Rada Miasta Sochaczew - pierwsza sesja online za nami

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Rada Miasta Sochaczew - pierwsza sesja online za nami  Radni i rady samorządowe sochaczew

Pierwsza sesja online Rady Miasta Sochaczew odbyła się 8 maja 2020 roku. Radni otrzymali sprzęt, który posłużył do spotkania online. Oprócz drobnych kłopotów spowodowanych awarią techniczną sprzętu, radnego Edwarda Stasiaka na samym początku sesji, całość przebiegła bardzo dobrze. Po interwencji technicznej i zlikwidowaniu problemu radni bez przeszkód dyskutowali nad punktami sesji.


To pierwsza taka sesja w historii obrad rady Miasta Sochaczew. Za pomocą udostępnionych tabletów radni spotkali się online, aby zatwierdzić punkty obrad. Radni mogli zabierać głos, zachowano wszelkie wymogi dla sesji, głosy oddawane były poprzez wyczytanie imienia i nazwiska radnego. Sesja nie tyko technicznie okazała się bardzo pozytywna.  


Wśród tematów pojawiły się między innymi, rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przedłużenia przedsiębiorcom, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z  ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19, terminów płatności rat podatku od nieruchomości, rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej określonych przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19. 


Dodatkowo radni zajęli się tematem odpadów na terenie Gminy Miasta Sochaczew oraz utworzeniem punktu PSZOK w mieście.  


To pierwsza tego typu sesja rady miasta. Jeśli będzie konieczność kolejnych spotkań radnych w tej wersji z pewnością przy doświadczeniu jakie już zdobyli będzie to forma, która jest rozwiązaniem braku możliwości spotkań bezpośrednich. Pozytywną opinię na formę online sesji wyrazili również sami radni. 

                                                                                                         

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

jerzyk2205jerzyk2205
0
Jako pomysłodawca systemu elektronicznego głosowania, wprowadzonego w 2007 roku nie bez oporu. Dla przypomnienia:https://samorzad.pap.pl/kategoria/wiadomosci-klubowe/sochaczew-elektroniczne-glosowanie

https://e-sochaczew.pl/n/mozna-montowac/10708

System działa transparentnie do chwili obecnej. Wyrażam zadowolenie z wyposażenia radnych miejskich w tablety, bo to jest równoznaczne z możliwością rezygnacji z papierowych projektów uchwał. Efektem tego jest znaczne usprawnienie pracy radnych i ich obsługi oraz obniżenie kosztów papieru, druku i dostarczania materiałów na sesje.

Gdyby nie pandemia i związane z nią trudności nie byłoby presji i motywacji do zdalnego funkcjonowania i wykonywania pracy administracyjnej. Mam nadzieję, że za przykładem miasta pójdzie też powiat, gdzie będąc radnym namawiam decydentów do zmiany myślenia od wielu lat. (2020-05-08 18:22)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy