Radiowe Babie Lato z Wąskotórówką

Zdjęcia i foto: Radiowe Babie Lato z Wąskotórówką Imprezy cykliczne sochaczew

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, Radio Sochaczew oraz tygodnik Echo Powiatu zapraszają na Radiowe Babie Lato z Wąskotorówką. Już w najbliższą niedzielę 27 września od godz. 13.00 do 18.00 na skansenie Muzeum dla nikogo nie zabraknie atrakcji.

 

Jak zwykle przewidzieliśmy ciekawe atrakcje w wąskotorowym klimacie, które ucieszą każdego, niezależnie od wieku. Najważniejszy będzie darmowy przejazd pociągiem Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Chodaków i z powrotem. Dzięki postojom pociągu na przystanku Sochaczew Miasto oraz na stacji Sochaczew Chodaków będzie można przyjechać po wąskim torze na imprezę (sprawdź rozkład na plakacie!). Oprócz tego zaplanowaliśmy przejażdżki drezyną, Muzealną Grę Terenową dla całych rodzin z upominkami, zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem, prezentację parowozu Px49–1794, Salonki Jaruzelskiego oraz wagonu motorowego MBd1–130.

 

Najmłodszych zaprosimy do wagonu przedszkola Leśne Skrzaty, które zaplanowało mnóstwo atrakcji. Natomiast dla starszych powstanie Miasteczko Seniora, w którym partnerzy naszej imprezy: Sochaczewskie Centrum Kultury wraz z Klubem Nauczyciela, Uniwersytetem Trzeciego Wieku, Polskim Związkiem Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz Dziennym Domem Pomocy Społecznej zaproszą na kiermasze rękodzieła, smakołyki własnej roboty, symultanę szachową, warsztaty nordic walking oraz wykłady na temat bezpieczeństwa seniorów i dzieci. Urząd Miejski w Sochaczewie przygotuje stoisko promujące Kartę Seniora i Kartę Dużej Rodziny, na którym będzie można obie z kart założyć, poznać ofertę oraz uzyskać pomoc. Specjaliści Kliniki Alfa z Sochaczewa zapewnią bezpłatne badania i konsultacje medyczne zarówno dla dzieci, jak i seniorów. Oprócz tego pojawią się stoiska organizatorów i partnerów oraz catering.

 

Nie zabraknie oczywiście również muzyki. Na scenie głównej wystąpią zespoły: Senior Band, L’ombelico Del Mondo, Rejs, Flesz oraz Tajm. Na małej scenie zaś posłuchać będzie można kolejowej playlisty.


Serdecznie zapraszamy! Wszystkie atrakcje będą oczywiście bezpłatne!


 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy