Apel radnych o oddanie diet na walkę z koronawirusem

/ 9 komentarzy
Zdjęcia i foto: Apel radnych o oddanie diet na walkę z koronawirusem  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Publikujemy apel radnych, którzy zadeklarowani pomoc dla Szpitala Powiatowego w Sochaczewie poprzez oddanie swoich diet. Kwoty te mają wspomóc zakup środków specjalistycznych ochrony dla lekarzy, ratowników, pielęgniarek oraz personelu całego szpitala. 


Szanowni Państwo,


My, niżej podpisani radni Rady Powiatu w Sochaczewie, mając na uwadze obecną ciężką sytuację Szpitala Powiatowego w Sochaczewie, spotęgowaną pandemią koronawirusa, informujemy, że postanowiliśmy przekazać przysługujące nam diety za marzec br., na pomoc Szpitalowi Powiatowemu w Sochaczewie. Zobowiązujemy się przekazać przedmiotowe środki finansowe na zakup potrzebnego w obecnej sytuacji sprzętu specjalistycznego oraz środków ochrony osobistej dla lekarzy, ratowników, pielęgniarek oraz personelu naszego szpitala.

Zachęcamy jednocześnie pozostałych Państwa radnych powiatowych, miejskich i gminnych do przyłączenia się i wsparcia wspólnej idei niesienia pomocy. Głęboko wierzymy, że każdy dołoży swoją ,,cegiełkę" do tego, by Ci wszyscy, dzięki którym dziś czujemy się bezpieczni, również mogli być spokojni o siebie i swoje rodziny. W obecnej sytuacji, tak trudnej i wyjątkowej dla nas wszystkich, musimy być solidarni, pomocni o zjednoczeni w naszych działaniach.


RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!


Wszystkich zainteresowanych włączeniem się w akcję pomocy, prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy bądź za pośrednictwem mediów społecznościowych z koordynatorem akcji - P. Robert Gajda, tel. 508 434 096, e-mail: robert.gajda4@wp.pl, bądź P. Jerzy Żelichowski 601 419 515, e - mail: jzelichowski@poczta.onet.pl.

Prosimy o odpowiedź do 17 kwietnia br.


Z wyrazami szacunku,


Radni Rady Powiatu w Sochaczewie :

1. Robert Gajda

2. Jerzy Żelichowski

3. Agnieszka Ptaszkiewicz

4. Wanda Dragan

5. Dariusz Zielski

6. Jerzy Karol Krupa

7. Wojciech Ćwikliński

8. Bogdan Dobrzyński


Do wiadomości : ( wysłano w dniu dzisiejszym)

- Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

- Urzędy Gmin z terenu powiatu sochaczewskiego

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (9)

adamklochadamkloch
+2
W odpowiedzi na apel Radnych Rady Powiatu w Sochaczewie dotyczącej pomocy Szpitalowi Powiatowemu, my, niżej podpisani Radni Rady Miejskiej w Sochaczewie informujemy, iż popieramy i przyłączamy się do akcji wsparcia wspólnej idei niesienia pomocy naszemu szpitalowi.

Zofia Denisiewicz
Teresa Lutyńska
Jola Kulpa Szczepaniak
Alicja Korkosz
Janusz Bąbała
Robert Błaszczyk
Andrzej Kuśmirek
Adam Kloch (2020-04-12 20:03)
jerzyk2205jerzyk2205
+2
Bardzo dziękuję moim Przyjaciołom z Rady Miejskiej w Sochaczewie za przyłączenie się do grona radnych wspierających Szpital Powiatowy w Sochaczewie. :) (2020-04-12 20:38)
zabczynski227zabczynski227
+2
I do ludzi z Sochaczewa . Zobaczcie , czy Gontowa , Czy Osiecki oddali swoje pensje? Nie oddali bo mają Was w czterech literach .Dla nich tylko kasa sie liczy a nie żadna pomoc. (2020-04-13 00:00)
RouterRouter
+1
Brawo radni ,brawo inne gminy ,brawo wójtowie ,jak widac miasto to miasto ,no chyba że tez maseczki rozdadzą w sumie do czwartku jest czas. (2020-04-13 09:04)
robroyrobroy
0
@zabczyński,ty chyba pomyliłeś coś.Oddać pensję a oddać diety radnego to dwie różne sprawy. (2020-04-13 11:16)
zabczynski227zabczynski227
0
robroy Nie, nie pomyliłem , bo ani burmistrz , ani starosta diet nie pobierają ,a że są na stanowiskach priorytetowych , to i oddanie wynagrodzenia za miesiąc nie miałoby wpływu na ich budżet. (2020-04-13 18:50)
robroyrobroy
0
robroyrobroy
0
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej będą prowadzili rozpoznanie także w swoim otoczeniu, tam, gdzie, gdzie mieszkają, pracują. Będą widzieć, kto przybywa, co robi. To się dzieje tak samo naturalnie, jak każdy z nas obserwuje wprowadzającego się sąsiada: kto to, jaka rodzina, jaki samochód itd.(...) Rzeczywiście mamy tu dużo mniejszości narodowych i trzeba wiedzieć jak z nimi rozmawiać. Byłem pomawiany o to, że nie przyjmuję do swej brygady prawosławnych. Jak się okazało, prawie 60 proc. żołnierzy mojej brygady jest wyznania prawosławnego. I nikomu to nie przeszkadza. Dla mnie to absolutnie nie ma znaczenia. Liczy się patriotyzm w sercu.

Autor:Sławomir Kocanowski, dowódca 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Władysława Liniarskiego ps. „Mścisław” (2020-04-15 14:44)
NovJanNovJan
0
w radzie miasta i radzie powiatu jest wiecej radnych aniżeli zadeklarowani powyżej , w mieście to rozumiem- pozostali nie podejmą decyzji bo nie są w stanie samodzielnie jej podjąc- to musi im nakazać wódz naczelny , czy w powiecie jest tak samo, zapewne tak............ (2020-04-15 15:35)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy