptracki są przeznaczone dla każdego mieszkańca, dużego i małego. W przeciwieństwie do skateparku, mogą z niego korzystać nawet najmłodsi mieszkańcy miasta. Pumptracki to świetna zabawa dla użytkowników rowerów, rolek, deskorolek, hulajnogi oraz wrotek. Tor dostępny jest przez 12 miesięcy w roku.  


Czy podoba Wam się pomysł takiej inwestycji w naszym mieście? Czy może macie inne pomysły na SBO 2020 w Sochaczewie?Zdjęcie główne: Pumptrack Łodź Park Zdrowie fb.  

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy