Pytania do burmistrza w sprawie Azorka.

/ 8 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pytania do burmistrza w sprawie Azorka. Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Na ostatniej sesji Rady Miasta Sochaczew radny Platformy Obywatelskiej Jacek Krzemiński złożył interpelację zawierającą 3 pytania do burmistrza dotyczące schroniska Azorek:

1. Jakie konkretnie kroki zostały podjęte w celu ratowania schroniska Azorek i znalezienia nowej lokalizacji dla niego od czasu ostatnich wyborów samorządowych? Prośba o udostępnienie pism i korespondencji z wójtami gmin, starostą oraz ewentualnie innymi podmiotami do których były wysyłane zapytania.

2. W czasie kampanii wyborczej Sochaczewskiego Forum Samorządowego promowany był program „Mój Pupil” (grafika w załączniku). Czy to był program pańskiego stowarzyszenia (był sygnowany logiem SFS)? Jeśli tak jakie kroki zostały podjęte w celu jego realizacji?

3. Co stanie się po 1 września ze zwierzętami ze schroniska Azorek, które nie zostaną adoptowane?


Od roku słyszymy zapewnienia burmistrza o jego trosce o schronisko Azorek, o tym jak intensywnie szuka nowego miejsca, w które można je przenieść. Teraz mówimy "SPRAWDZAM". Chcemy zobaczyć konkrety.

Przypomnieliśmy również burmistrzowi o programie "Mój pupil", który pojawił się pod koniec samorządowej kampanii wyborczej i był sygnowany logiem jego stowarzyszenia: Sochaczewskie Forum Samorządowe. Czy to była zwykła kiełbasa wyborcza rzucona wyborcom aby ugasić pożar w niewygodnej dla rządzącej koalicji sprawie? Na to wygląda. Wszelkie informacje i grafiki związane z tym programem zostały usunięte zaraz po wyborach. Przypadek? Na szczęście w internecie nic nie ginie ;)

Martwimy się też co się stanie ze zwierzętami, które nie zostaną adoptowane do czasu całkowitego zamknięcia schroniska 31 sierpnia. Miasto podpisało umowę ze schroniskiem w Płocku ale tylko na nowo "odłowione" zwierzęta. Co się stanie z tymi co już są w schronisku?


Kolejna "ciekawostka": na transmisji z wczorajszej rady miasta brakuje fragmentu z wypowiedzią Jacka Krzemińskiego. Oficjalne wytłumaczenie: "problemy techniczne". Zdajemy sobie sprawę, że zdarzają się różne sytuacje awaryjne aczkolwiek tutaj to dziwnie wygląda. W punkcie obrad "Zapytania i wolne wnioski" jako pierwszy zgłosił się radny Adam Kloch, jak drugi radny Jacek Krzemiński a jako trzecia radna Alicja Korkosz. Dokładnie kiedy kończy się dyskusja z Adamem Klochem (2h 23m 52s) wideo urywa się i wznawia się od wypowiedzi Alicji Korkosz.

 5
Oceń
(5 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (8)

RouterRouter
+4
Kiełbasa wyborcza ,tyle że nawet tej kiełbasy psy nie dostały do zjedzenia ,ale absolutorium jest.I gdzie ta prawda. (2019-06-26 16:36)
jerzyk2205jerzyk2205
+4
Technika okazała się precyzyjna, wiedziała kiedy zaszwankować! (2019-06-26 21:07)
JKSJKS
+4
To nie pierwszy raz, pierwszy raz był przy wyborze przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Miejskiej II sesja, wysiadł wtedy system do głosowania i kompletna klapa, wysiadł nawet protokół papierowy, bo przewodniczący Kaczmarek uznał, że pierwszego głosowania wogóle nie było, choć było! Wygląda na to, że jak musiał wysiąść to wysiadł, ciekawe kiedy jeszcze wysiądzie? (2019-06-26 21:38)
hubertus63hubertus63
+4
Interweniowałem w tej sprawie w Biurze Rady zapewniono mnie że mają nagranie audio z wypowiedzi Radnego Jacka Krzemińskiego i postarają się wkleić brakującą część aby tworzyło to całość. Poczekamy dożyjemy zobaczymy czy to była awaria techniczna czy awaria zamierzona, Teraz ruch należy do ratusza. (2019-06-26 23:01)
krisdkrisd
+3
Widać, że temat BARDZO niewygodny dla wladz miasta (2019-06-27 18:18)
zabczynski227zabczynski227
+2
Dlaczego takich rzeczy nie zgłaszacvie do prokuratury , czas nie trzymać głowy pod miotłą . Nie po to Was wybieramy abyście tam siedzieli i nie reagowali . Wasi wyborcy czekają na konkretne decyZje a nie przytakiqwanie rugbiście. (2019-06-27 19:02)
krisdkrisd
+2
@zabczynski227, do prokuratury ręcznie sterowanej przez Zbigniewa Ziobro? A co to da? Szkoda czasu i nerwów. Polska od kilku lat przestała byc państwem prawa... szkoda że tak nie wiele Polaków to zauważa... (2019-06-27 19:21)
wespiwespi
+1
To ja jeszcze dorzucę kolejne pytania - ile osób, kiedy, w jaki sposób (bez podawania danych osobowych) protestowało przeciwko lokalizacji schroniska (skany pism). Druga sprawa - czy Rada Miasta dysponuje informacjami na temat planów zagospodarowania terenu (a coś na rzeczy być musi, wycinane są drzewa wzdłuż obecnej drogi - jak nic przygotowanie pod położenie nawierzchni). (2019-06-27 22:30)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy