Regulamin korzystania z komunikatów wyborczych na Portalu www.e-Sochaczew.pl

Zdjęcia i foto: Regulamin korzystania z komunikatów wyborczych na Portalu www.e-Sochaczew.pl Wybory samorządowe 2018 sochaczew

Kampania wyborcza do Wyborów Samorządowych  2018 ruszyła 14 sierpnia br. i potrwa do północy 19 października, czyli do ciszy wyborczej.  W jej ramach chcemy zapewnić wszystkim komitetom wyborczym sprawiedliwy i nieodpłatny dostęp do informacji w naszych mediach.6 września 2018 roku zostanie uruchomimy specjalny, dobrze wyeksponowany boks wyborczy, w którym wszystkie komitety, i te które już posiadają u nas panel do publikacji, i te, które zgłoszą chęć jego posiadania, będą mogły publikować dowolną liczbę wyborczych komunikatów.


W tym samym boksie znajdą się również inne, zamieszczane przez partie, instytucje, stowarzyszenia czy naszych blogerów, informacje o charakterze wyborczym. Poniżej przedstawiamy Państwu regulamin korzystania z Komunikatów wyborczych na portalu e-Sochaczew.pl w 2018 r.


Jednocześnie prosimy o wszelkie uwagi do Regulaminu, pragniemy, by był on jak najbardziej przejrzysty i opowiadał oczekiwaniom wyborców.Regulamin korzystania z komunikatów wyborczych na Portalu www.e-Sochaczew.pl


1. Fundacja „e-Sochaczew.pl” - administrator portalu - udostępnia bezpłatne komunikaty wyborcze na zasadach określonych w niniejszym regulaminie.


2. Każdy Komitet startujący w Wyborach Samorządowych 2018 r. ma prawo, w trakcie jej trwania, dodawać własne komunikaty wyborcze. Komunikaty wyborcze będą publikowane w specjalnym boksie „Wybory samorządowe 2018” wyeksponowanym na głównej stronie portalu e-Sochaczew.pl.


3. Zasady dodawania komunikatów przez Komitety Wyborcze:


a. Każdy niezarejestrowany w Portalu Komitet Wyborczy jest zobowiązany do zgłoszenia chęci publikacji darmowych komunikatów na portalu poprzez przesłanie do dnia 15 października 2018 r. zgłoszenia na adres e-mail: biuro@e-sochaczew.pl., podając dokładną nazwę Komitetu, logo Komitetu oraz kontakt do osoby upoważnionej do dodawania komunikatów - w tym adres zwrotny e-mail oraz kontakt telefoniczny. Przesłanie zgłoszenia oznacza akceptację postanowień niniejszego regulaminu.


b. Osoba upoważniona przez komitet i zgłoszona zgodnie z pkt.3.a otrzyma login i hasło umożliwiające logowanie się do portalu www.e-Sochaczew.pl, po zalogowaniu będzie mogła dodawać komunikaty za pomocą panelu komunikatów.


c. Każdy komitet może publikować dowolną liczbę komunikatów wyborczych, przy czym na głównej stronie portalu e-Sochaczew.pl w boksie Wybory Samorządowe 2018 widoczny będzie jeden ostatni komunikat wyborczy danego komitetu.  Dodatkową formą prezentacji publikacji Komitetów Wyborczych kandydatów na burmistrza i wójtów w ramach boksu Wybory Samorządowe 2018 będą tzw. małe felietony, rotujące się co 20 minut.


d. Komunikaty powinny dotyczyć prowadzonej kampanii wyborczej, komunikaty niezwiązane z wyborami samorządowymi 2018 będą usuwane z boksu. Komunikaty nie mogą stanowić jedynie odnośnika do innych źródeł (np. innych stron internetowych), powinny stanowić pełną, skierowaną do użytkowników e-Sochaczew.pl informację.


e. Każdy Komitet wyborczy decyduje samodzielnie o włączeniu bądź wyłączeniu możliwości dodawania komentarzy do komunikatów wyborczych publikowanych na e-Sochaczew.pl.


4. Komitety mają prawo dodawania reklam wyborczych w postaci banerów, linków do stron www, animacji, tekstów i felietonów sponsorowanych na głównej stronie portalu poza darmowymi komunikatami. Reklamy wyborcze będą umieszczane na portalu www.e-Sochaczew.pl na zwykłych zasadach publikacji reklam i tekstów sponsorowanych w portalu zgodnie z obowiązującym cennikiem reklam.


5. Komitety wyborcze poprzez osoby upoważnione ponoszą wyłączną odpowiedzialność za publikowane komunikaty wyborcze, z uwzględnieniem odpowiedzialności karnej za działania niezgodne z prawem.


6. Fundacja e-Sochaczew.pl nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z ujawnienia hasła do portalu osobom trzecim, niezależnie od przyczyny ujawnienia.


7. Materiały posiadające charakter kampanii wyborczej, opublikowane na portalu e-Sochaczew.pl do 19 października 2018 r. przez inne niż Komitety Wyborcze podmioty, jak blogi, instytucje, stowarzyszenia, partie, będą prezentowane w boksie Wybory samorządowe 2018 zgodnie z niniejszym regulaminem. O zakwalifikowaniu publikacji do kategorii Wybory samorządowe 2018 decyduje autor publikacji oraz może zdecydować administrator Portalu. Każdy instytucja, blog, partia czy stowarzyszenie może publikować dowolną liczbę materiałów o charakterze wyborczym, przy czym na głównej stronie portalu e-Sochaczew.pl w boksie Wybory Samorządowe 2018 widoczny będzie jeden ostatni materiał danego podmiotu.  Dodatkową formą prezentacji publikacji o charakterze wyborczym, o których mowa w niniejszym punkcie, w ramach boksu Wybory Samorządowe 2018 będą tzw. małe felietony, rotujące się co 20 minut.


8. Administrator portalu w ramach nieodpłatnych form kampanii wyborczej przeprowadzi:


a) debatę video z kandydatami na burmistrza: w październiku 2018 r. oraz przed drugą turą wyborów, jeśli taka będzie, ok. 3 listopada 2018r. Debata między kandydatami na burmistrza poprowadzona zostanie na zasadzie równego dostępu do wypowiedzi: te same pytania i ten sam czas na udzielenie odpowiedzi.


b) ankietę w formie pytań otwartych do kandydatów na burmistrza opublikowanych na portalu e-Sochaczew.pl oraz na łamach gazety „e-Sochaczew.pl pigułka wyborcza” (w równych fragmentach cyklicznie w kolejnych wydaniach gazety w trakcie trwania kampanii wyborczej). Ankieta, złożona z identycznych pytań otwartych do kandydatów na burmistrza, przy zachowaniu limitu znaków na odpowiedź, ma mieć charakter porównawczy.


9. Fundacja „e-Sochaczew.pl” zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania na tej stronie.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy