Ratusz skorzystał z dotacji i zakupił laptopy dla szkół

Zdjęcia i foto: Ratusz skorzystał z dotacji i zakupił laptopy dla szkół  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Ratusz skorzystał z dotacji Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W ramach tego zadania do sochaczewskich szkół trafi sprzęt komputerowy o wartości 100 tys. zł. Będą mogli skorzystać z niego najbardziej potrzebujący uczniowie. 


Na terenie całego kraju nauka nie dla wszystkich uczniów jest możliwa w systemie zdalnym. 1,6 mln uczniów  w Polsce ma utrudniony dostęp do komputerów wraz z internetem. To pogłębia nierówności. Samorządy mogły wystąpić o dofinansowanie zakupu sprzętu dla szkół, które udostępnią komputery najbardziej potrzebującym uczniom. W ramach zadania z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Do Sochaczewa trafiła kwota 100 tys. zł. co było maksymalną kwotą jaką można było otrzymać. Ratusz nie musi dokładać żadnych środków do tego zadania. 


Jak informuje UM - w przypadku Sochaczewa, nie ma wielu przypadków, w których uczeń nie ma żadnego urządzenia dzięki któremu mógłby uczestniczyć w zajęciach online. Dzięki wcześniejszej realizacji projektów takich jak „R@ck – Rodziny Cyfrowych Kompetencji” czy „Sochaczew – Miasto E-Innowacji”, mieszkańcy w trudnej sytuacji życiowej, rodziny wielodzietne czy niepełnosprawni wyposażeni zostali np. w komputery stacjonarne, uczestniczyli w szkoleniach, otrzymali również darmowy dostęp do sieci internetowej.


Do sochaczewskich uczniów trafi 50 sztuk laptopów z dostępem do internetu. Będą on mogli korzystać z niego do końca roku szkolnego. Do szkoły podstawowej nr 1 oraz 2 trafi po 6 laptopów, do SP nr 3 - 9, do SP nr 4 - 11, SP nr 6 otrzyma 8, a SP nr 7 - 10.


Źródło UM Sochaczew.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy