Ratownicy na Senatorskiej - interwencja w pełnym zabezpieczeniu

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Ratownicy na Senatorskiej - interwencja w pełnym zabezpieczeniu  Komunikaty sochaczew

W obecnej sytuacji widok ratowników medycznych wyposażonych w środki ochrony osobistej nie jest niczym nadzwyczajnym. Jednak, mimo wszystko kombinezony i maski wywołują w nas różne emocje. Tak właśnie było dzisiaj podczas interwencji karetki na ul. Senatorskiej. 

8 kwietnia do jednego z mieszkańców bloku przy ul. Senatorskiej została wezwana pomoc. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie jeden szczegół. Niepokój lokatorów wzbudził ubiór ratowników medycznych, a dokładniej kombinezony ochronne. Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że pacjent to starszy, schorowany mężczyzna. 

Dyspozytor medyczny w momencie przyjmowania zgłoszenia musi przeprowadzić odpowiedni wywiad. W związku z epidemią koronowirusa rozmowa ta jest poszerzona dodatkowo o pytanie związane z objawami zakażenia. Jeśli istnieje takie prawdopodobieństwo, to ratownicy medyczni ubierają specjalne kombinezony. Musimy jednak pamiętać, że prawdopodobieństwo wcale nie oznacza, że pacjent jest zakażony koronawirusem. Ubiór ten jest dla ratowników elementem ochronnym. Według danych podanych przez PSSE w Sochaczewie z dnia 8 kwietnia na terenie powiatu sochaczewskiego nie ma nadal żadnego potwierdzonego przypadku. 

W związku z tym prosimy o zachowanie spokoju. 


Dziękujemy czytelnikowi za zdjęcia. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

socho88socho88
0
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2020-04-09 14:15)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy