PZU Gdynia Półmaraton

Zdjęcia i foto: PZU Gdynia Półmaraton Biegi sochaczew

Gdynia jest jednym z najmłodszych i najprężniej rozwijających się miast na terenie Polski. Miasto posiada bogatą ofertę w takich dziedzinach jak choćby turystyka, kultura, rozrywka i sport. Jednym z przykładów, jak można promować miasto poprzez sport, był PZU Gdynia Półmaraton który odbył się w niedzielne przedpołudnie 20 marca. Start biegu nastąpił punktualnie o godzinie 10:00 z jednego z najbardziej reprezentatywnych miejsc w Gdyni, czyli ze Skweru Kościuszki. Miejsce na start idealne, znajdujące się na samym morzem, mające swój klimat. Trasa półmaratonu była bardzo atrakcyjna, wytyczona została w taki sposób , aby uczestnicy zawodów mogli przebiec obok wielu charakterystycznych dla miasta miejsc. Począwszy od wspomnianego Skweru Kościuszki biegacze mijali między innymi Centrum Nauki Experyment, Stadion Miejski, Gdynia Arenę, Stację Gdynia Główna i Gdynia Stocznia, Pomnik Ofiar Grudnia '70, Muzeum Emigracji, ulicę Świętojańską, Pomnik Ofiar Grudnia 1970, by Bulwarem Nadmorskim mijając po drodze Muzeum Marynarki Wojennej ponownie znaleźć się na Skwerze Kościuszki gdzie po przebiegnięciu 21,097 km mogli finiszować na mecie.

PZU Gdynia Półmaraton zadebiutował bardzo dobrze i mocno pod względem organizacyjnym, sportowym, promocyjnym i co za tym idzie frekwencyjnym.

Klub Maratończyka Aktywni Sochaczew miał w Gdyni swojego reprezentanta, który zajął następujące miejsca w kategoriach open, wiekowej i uzyskał  podany niżej czas:

618. Jarosław Szajewski, czas 01:35:15, w M40 – 170/990

Łącznie sklasyfikowano 4125 biegaczek i biegaczy.