Qigong w gawłowskim parku

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Qigong w gawłowskim parku Imprezy cykliczne sochaczew

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z metodą ćwiczeń WALKING QIGONG, propagowaną już w Sochaczewie przez KM Aktywni oraz podczas II Sochaczewskiego Marszu Nordic Walking.
Zajęcia zalecane są szczególnie osobom, które szukają możliwości poprawy swojego zdrowia oraz samopoczucia. 
Qigong wywodzi się z Chin, są to ćwiczenia energetyczne wykorzystywane zarówno w medycynie jak i w sztukach walki. Podczas chodzenia, poprzez zastosowanie szczególnego sposobu oddychania, stymulację receptorów stóp oraz naturalną rotację ciała w trakcie marszu dąży się do osiągnięcia maksymalnych dobroczynnych efektów ogólnoustrojowych. walking qigong jest uznaną terapią antynowotworową, od lat 90. popularyzowaną również w Europie, co stało się możliwe dzięki potwierdzeniu jej skuteczności poprzez badania naukowe. Naszą intencją jest zachęcenie osób, które dbając o własną kondycję, chciałyby się jednocześnie przyczynić do wsparcia i popularyzowania walking qigong. Temat nowotworów jest do dziś często tematem tabu. Chcielibyśmy zachęcić osoby dotknięte tym problemem do uczestnictwa w zajęciach. Na wschodzie walking qigong praktykuje się w grupach, na wolnym powietrzu. Osoby, które pokonały chorobę, nazywają siebie survivors - ocaleni. Kontynuują zajęcia w celu podtrzymania zdrowotności fizycznej i duchowej.
Siłą metody walking qigong jest zwiększone dotlenienie organizmu - wykorzystywany sposób oddychania korzystnie wpływa na wszystkie procesy regeneracyjne organizmu. Oprócz choroby nowotworowej walking qigong pomaga zwalczać wiele innych chorób cywilizacyjnych oraz stymuluje przemianę materii.
Osoby zdrowe praktykujące walking qigong mają okazję poznać wschodnie metody dbania o kondycję i swój poziom energii.

Program naszego spotkania zawiera:

- prezentację podstaw qigong jako metody uzdrawiania,
- rozgrzewkę z elementami ćwiczeń qigong,
- praktykę walking qigong,
- prezentację materiału filmowego na temat wallking qigong, 
- zapoznanie się ze wszelkimi informacjami, odpowiedzi na pytania, dyskusję. 

Spotkanie odbędzie się 31 sierpnia, w piątek,od 18:00 do 20:00. na terenie parku, poprowadzi je Marta Wilczyńska, trenerka qigong 
Strój dowolny - ważne aby nie krępował ruchów, swobodny i wygodny. Zalecane obuwie na elastycznej podeszwie. 

WSTĘP WOLNY.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

jacek93jacek93
0
Godzina jest. A którego dnia?? (2018-08-28 08:06)
belciabelcia
0
31 sierpnia, zapraszamy :) (2018-08-28 11:26)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy