Radny Zdzieszyński zrezygnował z mandatu - przed nami wybory uzupełniające

/ 9 komentarzy
Zdjęcia i foto: Radny Zdzieszyński zrezygnował z mandatu - przed nami wybory uzupełniające Radni i rady samorządowe sochaczew

Radny miejski z klubu Sochaczewskie Forum Samorządowe Sylwester Zdzieszyński złożył pisemną rezygnację ze swojego mandatu, którego wygaszenie potwierdził komisarz wyborczy decyzją z 12 listopada br. Sochaczewian czekają więc wybory uzupełniające do rady miejskiej, które zostaną przeprowadzone prawdopodobnie na przełomie stycznia i lutego 2016 r. na terenie okręgu nr 7.Sylwester Zdzieszyński reprezentował w radzie miasta Sochaczewskie Forum Samorządowe związane z burmistrzem Piotrem Osieckim. Podczas wyborów samorządowych w listopadzie 2014 r. Zdzieszyński zdobył blisko 40 procent wszystkich głosów oddanych na kandydatów w okręgu nr 7, zapewniając klubowi silny, poparty dużym zaufaniem społecznym mandat, czego konsekwencją był awans przedstawiciela SFS na wiceprzewodniczącego Rady Miasta. 

Już w lipcu br. S. Zdzieszyński zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego. Ta decyzja związana była prawdopodobnie z nieprawomocnym wówczas wyrokiem, jaki zapadł przeciwko niemu w Sochaczewskim Sądzie Rejonowym (pisaliśmy o tym TUTAJ). Radny odwołał się od niego, ale apelacja zaowocowała uprawomocnieniem się wyroku. Niekaralność jest jednym z warunków pełnienia mandatu radnego, więc S. Zdzieszyński rezygnując 30 października z mandatu, uprzedził tylko jego wygaszenie z mocy prawa. 

W tej chwili czekamy na decyzję wojewody mazowieckiego co do daty wyborów uzupełniających do Rady Miasta Sochaczew. Wojewoda ma na to 3 miesiące, zatem prawdopodobnie na przełomie stycznia i lutego 2016 roku mieszkańcy z okręgu nr 7 pójdą do urn, by wybrać nowego radnego.

Okręg nr 7 obejmuje ulice: Bartnicza, Batalionów Chłopskich, Bławatkowa, Brzozowa, Chabrowa, Chłodna, Dewajtis, Gawłowska od nr 30 do nr 46A parzyste, od nr 47 do końca, Grzybowa, Jaworowa, Karwowska, Kasztanowa,Konwaliowa, Koralowa, Lazurowa, Malinowa, Medyczna, Nadrzeczna, Onufrego Zagłoby, Perłowa, Porzeczkowa, Radiowa, Równoległa, Rumiankowa, Rybna od nr 14 do nr 18A parzyste, od nr 19 do końca, Spacerowa, Spokojna, Św.Brata Alberta, Tęczowa, Wodna, Wrzosowa, Zamkowa, Zieleńcza, Źródlana. Jego siedziba znajduje się w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Zamkowej.

Przypomnijmy dokładny rozkład głosów w wyborach samorządowych 2014 w okręgu numer 7: 

Zdzieszyński Sylwester, KWW Sochaczewskie Forum Samorządowe , liczba głosów 275, 39.86 %

Pruski Edward, KWW Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej, liczba głosów 129, 18.70 %

Kosyra-Kuczyńska Monika Joanna , KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, liczba głosów 92, 13.33

Kowalski Filip Wojciech, KW Prawo i Sprawiedliwość , liczba głosów 67, 9.71 %

Rosiak Artur Zbigniew, KWW Przyjazny Samorząd , liczba głosów 57, 8.26 %

Abka Wioletta Róża , KWW POS, liczba głosów 36, 5.22 %

Zagajewski Piotr Wojciech, KKW SLD Lewica Razem, liczba głosów 34, 4.93 %


figa


 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (9)

kacperskyykacperskyy
0
panie radny czym sie przejmowac? po co pan rezygnowal? kaminski w rzadzie pisu tez skazany i na jakim szczeblu robi kariere? trzeba było zaczekac PIS doprowadzil by do tego ze udowodniono by panu niewinnosc. tak bedzie z kaminskim jestem pewien :) (2015-11-17 14:26)
Julia212Julia212
+1
Co tak delikatnie tego pana opisano , bo jest popilkiem Forum , żeby to ładnie wygladało to złożył rezygnację , a miał wyjście .Skazany jest wyrokiem z oskarżenia publicznego , to chyba coś mówi, a skoro skazany to ma udowodnioną winę.Sąd w Sochaczewie go skazał i apelacyjna sprawa w Płocku była i też został skazany, i nie ma odwołania. To prokuratura temu radnemu wytoczyła proces ,a nie była małżonka.Lepiej sie dowiedzieć co ten radny wyrabiał z rodziną , jak sie znęcał , poniżał , niedługo z drugą będzie tak robił.Był ważnym , a nawet ważniejszym od Burmistrza, podobno krzyczał ja tu rządzę całym Sochaczewem i wyrządził , nareszcie sprawiedliwosci stało się zadość, usiadzie teraz na czterech literach i niech uważa by któraś litera się po nim nie złamała bo spadnie. Kacperskyy jak nie mógł zrezygnować , skoro radny nie może być karany chyba wiesz nie udowodniono by jego niwinności w Sądzie skoro są na to twarde dowody.Brawo Sądy niezawistne . (2015-11-17 21:36)
metasekwojametasekwoja
-2
Bardzo zaangażowany wpis. Czyżby jakaś porzucona Julia? (2015-11-18 07:21)
dragon36dragon36
+1
a może to zołza jest, jak tak ,to czasem nawet warto karierę skończyć ale i zołzę pogłaskać aż spuchnie. (2015-11-18 09:26)
RotorRotor
0
Słowem kristal, sami prawdziwni Palacy, prawi i sprawiedliwniiii ? Prawie (2015-11-18 10:31)
dragon36dragon36
-2
kto bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem. (2015-11-18 11:48)
kacperskyykacperskyy
0
a nie mowilem panie radny trzeba było czekac. kaminskiego ułaskawił prezydent. (2015-11-18 12:29)
prusekprusek
-1
Kamińskiego ułaskawiono , ale tego łobuza to nie , szkoda że tak długo był radnym .Nie porzucona Julia , bo znam tą niby Julię ona nie poniżyła by się pisać .Jak ma sie drugą to żona i dzieci be.Ona jego tak wydoi jak innych facetów . Ha,ha,ha (2015-12-04 22:54)
plastekplastek
+1
Ten Pan arogancją I chamstwem wsławił się jako radny. Pewności siebie bez podstaw rozumem popartych gubi. (2018-10-28 18:25)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy