Radny Powiatowy Janusz C. z zarzutami

/ 17 komentarzy
Zdjęcia i foto: Radny Powiatowy Janusz C. z zarzutami Czarna kronika sochaczew

Radny powiatowy Janusz C. , były wicestarosta sochaczewski, 20 czerwca został przesłuchany w charakterze podejrzanego przez Prokuraturę Okręgową w Płocku. Postawiono mu cztery zarzuty, do których oskarżony się nie przyznaje.

Zarzuty wobec Janusza C. dotyczą okresu, kiedy jako były wicestarosta sprawował nadzór nad DPS i PCPR. Wówczas wykorzystując swoje stanowisko miał skłonić dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie do podpisania umów na realizację projektu „Czas na samodzielność’ finansowanych ze środków Unijnych niezgodnie z prawem. Umowy zawierały wiele nieścisłości co umożliwiło niekorzystne dysponowanie pieniędzmi PCPR-u. W wyniku tego w projekcie zajęcia poprowadziły osoby nieuprawnione i nie wymienione w dokumentacji programowej za mniejsze wynagrodzenie, niż kwoty które przedstawiał PCPR. Łącznie wykryto rozbieżności finansowe na blisko 40 000 zł.

Janusz C. nie przyznaje się do winy i w złożonych wyjaśnieniach zakwestionował ustalenia śledczych. Były wicestarosta został zwolniony za poręczeniem majątkowym w wysokości 10 000 zł, zatrzymany został również jego paszport. 

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (17)

adam11111adam11111
-1
Nareszcie. Oliwa sprawiedliwa. Ciekawe co na to jego koalicjant z poprzedniej Rady powiatu Jerzy? A co na to jego szef z tzw stowarzyszenia porozumienia ziemii sochaczewskiej ... to chyba Wójt gminy Sochaczew sprostujcie jak się pomylilem. Teraz będą się pewnie wypierać a może nawet zaprzeczać, że go znają....   Może ktoś wydrukuje wszystkich radnych powiatowych z ugrupowania tego podejrzanego, ja niestety nie wiem ale z checią te nazwiska przeczytał.... (2017-07-04 15:27)
robroyrobroy
0
przedwojenny Generał,Wieniawa Długoszowski,koniarz i kobieciarz,oczywiście trunkowy powiedział-kwatermistrza w wojsku zamykam po 5 latach służby i on bedzie wiedział za co !
to samo jest z naszymi dziadowskimi decydentami ,nachapać się,nagarnąć do siebie jak najwięcej,i to nie tylko w gminie,mieście,powiecie,-województwa ministerstwa to jest siedlisko patologii (2017-07-04 17:45)
jerzyk2205jerzyk2205
0
@11111
No proszę, jak się pięciojedynkowy rynsztokowy nielot zaczął jarać tematem. Od nadmiaru oliwy sfajdał się znowu obficie na portalu. Zapamiętaj tchórzliwa kreaturo, że dopóki sąd kogoś nie skaże, to nie masz prawa nikogo wcześniej osądzać. Radny w świetle prawa, mimo postawionych mu zarzutów, nadal korzysta z domniemania niewinności. Życzę mu, aby się obronił. Jeśli sąd uzna, że zawinił, to spotka go kara.

Natomiast czytelnicy portalu zapewne oczekują mojego ustosunkowania się do tej nędznej zaczepki.
Po pierwsze, nie byłem koalicjantem ani przez chwilę mimo, że mój głos zwłaszcza w końcówce kadencji często był decydujący. Wielu przebierało nogami do stanowisk, ale mój głos nie był do kupienia przez żadną ze stron. Dobra współpraca z Zarządem Powiatu w kilku tematach spełniała moje oczekiwania. Dzisiaj patrzę z satysfakcją na odnowioną szkołę „Ogrodnik” i serce się kroi, jak widzę co wyprawiają z tą szkołą Ci, którzy tak bezpardonowo walczyli o władzę w powiecie.
Mam satysfakcję, że starostowie uznali moją sugestię za racjonalną, aby nie sprzedawać nieruchomości powiatowych za marne pieniądze (co niestety dzieje się teraz) i w konsekwencji oddali jeden budynek pod nową siedzibę prokuratury.
Z samorządem jestem związany od 1999 roku, wówczas w pierwszej kadencji Rady Powiatu z powodu personalnych transferów 7 razy zmieniała się większość powiatowa. Ja byłem wtedy wicestarostą i jedyną osobą spoza rady. Byłem przeciwny takiej turbulencji i ciągłym awanturom, ale niestety nie brałem udziału w głosowaniach. Dlatego też znając większość ludzi funkcjonujących w samorządzie, którzy walczyli o władzę w powiecie, wybrałem współpracę z Zarządem Powiatu w kilku ważnych dla mnie jako radnego powiatu tematach.
Nie mogę też i nie zamierzam narzekać na wicestarostę poprzedniej kadencji. Wcześniej w 2006 r. odmówiłem mu współpracy, wówczas skwapliwie skorzystał z tego radny powiatowy Piotr Osiecki, wszedł w koalicję i został wicestarostą.

Pięciojedynkowy gołębiu, szastający swoim pomiotem, prowokuj mnie nadal. Ja znam jeszcze dużo ciekawych samorządowych historii, ale nie wyrywam się z ich przedstawianiem.
  (2017-07-04 19:17)
adam11111adam11111
-1
Pan Jerzyk był jedenastym wspierajacym niejakiego JC a teraz się wypiera. Przewidziałem to. Znalazłem wykaz radnych powiatowych w kadencji 2010 - 2014, którzy tworzyli koalicję większościową w Radzie Powiatu Oto oni:
Z LISTY J.C. CZYLI POROZUMIENIA ZIEMI SOCHACZEWSKIEJ
Ambroziak Ryszard
Dobrzyński Bogdan
Przywoźny Tadeusz
Jakibowski Bogdan
Koryś Tadeusz
Łopata Jan
Pakuła Zbigniew - szczęśliwiec bo zmienił barwy w odpowiednim czasie
Niejaki C.J.
Pędziejewska Halina
PONADTO:
10. Przemysław G.  PO
11. Jerzyk - Mazowiecka Wspólnota
12.Jolanta Popiołek - SLD
ALEŻ DOBOROWA JEDENASTKA ( bo odszedł od nich Pakuła)  (2017-07-04 20:01)
KIJSKIJS
-1
Do Jerzyka cztero cyfrowego ;)

Ręka rękę myje swój swojego broni......przepraszam ale to jest pewna prawidłowość że wszędzie wychodzi lewackie towarzystwo. Wystarczy spojrzeć na powyższą listę - lewacki beton.
Po drugie Panie Jerzyku coż to za mowa nienawiści....no nie wypada. (2017-07-04 20:36)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Gołąbek rozumuje po swojemu, ptasiemu. Mazowiecka Wspólnota Samorządowa nie była w poprzedniej kadencji w żadnej koalicji. Miała dwóch radnych, którzy postanowili współpracować z Zarządem Powiatu w interesujących ich tematach samorządowych. Po pewnym czasie, jeden z radnych Wspólnoty, zainteresowany utrzymaniem się w radzie nadzorczej i pełnieniem następnej ważnej funkcji, zaczął dryfować w stronę stowarzyszenia burmistrzowskiego. Wkrótce porzucił Wspólnotę. W tym czasie koalicja mająca wiekszość straciła również radnego (przeszedł do stowarzyszenia burmistrzowskiego) i miała 10 radnych. Ja pozostałem niezależnym radnym, ale w słusznych sprawach współpracującym i popierającym Zarząd Powiatu jako 11 radny. Gwarantowałem samorządowi powiatowemu spokojne funkcjonowanie do końca kadencji w realizacji słusznych zadań. Trzeba mieć ciasną głowę, żeby tego nie rozumieć i posądzać mnie o wypieranie się współpracy. Przeczytaj gołębiu ze zrozumieniem i bez obsrywania. Zdanie z pierwszego kmentarza - "Po pierwsze, nie byłem koalicjantem ani przez chwilę mimo, że mój głos zwłaszcza w końcówce kadencji często był decydujący", nawet pieciojedynkowemu gołąbkowi nie powinno sprawiać kłopotu ze zrozumieniem. (2017-07-04 20:43)
adam11111adam11111
-1
i stalo się "bylem 11 radnym" tzn gwarantował Pan  większość a tym samym dzięki panu J.C mogł pełnić funkcję wicestarosty i wspólnie zarządzaliście  m.in DPS-em, robić pseudozatrudnienia w ogrodniku, w starostwie słowem wolna amerykanka itd itp. Chyba teraz sen o burmistrzowaniu odszedł w siną dal jak w piosence..... (2017-07-04 20:54)
jerzyk2205jerzyk2205
+2
@KIJS
Proszę kliknąć w mój nick. W przeciwieństwie do moich obu adwersarzy nie jestem anonimowy. Przestałem dzielić ludzi na lewaków i innych, od kiedy właśnie tacy zaczęli razem z tzw. prawicą rządzić miastem i powiatem. Wolę podział na przyzwoitych i koniunkturalistów. (2017-07-04 20:56)
jerzyk2205jerzyk2205
+1
@11111
Gołębiu przestań pleść bzdury i bawić się w intepretatora snów. Nie masz ptico zielonego pojęcia o samorządzie. Aby odwołać wicestarostę wniosek musiałby złożyć starosta. Nierealne. Aby odwołać Starostę i tym samym cały Zarząd Powiatu należałoby mieć 3/5 głosów radnych. Nierealne. Mój głos pomógłby tylko odwołać prezydium Rady Powiatu, co spowodowałoby chaos i jeszcze większe awantury do końca kadencji. Moje doświadczenia z awanturnikami zarówno w powiecie, jak i mieście nie pozwalały mi na taką nieroztropność. (2017-07-04 21:13)
adam11111adam11111
+1
Jerzyk spoko. Po co te nerwy  - chociaz sie nie dziwie. Podobno winni się denerwują. Tak na marginesie gdyby nie wymiana rządu to taki JC byłby bezkarny tak jak dotychczas przez tyle lat mial spokój i nawet został wybrany radnym. Brawo PiS (2017-07-04 21:28)
szarmaszarma
+2
Panie Jerzy żeby zamknąć gębę temu gołębiowi raz na zawsze , proszę pozwać go za obrazy do sądu . Będziemy wiedzieli kto zacz ten gołąb , a po drugie już nigdy nikogo nie oczerni .To najprostrza droga aby ukrucić raz na zawsze takie obrazy i pomówienia . Radzę skorzystać. (2017-07-04 22:14)
szarmaszarma
+2
A druga moja rada , Panie Burmistrzu , to prosze ignorować , te wypowiedzi gołębia , a przecież nie tak trudno domyślić się kto to zacz. Szkoda , że tu nie rymuje . (2017-07-04 22:18)
robroyrobroy
0
a za co wywalili radnego powiatowego przepraszam-(Ziółkowski ?) mogę się mylić !,wypadł z rady a nawet z PiS,za co? tajne przez poufne? (2017-07-05 05:52)
pierwsza_krewpierwsza_krew
+1
Panie Jerzy, prosze tego tchórzliwego typa, który śmie walić w człowieka zarzutami, epitetami i się pod tym nie podpisać, po prostu olać i nie wdawać się w dyskusje. Taki osobnik, czuje się bezkarny ale do czasu.

Pan jedynkowy, może zaraz stracić anonimowość. (2017-07-05 08:10)
adam11111adam11111
+2
Fakty bolą oj bolą. A NA PROCES SĄDOWY CZEKAM...... (2017-07-05 12:30)
kuba1979kuba1979
-2
adam 11111 - Pan Janusz C jest podejrzany o jakieś wykroczenie. Póki co tylko ma zarzuty. Póki co jest osobą wolną . Ty z Niego robisz już winnego zarzucanych mu czynów. Rozumię , że w Polsce PiS nie trzeba udowodnić winy. Wystarczy , że ktoś ma inne myśli niż ja więc trzeba go oczernić , zrobić prrzestępce. Spokojnie  . Pan C ma prawo się bronić. Dopóki nie udowodni mu sie winy jest nie winny.  Zarzuty wobec jerzyka . Co mają na celu ?  Jeżeli się  nie mylę zarówno On jak większość osób wspierających poprzedni zarząd powiatu , a wymienionych przez Ciebie nie ma żadnych zarzutów ! Jakie masz cele w wymienie ich nazwisk ?! Poza politycznymi oczywiście !  (2017-07-05 15:50)
jarljarl
+2
Kuba, pan Janusz nie jest podejrzany o wykroczenie a na wolności jest poprzez poręczenie majątkowe. Zarzuty oparte są o dokumentację z pcpr. Nie jest to blachostka. Wyroku nie będę ferował. Nie mniej jednak pewien pan Przemek G. również domniemywał swej niewinności i również był broniony na tym forum przez te same osoby co pan Janusz i zapewne na tej podstawie niektórzy mogą przesądzać o winie podejrzanego pana Janusza. (2017-07-06 12:30)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy