Ratują i uczą ratować z Owsiakiem

/ 1 komentarzy / 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Ratują i uczą ratować z Owsiakiem Spotkania, jubileusze sochaczew

Dzisiaj, w ramach ogólnopolskiego programu „Ratujemy i uczymy ratować”, w Szkole Podstawowej nr 3 odbędą się warsztaty ratownictwa medycznego, w których mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani nauką udzielania pierwszej pomocy. W ramach warsztatów mali ratownicy z klas I-III będą współzawodniczyć z zuchami z kl. I ze Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie oraz uczniami „trójki” już do tej pory przeszkolonymi.

We współzawodnictwie będą uczestniczyć prawdziwi Mikołaje, którzy już przyjechali do Polski i ulegli po drodze wypadkowi. To właśnie Ci mali ratownicy uratują im życie. Następnie grupa WOPR z sochaczewskiego MOSIR-u zaprezentuje działanie defibrylatora, z możliwością ćwiczeń praktycznych – mówi nauczycielka i opiekunka sochaczewskich zuchów Krystyna Stańkowska. - Kolejnym punktem warsztatów będą pokazy harcerskiej służby medycznej dotyczące usztywniania złamanych kończyn dolnych i górnych, zabezpieczanie ich za pomocą temblaka z nauką jego przygotowania oraz ćwiczeniami praktycznymi. Podczas warsztatów zaprezentują się również dwie grupy naszych szkolnych czyrliderek. Podczas warsztatów podane zostaną wyniki szkolnych konkursów plastycznego i poetyckiego pod hasłem 'Jestem małym ratownikiem'. Zwieńczeniem zajęć będzie wizyta prawdziwego Mikołaja - gościem specjalnym ma być Jurek Owsiak i jego ekipa.

W imieniu uczniów serdecznie zapraszamy na warsztaty.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

czyZANKAczyZANKA
0
świetna inicjatywa!
Nie podano tylko, o której godzinie odbędzie sie spotkanie? I czy nie skończy się tak, ze mimo ogloszenia "zapraszamy wszystkich zainteresowanych" stawi się tylko wąska grupa harcerzy, uczniow szkoly i ich rodziców...
Nieistotne, czy sama postać Jerzego Owsiaka mialaby przyciagnąć ludzi, wazne, abyśmy naprawdę zainteresowali się, jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach. (2008-12-02 20:54)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy