Ratownicze podsumowanie wakacji na pływalni Orka

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Ratownicze podsumowanie wakacji na pływalni Orka NGO lokalne sochaczew

Z uwagi na zbliżający się koniec wakacji postanowiliśmy podsumować pracę naszych Ratowników na Pływalni Orka w Sochaczewie. Od 1 czerwca ratownicy: - 7 razy hamowali krwotok z nosa - 1 raz pomagali klientowi wyciągnąć nogę, która ugrzęzła między drabinką, a ścianą basenu, - 1 raz hamowali krwotok z łuku brwiowego rozbitego na zjeżdżalni, - 1 raz czyścili dno niecki ze szkła stłuczonego przez rozbicie maski do nurkowania (uczulamy na szczególną uwagę i nie rzucanie sprzętem zawierającym elementy szklane!).


 - 1 RAZ WYCIĄGNIĘTO DZIECKO Z BASENU SPORTOWEGO, KTÓRE ZOSTAŁO POZOSTAWIONE BEZ OPIEKI OSOBY DOROSŁEJ! 


Oprócz wymienionych interwencji na pływalni są stosowane działania prewencyjne mające na celu wyeliminowanie wypadków na niecce basenowej. Wielokrotnie jest to zwykłe zwrócenie uwagi lub podanie tyczki, które to rzeczy nie są wpisywane do dziennika pracy ratowników. 


DBAJMY O NASZE BEZPIECZEŃSTWO!

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

Reage77Reage77
0
Wyciągnięto...?
Ratowano, a może poproszono o opuszczenie?
Rodzice zdaje się komunikatów nie czytają.
Jeszcze jedno pytanie, bo tak się zastanawiam, ilu ratowników zgodnie z przepisami powinno być na obiekcje?
Pracowników biurowych jest zadziwiająco dużo, a ratowników moim zdaniem zdecydowanie za mało. Ta uwaga oczywiście nie jest to Państwa ratowników, którym dziękuję za czujne oko, a przy okazji pozdrawiam... :) (2015-08-26 10:20)
patsob91patsob91
0
Faktycznie niefortunne sformułowanie z mojej strony. Jednakże faktycznie w tej sytuacji wymagana była błyskawiczna reakcja Ratownika w celu podjęcia dziecka będącego pod wodą.
Pozdrawiamy również. (2015-08-27 09:07)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy