Zaloguj się do konta

Radosław Fabiańczyk z Łoskot Cafe laureatem ALTERGRANT 2020

Redakcja
2020-03-16
Wystawy, projekty

Kapituła Konkursowa wyłoniła laureatów konkursu Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej – ALTERGRANT 2020. Jednym ze zwycięzców został Radosław Fabiańczyk z kawiarni Łoskot Cafe. 


Celem konkursu jest wyróżnienie i pokazanie osób, które realizują działania twórcze na rzecz lokalnej społeczności niezależnie od przyznanych środków publicznych. W konkursie nagradzani są ci, którzy działają w oparciu o współpracę międzysektorową, alternatywne źródła finansowania lub łączenie działalności gospodarczej z działalnością kulturalną. 


W tym roku kandydaci oraz kandydatki mogli ubiegać się o nagrodę w dwóch kategoriach:


1. łączenie działalności gospodarczej z działalnością kulturalną na rzecz lokalnej społeczności

2. zdolność pozyskiwania środków poza sektorem publicznym


To właśnie w  pierwszej kategorii konkursowej nagrodzony został sochaczewianin.

Radosław Fabiańczyk, który z kawiarni Łoskot Cafe w naszym mieście uczynił lokalne centrum kultury z szeroką i interesującą ofertą włączającą mieszkańców.


Wyróżnieni otrzymają nagrody w wysokości 4 tys. złotych każda (z możliwością przeznaczenia na dowolny cel) oraz profesjonalnie zrealizowany spot informujący o ich działalności.  


Zwycięzców oraz zwyciężczynię wyłoniła Kapituła Konkursowa w składzie: Izabela Bednarczyk (Mazowiecki Instytut Kultury), Marzena Strzelczak (Forum Odpowiedzialnego Biznesu), Agnieszka Szelągowska (Fundacja Szkoła Liderów), Edwin Bendyk (Tygodnik Polityka) oraz Rada Programowa Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej: dr Anna Świętochowska, dr Maja Dobiasz-Krysiak, Miriam Kołak-Pleśniak, Norbert Późniewski


Organizatorem konkursu był Mazowiecki Instytut Kultury, który realizowany jest w ramach Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej.


Program finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

Partnerzy:  Forum Odpowiedzialnego Biznesu,  Szkoła Liderów


Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 

Opinie (4)

popo

Gratulacje! [2020-03-17 09:04]

zybi

Zasłużona nagroda, zasłużone GRATULACJE!! Tak trzymać Łoskoty! [2020-03-17 09:58]

jacek93

Klimatyczne miejsce. Szkoda że obecnie zamknięte. [2020-03-19 10:20]

wbienko

Brawo Radek, Brawo Kasia!!! To się Wam po prostu należało :) Łoskot to enklawa wolnej myśli, dobrej muzyki, otwartości i normalności w tym smutnym jak ......... mieście. A przy okazji można dobrze zjeść i napić się doskonałej kawy. Do zobaczenia po czasie zarazy. [2020-03-20 14:22]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc