PZU Gdańsk Maraton

Zdjęcia i foto: PZU Gdańsk Maraton Biegi sochaczew

PZU GDAŃSK MARATON

W dniu 17 maja 2015 odbyła się jedna z większych imprez biegowych na dystansie 42,195 km na Pomorzu, pod nazwą 1. PZU Gdańsk Maraton. Niedzielny poranek przywitał biegaczy słoneczną pogodą  i bardzo mocnym, porywistym wiatrem, który dość mocno dawał się we znaki zawodnikom podczas całego maratońskiego dystansu. Start maratonu nastąpił o godzinie 9:00 z ulicy Żaglowej znajdującej się przed Centrum Wystawienniczo – Kongresowym Międzynarodowych Targów Gdańskich Amber Expo. Trasa między innymi wiodła przez jedne z najbardziej charakterystycznych dla Gdańska miejsc, takich jak choćby Starówkę, Długi Targ z Fontanną Neptuna, Pomnik Poległych Stoczniowców, Europejskie Centrum Solidarności, Park Nadmorski im. R. Reagana, PGE Arenę, by zakończyć się w środku hali Amber Expo. W tym doskonale zorganizowanym przez gdański MOSiR maratonie wystartowało dwóch reprezentantów Klubu Maratończyka Aktywni Sochaczew w osobach Piotra Stępniaka i Jarosława Szajewskiego.

 

Niestety Piotr Stępniak nie ukończył biegu z powodu kontuzji, decyzja o zejściu z trasy na 25 kilometrze była jedynym sensownym rozwiązaniem.

 

Miejsce w kategorii open i czas:

 

624. Jarosław Szajewski  - 03:48:39

 

Sklasyfikowano łącznie 1811 zawodników i zawodniczek.

 

Niewątpliwie 1. PZU Gdańsk Maraton spotkał się z dużym odzewem ze strony biegaczy z terenu praktycznie całej Polski. Podziękować trzeba także ludziom którzy kibicowali biegaczom na trasie maratonu i wolontariuszom na punktach odżywiania i w strefie mety. Naprawdę widać było, że MOSiR w Gdańsku chce, żeby ten maraton był sportowym świętem miasta.

 

Jarosław Szajewski

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy